کمد جا کفشی بدون شک گزینه بسیار جالبی در دکوراسیون داخلی است. اگرچه منشأ آن بسیار قدیمی است، اما امروزه و به تدریج این نوع مبلمان به نمادی از کلاس و تمایز درون خانه تبدیل شده است.

همانطور که می‌دانید، کابینت‌های جا کفشی، مبلمانی هستند که برای نگهداری همه کفش‌ها به شیوه‌ای محتاطانه و منظم طراحی شده‌اند. بنابراین از توزیع هرج‌ومرج کلاسیک کفش در هر گوشه‌ای از خانه جلوگیری می‌کنند. آنها اغلب در ورودی یا سالن خانه قرار می گیرند که به ما اجازه می دهد هنگام ورود به خانه کفش های خود را در بیاوریم و کف خانه را برای مدت طولانی تری تمیز نگه داریم. با این حال، ما می توانیم آنها را در اتاق خواب، رختکن، راهروها یا در هر اتاقی که می خواهید نصب کنیم. بهترین کار این است که آنها را در گوشه های مرده یا هدر رفته قرار دهید تا گذرگاه های مهم را اشغال نکنند.

مزایای استفاده از کمد جا کفشی

در فروشگاه دکوراسیون داخلی "ای ئی"، همانطور که مشخص است، انواع جا کفشی وجود دارد. برای مثال می‌توانیم قفسه‌های کفش ارزان و بسیار ساده را پیدا کنیم که برای همه جیب‌ها مقرون به صرفه هستند. این مدل ها اساساً از یک ساختار آهنی یا فلزی با یک یا چند تکیه گاه برای حمایت یا آویزان کردن کفش ساخته شده اند. با این حال، یک عیب مهم این مدل از جا کفشی ها این است که کفش ها کاملاً قابل مشاهده هستند و به جز موارد استثنایی، نتیجه بسیار نامناسبی باقی می ماند.

کمد جا کفشی جدید

به همین دلیل رایج ترین و پیشنهادی ترین مدل ها، کمد های جا کفشی هستند که دارای محفظه های متعددی به صورت سینی های بزرگ یا درهای تاشو برای نگهداری کفش، دمپایی، صندل و ... می باشند. در بسیاری از موارد آنها یک کشوی مکمل نیز دارند که می‌توانیم جوراب، پاپوش و سایر لباس‌های مشابه را در آن نگهداری کنیم.

مزیت بزرگ این نوع جاکفشی ها این است که علاوه بر پنهان کردن بصری کفش ها، آنها را از شوخی های احتمالی حیوانات خانگی ما و همچنین در برابر قارچ ها و رطوبت نامطلوب محافظت می کند و در عین حال از ایجاد بوی بد کفش در خانه جلوگیری می کند.

از سوی دیگر، جاکفشی‌های باریک نیز بسیار رایج هستند، که تقریباً همیشه یک آینه کشیده را در خود جای می‌دهند، عنصری که کمک بزرگی به آزمایش اینکه کفش‌های ما با بقیه لباس‌هایمان چگونه به نظر می‌رسند، خواهد بود.

چوب در انواع مختلف آن رایج ترین ماده برای ساخت کمد جا کفشی است. مدل های ساخته شده از چوب اقاقیا و چوب سخت برای محیط های کلاسیک، روستیک و استعماری ایده آل هستند. به طور مشابه، کمدهای جا کفشی لاکی را می توان با موفقیت در خانه های مدرن یا حتی خانه های مدرن مینیمالیستی ادغام کرد.

همچنین مزایای زیادی برای استفاده از یک جا کفشی در هر خانه ای وجود دارد که یکی دیگر از آن شکل دادن به سبک دکوراسیون خانه ما است.

همچنین ببنید: نرده حوله ای ایستاده برای نظم دادن به حمام

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *