پس از چندین سال برنامه ریزی و ساخت، استادیوم باشکوه الجنوب طراحی شده توسط معماران زاها حدید درهای خود را باز می کند. ورزشگاهی که بخشی از محل برگزاری جام جهانی 2022 قطر خواهد بود، در شهر ساحلی الوکره در چند دقیقه از پایتخت این کشور و از طریق قطار شهری مترو دوحه قرار دارد. طرح ساخت آن در سال 2013 آغاز شد، بنابراین یکی از آخرین پروژه هایی است که پس از مرگ معمار مشهور بریتانیایی در سال 2016، افتتاح شد.

 

فروشگاه دکوراسیون AE

افتتاح ورزشگاه جام جهانی 2022

این طرح از فرهنگ دریایی و سنت‌های محلی شهر الهام گرفته شده است، به همین دلیل است که شبح آن بادبان‌های بزرگ یک قایق ماهیگیری را شبیه‌سازی می‌کند و به طرز ظریفی برخی از نقوش محلی را در طراحی آن گنجانده است. لحن مرواریدی به کار رفته در سرتاسر استادیوم یادآور درخشندگی صدف‌های دریایی است که به لطف پوشش فلزی به دست آمد که رنگ خود را در طول زمان و با وجود دمای شدید حفظ می‌کند. برای تکمیل، جزئیات برنزی در زیر لبه‌ها و در دسترسی‌ها به چشم می‌خورد.

طراحی ورزشگاه جام جهانی

برای جام جهانی قطر 2022، این ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شد که دارای 40000 صندلی برای هوادارانی باشد که از مسابقات یک چهارم نهایی لذت خواهند برد. با این حال، برنامه ریزی شده بود که ساختار آن اصلاح شود و تا پایان جام فیفا نیمی از کرسی ها پس گرفته شود، مبلغی که با توجه به سطح جمعیت نزدیک به میانگین سهمیه است. 20000 صندلی باقیمانده به کشورهای در حال توسعه که به منابع برای امکانات ورزشی خود نیاز دارند، اهدا خواهد شد.

خبر افتتاح استادیوم قطر 2022
طراحی استادیوم جام جهانی 2022

این دومین ورزشگاهی است که برای جام جهانی 2022 تکمیل می شود و اولین ورزشگاهی است که از ابتدا ساخته می شود. بازدیدکنندگان از این فضا می‌توانند از نمایش‌های باورنکردنی با جدیدترین فناوری لذت ببرند، همگی در مناطقی با تهویه مطبوع که دما را از 45 درجه سانتی‌گراد به 26 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌دهند. مقامات محلی با این بنا قصد دارند جامعه و گردشگری را ارتقا دهند.

 

مطالعه بیشتر:

چگونه یک استخر ایده آل برای خانه خود طراحی کنیم؟

آشنایی با 15 سبک مبلمان منزل

3.7/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *