آشپزخانه مدرن به سبک صنعتی رویای کسانی است که عاشق خطوط قدیمی و فضایی "خشن"، برای زندگی هستند. امروزه این سبک - که به شما امکان مدل سازی آشپزخانه های جادار و کاربردی را می دهد - بسیار مد شده است: آجرهای نمایان، سقف های بلند، جزئیات خلاقانه و محیط های آزاد که در آن رنگ های چوب، آهن و بتن غالب است.

ما در مورد روندی صحبت می کنیم که ریشه در ساخت و ساز نیویورک در دهه هفتاد دارد، زمانی که بسیاری از کارخانه ها و انبارهای صنعتی برای استفاده مسکونی تغییر کاربری دادند و به این سبک جان بخشیدند، مدل مسکنی که - با موفقیت بزرگ - در قاره کهن هم همینطور رشد نمود.

نکات بازسازی و دکوراسیون AE برای یک آشپزخانه به سبک صنعتی

دکوراسیون آشپزخانه به سبک صنعتی به شما امکان می دهد جنبه های صنعتی را با عناصر یک شخصیت معاصر ترکیب کنید: نتیجه نهایی یک محیط دلپذیر و پویا است که هرگز پیش پا افتاده نیست.

این سبک با عناصر ساختاری خانه بازسازی شده و در معرض دید (مانند تیرک ها، سیستم‌های الکتریکی و لوله‌ها، همچنین کابل‌ها، سیم‌ها و مکانیسم‌های مختلف)، وسایلی از فضا و اثاثیه با خطوط قدیمی و عناصر مبلمان بازیابی و اختراع مجدد می‌شود که به یک بخش کاربردی تبدیل می‌شوند.

آشپزخانه قلب خانه است و البته با تجربه ترین محیط در خانه. در اتاق‌های زیر شیروانی که به سبک صنعتی مبله می‌شوند، اغلب با فضای نشیمن ادغام می‌شوند که با آن یک فضای باز با طراحی بالا را تشکیل می‌دهد.

برای احترام به ماهیت شهری و به دست آوردن یک نتیجه نهایی بی عیب و نقص، انتخاب مبلمان نیاز به توجه زیادی به جزئیات دارد.

 

بیایید از یک فرض شروع کنیم: صنعتی تمایل به نشان دادن دارد، نه پنهان کردن. قوانین بسیار خاصی وجود دارد که باید رعایت شوند، اما همچنین حاشیه های خوبی برای سفارشی سازی وجود دارد تا خلاقیت فرد را منفجر کند.

بنابراین بیایید ببینیم چگونه آشپزخانه را به سبک صنعتی به روشی بی عیب و نقص مبلمان کنیم تا با استفاده متفکرانه از مواد، چراغ ها و رنگ ها، خود را در فضای بدون زرق و برق مناطق نیویورک غرق کنیم.

 

لوله های در معرض دید

تیرها، لوله ها و هودهای بزرگ، با فیلترهای کاملاً قابل مشاهده. آنها دیوارها و سقف ها را با ظرافت خشن تزئین می کنند. همچنین می‌توانند به محل نگهداری یا تکیه گاه کمد ها و قفسه های کوچک تبدیل شوند.

 

خطوط عمودی (و کاربردی).

آشپزخانه ها و مناطق نشیمن در سبک صنعتی معمولی دارای جزیره مرکزی هستند و در ارتفاع از طریق قفسه های عمودی و قفسه های باز توسعه می یابند که به شما امکان می دهد همیشه همه چیز را در دسترس داشته باشید.

 

آجرهای نمایان

دیوارهای صنعتی با کاشی‌های مات یا حتی بهتر از آن، با آجرهای کلاسیک رو به رو ارائه می‌شوند که عمداً طبیعی هستند تا جلوه روستایی را بازیابی کنند. از پنجره های بزرگ برای روشن کردن فضا و مشخص کردن رنگ های تیره استفاده می شود. برای کف، سطوح در ظروف سنگی و چینی بازسازی شده (اثر بتن) راه زیادی را طی می کنند.

 

انتخاب مواد

آهن، مس، چوب و بتن. اینها موادی هستند که طراحی داخلی سبک شهری را مشخص می کنند. ورق فلز "خام" نیز به طور گسترده استفاده می شود. آنها با هماهنگی یکدیگر، آن اثر "غفلت مورد توجه" را به یاد می آورند که نمونه ای از ساختمان های صنعتی است.

از چوب برای میز، چهارپایه و قفسه استفاده می شود. به محیط گرما می بخشد و «سردی» سنگ، آهن و بتن را قطع می کند.

فلزات - چدن، مس، قلع و فولاد، ترجیحاً اکسید شده یا برس خورده - برای قفسه بندی و تکمیل، مانند رویه آشپزخانه یا سینک، عالی هستند. حتی چند عنصر در سنگ مرمر یا گرانیت، برای بالا و فضای پشت استفاده می شود: آنها به فضا استحکام می بخشند و به کل جذابیت می بخشند.

 

رنگ های پرداخت

خاکستری - در سایه های سنگی، بتونی، فلزی و تخته سنگ آنتراسیت - همراه با رنگ سیاه و سفید، رنگ ضروری سبک صنعتی است. ترکیب با چوب و سایر جزئیات با سایه های گرم تر، به عنوان مثال با جلوه زنگ زدگی، ترکیبات ترکیبی جالبی را ایجاد می کند که فضای تاریک و جذابیت زندگی کارخانه های قدیمی را به یاد می آورد.

 

موقعیت نورهای مصنوعی

سایه‌های تیره باید با نور طبیعی فراوان (از طریق پنجره‌های بزرگ) یا مصنوعی متعادل شوند: لامپ‌ها و نورافکن‌ها که روی دیوار، روی میز یا روی میز کار قرار می‌گیرند - برای تزئین آشپزخانه و اتاق نشیمن به سبک صنعتی عالی هستند.

بیشتر بخوانید: اتاق نشیمن به سبک صنعتی

مبلمان و جزئیات

بیشتر از لامپ های دهه پنجاهی که از سقف های بلند فرود می آیند، دکوراسیون آشپزخانه به سبک صنعتی را شناسایی می کنند. میز و صندلی هایی چوبی با پایه چدنی یا فولادی نیز ضروری است که با قفسه های باز بزرگ و مدولار احاطه شده اند.

 

بازیابی اشیاء صنعتی

سطل‌ها و قوطی‌هایی که به‌عنوان صندلی‌هایی با ظاهری قدیمی، قلاب‌های متصل به سقف برای آویزان کردن ظروف، چرخ‌های چرخ‌دار به‌عنوان میزهای متحرک، لوله‌های قدیمی و قطعات چرخ‌دنده تبدیل شده به لوستر استفاده می‌شوند: اینها اشیایی با الهام از صنعت هستند که - پس از بازیافت و دوباره به روشی اصیل و خلاقانه اختراع شده اند - آنها به عناصر طراحی بسیار شیک تبدیل می شوند، زیرا به محیط شخصیت و جان می بخشند، در فضایی که در آن زمان زندگی می شود و تصفیه شده است. همه چیز دکوراسیون است و سبک می شود.

 

نتیجه گیری

تجهیز آشپزخانه به معنای گفتن چیزی در مورد خودتان است: هر انتخابی از سبک و مبلمان نشان دهنده شخصیت کسانی است که هر روز با آن زندگی می کنند.

اگر می خواهید آشپزخانه خود را به سبک صنعتی مبله کنید، اجازه دهید از سلیقه، عادات خود الهام بگیرید، بدون اینکه از طراحی و کیفیت مواد و روکش ها بکاهید.

بنابراین، فضای کافی برای خلاقیت و امکانات سفارشی‌سازی، که به طور فزاینده‌ای وارد قوانین کشف مجدد این سبک نیویورکی می‌شوند.

نکته مهم این است که بتوانید یک چشم انداز کلی را با رنگ ها، مواد و اثاثیه هماهنگ بازسازی کنید تا نتیجه نهایی برابر با زیباترین خانه های منهتن داشته باشید!

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر: 9 سبک دکوراسیون داخلی: آشنایی با انواع سبک ها در طراحی داخلی

4/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *