اگر متوجه شدید که مجبور به بازسازی فضای داخلی خانه خود هستید، ابتدا باید شرکت معماری مناسبی را شناسایی کنید که با معماران داخلی خود بتواند به بهترین شکل فضاهای خانه را طراحی کند.

بهترین شرکت معماری

شرکت معماری چه کاری می کند؟

یک استودیوی معماری و طراحی داخلی متشکل از مهندسان کار آزموده و متخصص در زمینه های مختلف ساختمانی است که امکان تبدیل هر ایده نوآورانه مربوط به یک خانه را به واقعیت می رساند، خواه ساخت و ساز جدید باشد یا بازسازی خانه. بنابراین، تماس با یک شرکت معماری و طراحی داخلی به شما این امکان را می‌دهد که معماران و طراحان داخلی را در اختیار داشته باشید که نیازهای مشتری را به راه‌حل‌هایی کاربردی، کارآمد و بدیهی است که از نظر زیبایی‌شناختی زیبا تبدیل کنند.

شرکت معماری با موارد زیر سروکار دارد:

 • معماری سازه؛
 • طراحی ساختمان از هر نوع؛
 • نوسازی خانه؛
 • بازسازی داخلی؛
 • مبلمان و دکور داخلی آپارتمان؛
 • طراحی یک محیط واحد؛
 • طراحی یک قطعه مبلمان سفارشی؛

یک شرکت معماری و طراحی داخلی با ایجاد محیط در 360 درجه، از نمایش مفهوم، تا طراحی و تحقق واقعی معماری‌ها، مقابله می‌کند. علاوه بر این، یک سری فعالیت های دیگر که به زیبایی شناختی ترین بخش مربوط می شود، مانند انتخاب متریال مورد استفاده و در نهایت مشاوره در مورد مبلمان خانه و نورپردازی محیط ها با هدف بهینه سازی جنبه هایی مانند زیست پذیری، روشنایی و هماهنگی سبک دکوراسیون.

شرکت معماری و طراحی داخلی با هر فعالیت مرتبط با ایجاد، از ایده گرفته تا تحویل، راه حل های مسکن و شهرسازی، نه تنها مسکونی، بلکه تجاری و حرفه ای سر و کار دارد و این کار را به لطف دوگانه فنی و خلاقانه خود انجام می دهد. قادر به حمایت و راهنمایی مشتری در هر مرحله از پروژه به منظور برآورده کردن کامل نیازهای آنها می باشد.

حوزه های خدمات یک شرکت معماری چیست؟ بسته به تخصص شما، آنها واقعاً بیشمار هستند، رایج ترین آنها در زیر ذکر شده است:

 1. شما یک واحد ساختمانی دارید و می خواهید برای ساخت یک خانه جدید برنامه ریزی کنید.
 2. شما با تعمیرات دست و پنجه نرم می کنید و توصیه یک متخصص و همچنین ضروری بودن، کار شما را بسیار ساده می کند. از مراحل برنامه ریزی گرفته تا مراحل مدیریت ساخت و ساز، تکمیل همه چیز با الزامات مهم، یک شرکت به شما کمک می کند و اطمینان حاصل می کنید که همه چیز به خوبی پیش می رود.
 3. شما تصمیم می گیرید که فضای داخلی آپارتمان خود را تغییر دهید. طراحی داخلی در واقع همان طراحی داخلی است که به لطف آن می توانید فضاهای خانه خود را هم از نظر زیبایی شناختی و هم از نظر کاربردی بهتر مدیریت کنید. در واقع یک طراح به لطف نرم افزار طراحی مدرن می تواند جایگزین های مختلفی را برای شما به تصویر بکشد و همچنین آنها را به صورت سه بعدی نشان دهد. شما پتانسیل واقعی سازه را خواهید شناخت و آن پیکربندی را انتخاب خواهید کرد که آپارتمان شما را به خانه رویایی شما تبدیل می کند.

چرا با یک شرکت معماری تماس بگیرید

یک شرکت معماری که متخصصان طراحی داخلی را نیز در تیم خود دارد، می‌تواند از مشتریان در طراحی و توسعه تمام فضاهای داخلی یک ساختمان پشتیبانی کند، هم در صورت نیاز به مداخلات سازه‌ای و کارهای بنایی و هم برای عملیات بازسازی ساده‌تر.


بنابراین، تیمی متشکل از این چهره‌های حرفه‌ای مختلف، می‌توانند پروژه را هم از نظر فنی و هم از نظر زیبایی‌شناسی دنبال کنند تا هر نیاز مشتریان را برآورده کنند. با این حال، برآورده کردن انتظارات مشتریان همیشه کار آسانی نیست: برخی از مشتریان، در واقع، فقط تصور مبهمی از نحوه بازسازی خانه خود دارند، در حالی که برخی دیگر درخواست های بسیار دقیقی دارند که همیشه اینطور نیست.

بنابراین بسیار مهم است که معمار داخلی بتواند نیازهای واقعی همه را درک کند و بهترین راه حل را با پیشنهاد گزینه های مختلف بیابد و مراقب باشد که سلیقه شخصی خود را تحمیل نکند.

علاوه بر شرایطی که در آن شما باید ساختمان ها یا تغییراتی را در بخش ساخت و ساز انجام دهید، مجموعه ای از موقعیت ها وجود دارد که در آنها باید از یک شرکت معماری برای انجام تعهدات شهرسازی کمک بگیرید.

به عنوان مثال، تمام مواردی وجود دارد که برای انجام یک مداخله در ساختمان، لزوماً باید از طریق تماس با دفتر ساختمان شهرداری خود مجوز درخواست کنید.

این وظیفه شرکت معماری خواهد بود که امکان سنجی مداخله را ارزیابی کند و کلیه مدارک لازم برای اخذ مجوزها مانند مجوز ساخت ساختمان را تهیه کند.

در میان خدمات دیگری که می توانید از شرکت معماری دریافت کنید، برآوردها و ارزیابی ها وجود دارد.


اینها معمولاً توسط کسانی درخواست می شود که ساختاری دارند و می‌خواهند آن را بفروشند، باید ارزش بازار آن را بدانند یا کسانی که با برای مشارکت در ساخت میخواهند اقدام نمایند، بهترین راه را برای مدیریت دارایی های موجود در نظر می گیرند.

نحوه انتخاب شرکت معماری

انتخاب شرکت معماری کاری است که باید با دانش انجام شود تا مطمئن شوید که خانه یا محل کار خود را به افراد حرفه ای، جدی و شایسته بسپارید. برای انجام این کار، ابتدا باید با از شرکت مجری درخواست رزومه نمایید و مقدار و مدت زمان خدمات و همچنین رضایتمندی مشتریان سابق را جویا شوید.

نمایش برخی از پروژه های انجام شده قبلی به همان اندازه برای انتخاب مهم است: که سفارش پروژه به یک شرکت ساختمانی، توصیه می شود

از کارشناس شرکت بخواهید که نمونه کارها انجام شده را در اختیار شما قرار دهد و نسبت به دریافت توضیحات انجام پروژه های سابق اقدام نمایید.

چهره معمار بسیار مهم است و برای این امر لازم است که هماهنگی عالی با او وجود داشته باشد و شرکت انتخابی قابل اعتماد و دارای تجربه مناسب در بخش باشد.

از انتخاب های مربوط به شکل ظاهری خودداری کنید. اگر دوست معمار دارید که فقط گهگاه در این بخش کار می کند، می تواند به شما کمک کند، اما اگر تجربه قوی پشت سر خود نداشته باشد و زمان کافی برای اختصاص دادن به شما نداشته باشد، قطعا برای شما نتیجه نخواهد داشت.

همچنین از انتخاب هایی که فقط مربوط به هزینه خدمات است خودداری کنید. این امکان وجود دارد که شما درخواست قیمت بیشتری داشته باشید و شخصی از نظر اقتصادی پروژه شما را قبول کند.

اجازه ندهید با پس انداز وسوسه شوید، بلکه خدمات ارائه شده و تضمین های اطمینانی که هر استودیو ارائه می دهد را نیز ارزیابی کنید. متوجه خواهید شد که اغلب صرف هزینه بیشتر برای دریافت کیفیت بالاتر در ازای آن انتخاب بهتری است.

در عوض، شرکت‌های معماری را در نظر بگیرید که دارای سبد مشتریان خوبی هستند و تجربه اثبات شده‌ای در این بخش دارند، به خصوص اگر به مشاوره یک معمار داخلی نیاز دارید.

واقعیتی را ترجیح دهید که در آن مهارت های شنیداری خوبی پیدا کنید و در آن، تیم معماری و اجرای پروژه بتوانند راه حل هایی را پیشنهاد کنند که شما را به رویاپردازی می اندازد.

ملک شما برای شما ارزش زیادی دارد چه در آن زندگی میکنید و چه برای سرمایه گذاری خریداری نمودید، قطعا یک تجربه با شرکت معماری خوب و قوی میتواند بر ارزش مادی ملک تاثیر بسزایی داشته باشد.

شرکت های معماری

استودیو معماری داخلی

فیگور معمار داخلی را می توان به زبان ساده با اصطلاح «طراح داخلی» تعریف کرد. در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که نقش معمار حرفه ای مراقبت از جنبه زیبایی شناسی داخلی خانه است و سعی می کند شکل ها و رنگ ها را با در نظر گرفتن استفاده مورد نظر از ملک هماهنگ کند.
اگرچه این نقش در واقع توسط معمار داخلی پوشانده شده است، اما با همکاری سایر متخصصان، خوب است روشن شود که این به هیچ وجه تنها شغل او نیست. در واقع، کار شرکت معماری داخلی بسیار فراتر می رود.

باید بدانید که یک طراح داخلی به عنوان اولین هدف خود مطالعه فضاهای تشکیل دهنده اتاق را دارد و به لطف مهارت های خود پروژه ای ایجاد می کند که به شما امکان می دهد فضاهای داخلی خانه را دوباره سازماندهی کنید تا نیازهای خود را از خانه برآورده کنید. ارائه پروژه البته از طریق مدل های سه بعدی و رندرهای واقعی "طراحی سه بعدی دکوراسیون" صورت می گیرد.

به طور خلاصه، یک استودیوی معماری داخلی خانه قادر به مقابله با موارد زیر است:

 • توزیع فضاها و تعریف محیط
 • انتخاب مواد برای اجرای پروژه معماری (کفپوش، دیوارپوش و غیره)
 • تعریف رنگ ها
 • مطالعه روشنایی و انتخاب بدنه ها برای نورپردازی
 • دکوراسیون داخلی (مطالعه نمایید: دکوراسیون داخلی مد 2022 )
 • تعریف سیستم ها و استفاده از تجهیزات hi-tec
 • انتخاب پارچه اثاثه یا لوازم داخلی و پرده

متخصصان طراحی داخلی

متخصصان شرکت معماری داخلی نه تنها ابزارهای آکادمیک و حرفه ای برای انجام کار خود را دارند، بلکه باید استعداد ذاتی و خلاقیت بالایی نیز داشته باشند تا بتوانند به هر نوع درخواستی پاسخ دهند.
به عنوان مثال، طراحی داخلی خانه باید بتواند یک اتاق را مورد ارزیابی قرار دهد و فضاهای آن را از طریق یک بخش موقت بهینه کند تا بتواند از تک تک فضاها استفاده کند و از تمام سطوحی که در اختیار دارد استفاده کند. البته همه اینها باید نور طبیعی موجود در ملک را در نظر بگیرد، بنابراین از متخصصین فراخوانده می شود تا فضاها را سازماندهی کرده و فضاهای جدید را بر اساس موقعیت و اندازه درب و پنجره ایجاد کند.

همه چیز باید با توجه به مقصد اتاق در نظر گرفته شود: به همین دلیل، یک معمار داخلی چهره ایده آلی است که می خواهید آپارتمان خود را بازسازی کنید یا می خواهید فضا و راحتی اتاق را افزایش دهید. 
اثاثیه اتاق های خانه ها هم از نظر عملکرد کاربری و هم از نظر زیبایی شناسی مهمترین جنبه خواهد بود. این جنبه در واقع همان چیزی است که بیشتر سبک شرکت معماری را متمایز می کند و به محض عبور از آستانه هر فضای طراحی شده بلافاصله چشم را به خود جلب می کند.

عکسی از طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه: انتخاب های سبک و تکنولوژی

جوان‌ترین شرکت‌های معماری داخلی علاوه بر طراحی صرف فضای داخلی محل، خدمات دیگری را نیز ارائه می‌دهند و در انتخاب‌های تزئینی و سبک محیطی کمک می‌کنند. به عنوان مثال، یک حرفه ای می داند چگونه عناصر و مبلمانی را توصیه کند که اصالتی به اتاق بدهد و تعادل آن را بدون تغییر حفظ کند. همه اینها البته با توجه به سلیقه مشتری که نظر او برای طراح داخلی با تجربه و حساس در درجه اول اهمیت قرار دارد.

بنابراین، با توجه به آنچه گفته شد، مشخص می شود که معماری داخلی چندین حوزه را در بر می گیرد و بنابراین برای پاسخگویی به نیازهای مختلف بسیار متنوع است.

معمار داخلی سپس توجه خود را به تمام جنبه های مربوط به بهینه سازی مصرف، بهره وری انرژی و مطالعه سیستم های اتوماسیون سنتی یا خانگی معطوف می کند. دستگاه های فناورانه ادغام شده در مبلمان، علاوه بر مطالعه روشنایی و چیدمان و انتخاب بدنه های روشنایی.
و علاوه بر این، طراح داخلی از عایق صوتی که اغلب نادیده گرفته می شود، بدون به خطر انداختن راحتی مراقبت می کند.

با توجه به آنچه که گفته شد، مشخص است که یک شرکت معماری داخلی خانه عملکرد بسیار متنوعی دارد و به خوبی با نیازهای فرد یا شرکتی که می‌خواهد محل خود را بدون بر هم زدن ساختار و دریافت مشاوره و یک متخصص حرفه‌ای، بهینه کند، مناسب است.

پیشنهاد میکنم مقاله "هزینه ها و ایده ها برای بازسازی خانه" را مطالعه نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *