در شبکه های اجتماعی، در مجلات، در سریال های تلویزیونی، هر روز ما با تصاویر خانه های رویایی "بمباران" می شویم.

ما اغلب می‌توانیم چندین سبک دکوراسیون داخلی را بشناسیم و از هم متمایز کنیم، حتی بسیار متفاوت از یکدیگر. مینیمالیست، طبیعی یا کلاسیک. بلکه قومی، تلفیقی و صنعتی. و ما خیال پردازی می کنیم که چقدر خوب است که در چنین آپارتمان های شیکی زندگی کنیم.

 

در واقعیت، هیچ سبک "درستی" از دکوراسیون برای همه وجود ندارد: بهترین سبک دکوراسیون برای تزئین خانه شما، همان سبک شخصی شما است که می توانید از ترکیبی از رویکردهای مختلف ایجاد کنید. با این حال، برای انجام این کار، باید تفاوت و ویژگی های رایج ترین سبک ها را بدانید.

بنابراین بیایید سبک های اصلی دکوراسیون داخلی و مبلمان را ببینیم که از آنها الهام بگیریم تا به خانه خود ظاهری واقعی و شخصی ببخشیم.

 

شاخص سبک دکوراسیون منزل:

 

 1. مینیمال / معاصر
 2. صنعتی شهری
 3. شیک کهنه
 4. قومی مدرن
 5. کلاسیک
 6. روستایی مدرن
 7. طبیعی / اسکاندیناوی
 8. مدرن / التقاطی
 9. قدیمی

 

سبک مینیمال / معاصر

سبک مینیمالیست در دکوراسیون داخلی پاسخ فرهنگی به بار بیش از حد علائم، تزئینات، اشکال و رنگ‌هایی است که ما روزانه در معرض آن هستیم. این سبک دکوراسیون به شما این امکان را می دهد که بدون اختلالات ادراکی، فضای محیط را بهتر درک کنید.

 

در طراحی داخلی، سبک مینیمالیستی به یک رنگ اصلی محتاطانه و یک رنگ ثانویه چشم نوازتر تبدیل می شود که برای تأکید بر مبلمان و لوازم جانبی استفاده می شود.

مبلمان در دکوراسیون به موارد ضروری کاهش یافته است و خطوط تمیز و بدون زواید هستند.

 

>> آیا می خواهید در خصوص سبک مینیمالیست بیشتر بدانید؟ ببینید: خانه های مدرن مینیمالیستی

سبک شهری / صنعتی

سبک شهری به معماری صنعتی و فضاهای باز بزرگ اشاره دارد. ما در مورد یک سبک دکوراسیون همه کاره و انعطاف پذیر صحبت می کنیم که به اتاق ها درک آوانگاردی از مهمان نوازی می دهد. ایده آل برای کسانی که عاشق فضاهای شهری زیرزمینی، اثاثیه آرام و فضای شیک سه کنج هستند.

سبک شهری/صنعتی با سطوح ناهموار، روکش‌های کروماتیک غیرهمگن و مصالحی مشخص می‌شود که ماهیت اصیل خود را از طریق دیوارهای ناهموار، با بتن، لوله‌ها و آجرهای نمایان نشان می‌دهد.

>> آیا می خواهید بیشتر بدانید؟ با نحوه تجهیز یک اتاق زیر شیروانی به سبک صنعتی آشنا شوید!

استایل شیک قدیمی

این سبک دکوراسیون که با موفقیتی که اکنون به دست آورده، تقویت شده است، که به معنای واقعی کلمه قابل ترجمه به صورت شیک و ظریف است که جایگاه خود را به عنوان یک مد گذرا رها کرده است.

 

قدیمی و شیک مبتنی بر قوانین دقیق است: به ویژه، تزئینات و اکسسوری دکوری طیف رنگی منحصر به فردی را ارائه می دهند که شامل سایه های پاستلی، سفید، بژ و خاکستری است.

 

اثاثیه‌های شیک کهنه می‌توانند قطعات معتبری باشند که مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرند و بنابراین واقعاً با گذشت زمان و استفاده پوشیده می‌شوند، یا عناصر جدیدی که از طریق یک عمل اندازه‌گیری شده روی آن‌ها اعمال می‌شود.

 

>> آیا می خواهید بیشتر بدانید؟ همه چیز را در مورد دکوراسیون شیک قدیمی بدانید!

سبک قومی مدرن

رنگ‌های راه راه، ترکیب های جسورانه، درج های طناب و رافیا، چوب های گرانبها، فلزات سوراخ دار، چرم و پارچه: هیچ چیز نمی تواند خانه را شخصی تر از خاطره یک سفر و تداعی فضای یک سرزمین دوردست کند.

 

سبک قومی مدرن از یک مبلمان کاربردی شروع می شود و آن را با اشیاء، لوازم جانبی و مبلمان کوچک قومی که از سفرهای شما می آیند یا به دنبال علاقه شما به فرهنگ های جهان خریداری می شوند، مشخص می کند.

سبک کلاسیک

هنگامی که اشیا جدید با اشکال قدیمی و یا با اشکال پیچیده و تمیز ملاقات می کند، سبک معماری کلاسیک متولد می شود.

این سبک جاودانه مبلمان، گذشته را به شیوه ای معاصر بازبینی می کند، با بازی با سایه ها، تضادها و ترکیب ها، برای افزایش جزئیات و جلب توجه.

 

در سبک دکوراسیون کلاسیک اشکال نرم و گاهی گرد هستند. پارچه اجتناب‌ناپذیر است، مانند پرده‌ها و فرش‌هایی که عاقلانه در یک تصویر کلی از نظم، ملموس بودن و وضوح رسمی درج شده‌اند.

 

>> آیا می خواهید بیشتر بدانید؟ با نحوه تجهیز یک اتاق با دکوراسیون کلاسیک معاصر آشنا شوید.

سبک روستایی مدرن

روستیک مدرن سبکی از مبلمان است که اصالت را ویژگی متمایز خود می کند. با رواج مبلمان چوبی با خطوط نرم مشخص می شود. همراه آن دیوارهای سنگی، رنگ های گرم و پارچه هایی است که محیط اطراف را به یاد می آورد.

 

در خانه ای که به سبک روستایی مدرن مبله شده است، یک شومینه یا یک اجاق چوبی از چدن، سنگ صابونی یا سرامیک را نمی توان از دست داد.

 

>> آیا این سبک را دوست دارید؟ همه چیز را در مورد مبلمان مدرن روستایی بیابید!

سبک طبیعی / اسکاندیناوی

فضاهای روشن و رنگ های گرم، برای کسانی که عاشق صلح و صفا هستند. سبک طبیعی بیان لذت و توجه به زندگی سالم و سبک زندگی پایدار از طریق ایجاد فضایی آرام در طنین با مصالح و رنگ های طبیعت است.

 

با پارچه های طبیعی و خشن، چوب های موم شده و هندسه های تمیز و بدون تشریفات و افراط، که سبک کشورهای اروپای شمالی را مشخص می کند، قابل تشخیص است. سطوح براق یا بازتابنده نیز مجاز هستند.

>> آیا این سبک را دوست دارید؟ ببینید چگونه خانه خود را به سبک طبیعی مبلمان کنید!

سبک فیوژن و التقاطی

سبک دکوراسیون فیوژن سبکی شاد که بوی آزادی و ماجراجویی می دهد. فیوژن یک سبک التقاطی است که از هندسه ها، رنگ ها و مواد بین المللی تشکیل شده است.

 

پارچه‌ها و سایه‌های طبیعی غالب هستند، همراه با پاشیدن رنگ‌هایی که بخشی از دکور می‌شوند. از طریق عناصر متضاد استعماری و قومی بیان می شود.

سبکی بدیع و شیک برای تجهیز خانه، تقدیم به کسانی که دوست ندارند مطابقت داشته باشند.

>> آیا می خواهید بیشتر بیاموزید؟ بیاموزید که چگونه خانه خود را به سبک تلفیقی مبلمان کنید!

سبک وینتیج / قدیمی

در میان بسیاری از سبک‌ها برای تجهیز خانه‌های شیک در حال حاضر، وینتیج "قدیمی" به دلیل همزیستی اثاثیه، اشیاء و جزئیات از جهان عتیقه‌های مدرن، اشیاء کلکسیونی و بازیافته متمایز است.

سبک دکوراسیون قدیمی از همه چیزهایی که از 100 سال پیش به بعد تولید شده است، تشکیل شده است و یک گام به عقب در زمان ایجاد می کند که ما را در دکوراسیون های دوره های دیگر غرق می کند.

>> آیا شما علاقه مند هستید؟ همه چیز را در مورد مبلمان قدیمی بدانید!

خرید کالاهای دکوراسیون در فروشگاه AE

آیا می خواهید سبک شخصی مبلمان خود را ایجاد کنید، تا در خانه ای که 100% مطابق با سلیقه و خواسته شما ساخته شده است زندگی کنید؟

 

به فروشگاه AEkala سر بزنید و از کالاهای ما دیدن کنید:

 

 • AE فروشگاهیی از بهترین کالاهای ساختمانی موجود در بازار ایران است.
 • قیمت های باور نکردنی و تخفیفات دوره ای از محصولات موجود

در فروشگاه دکوراسیون AE می توانید تمام محصولات و عناصر را برای ترکیب خانه خود مطابق با سبکی که به بهترین شکل را نشان می دهد مشاهده کنید. فروشندگان AE ایده‌های جدید و ترکیب‌های جدیدی خلق می‌کنند تا شخصیت و خواسته‌های شما را منعکس کنند.

 

ما در AE با همکاری شرکت ها و تکنسین های مورد اعتماد تمامی جنبه های فنی، حقوقی، هماهنگی و ساخت و ساز را برای شما مدیریت می کنیم و خود را به عنوان تنها همکار در طول فرآیند بازسازی، دکوراسیون، طراحی داخلی و اثاثیه منزل قرار می دهیم.

 

فقط باید زیباترین و هیجان انگیزترین قسمت «تجهیز خانه» را تجربه کنید!

به این مطلب امتیاز بدهید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *