طراحی و ساخت حمام، چه در پروژه بازسازی منزل و چه برای یک خانه جدید، با تعریف ظاهر آن و سپس نقشه ها شروع می شود. چند ایده طراحی سرویس بهداشتی را به شما نشان می دهیم تا بتوانید به فضایی کاربردی و بسیار زیبا در زمان طراحی دکوراسیون حمام، برسید.

زمانی که در حمام می گذرانیم بسیار ارزشمند است. اینجا جایی است که برخی از صمیمی ترین لحظات ما اتفاق می افتد. بنابراین نه تنها باید عملکرد خوبی داشته باشد، بلکه باید برای راحتی و ظرافت نیز طراحی شود.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 1. طراحی دکوراسیون حمام با توجه به سبک مدرن
 2. چگونه حمام را طراحی یا بازسازی کنیم؟

طراحی دکوراسیون حمام با توجه به سبک مدرن

انتخاب سبکی برای حمام که با آن احساس راحتی و آسودگی بیشتری داشته باشید ضروری است. در اینجا چند ایده را به شما نشان خواهیم داد.

حمام های معاصر

یک حمام مدرن ترکیبی از عملکرد، طراحی، عملی بودن و محصولات پیشرفته با تکنولوژی است.

 

طراحی دکوراسیون حمام معاصر

به طور کلی از منحنی ها یا گوشه های صاف، کاشی های بزرگ و مبلمان آویزان استفاده می شود. مهمتر از همه، از مواد ابتکاری مانند بتن مومی برای کف استفاده می شود.

برای طراحی دکوراسیون حمام، در انتخاب اشکال جدید مانند سینک توتم، چراغ‌هایی با رشته‌های قابل مشاهده و رادیاتور دیواری اصلی تردید نکنید.

دکوراسیون حمام

حمام باید فضایی کاربردی و راحت ارائه دهد. همه چیز باید از کف تا سقف با فضای ذخیره‌سازی که راحتی و نظم زیادی را فراهم می‌کند، ساده باشد.

بازسازی حمام

می توان از رنگ های روشن و وسایل تزئینی از شمع گرفته تا گل استفاده کرد. در صورت امکان، یک وان حمام برای لذت بردن از یک حمام حباب دار، مبلمان با چیدمان های متعدد برای وسایل مختلف و یک آینه بزرگ یا حتی چندین مورد انتخاب شده است.

حمام خانه ویلایی

این سبک ما را به دنیایی می برد که به همان اندازه مسحورکننده و آرامش بخش است، جایی که موادی مانند چوب یا سنگ قهرمان اصلی آن هستند.

سبک صنعتی

این نوع از طراحی دکوراسیون حمام، یکی از سبک های مد روز است.

طراحی صنعتی حمام
دکوراسیون حمام صنعتی
طرح حمام
دکوراسیون مدرن حمام

حمام های ذن

آنها حمام هایی هستند که به آرامش اختصاص داده شده اند، همه چیز باید رفاه و شادی را فراهم کند. از چوب بامبو، مجسمه بودا، مبلمان چوب ساج و ... استفاده می شود. سبک ذن با تأثیرات ژاپنی و تمایلات مینیمالیستی آن متمایز است.

اگر به دنبال محیطی نرم، آرامش بخش و عجیب و غریب هستید، حمام ژاپنی یک انتخاب عالی است. توجه، این سبک بر اساس اصل سادگی زیاد است. برای تزئین، از شکوفه های گیلاس، پانل های ژاپنی و عناصر کاغذ یا اوریگامی استفاده می شود.

حمام سبک مینیمالیست

حمام ایتالیایی

حمام به سبک ایتالیایی دوستداران دوش های بزرگ و آرامش را اغوا می کند. مشخصه دوش‌های ایتالیایی اندازه بزرگ، بدون سینی دوش است و معمولاً دارای سر دوش برای حمام بارانی است.

دوش بزرگ حمام
دکوراسیون ایتالیایی حمام
طراحی و بازسازی حمام

چگونه حمام را طراحی یا بازسازی کنیم؟

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که برای دستیابی به طراحی بی‌نقص حمام باید مورد توجه قرار گیرد، تعداد اعضای خانواده در حال حاضر یا آینده و فضای موجود است. با در نظر گرفتن این دو نکته، مطمئناً می توانید تصمیمات هوشمندانه بگیرید.

یک طرح ساده بکشید

این ساده ترین روش برای تجسم حمام است. آیا حمام جدید است یا می خواهید فضای موجود را بازسازی کنید؟ ترسیم طرح در مقیاس، کار را برای شما بسیار آسان تر می کند.

نقشه حمام

شما باید فضاها و همچنین وسایل بهداشتی مختلف مانند وان حمام، دوش، سینک و واحدهای ذخیره سازی را اندازه گیری کنید. اگر قصد دارید آن را از ابتدا بسازید، فضای لازم را ترسیم کنید تا میانگین ابعاد سرویس های بهداشتی و مبلمان مورد نظر شما هرچه بهتر در آن جا بیفتد. این اقدامات را می توان در وب یافت.

بر این اساس، سعی کنید طرح را تا حد امکان دقیق کنید. فراموش نکنید که ارتفاع سقف حمام را نیز در نظر بگیرید. این می تواند برای برنامه ریزی وسایل روشنایی یا نصب کابینت های بلند مهم باشد.

این همچنین به شما کمک می کند تا دید روشنی از محل نصب تاسیسات بهداشتی و لوله کشی داشته باشید. همچنین باید محل گرمایش، نقاط روشنایی، کلیدها و غیره را تعیین کنید. تمامی این اطلاعات در هنگام مشاوره با متخصص تجهیزات حمام و قیمت ها ضروری خواهد بود.

به یاد داشته باشید که پنجره ها و درها را در نظر بگیرید. آیا درب به سمت داخل باز می شود؟ این فضای هدر رفته زیادی است زیرا هیچ چیز مانعی ندارد. آیا پنجره آنقدر بلند است که همسایه ها شما را نبینند؟

معمولاً در مقیاس 1/50 ترسیم می شود، یعنی یک سانتی متر روی نقاشی مربوط به پنجاه سانتی متر در واقعیت است. اگر در اینترنت جستجو کنید، مدل‌سازهای حمام را خواهید یافت که به شما اجازه می‌دهند، برای مثال، حمام را به صورت سه بعدی نشان دهید.

متراژ حمام

اگر بودجه شما اجازه می دهد، کار با یک معمار را در نظر بگیرید که مطمئناً به شما کمک می کند تا به حمام عالی برسید.

 

طراحی با توجه به اندازه حمام

طراحی بستگی زیادی به فضای موجود خواهد داشت.

 

حمام های بزرگ

اگر فضا بزرگ باشد، امکانات بیشتر خواهد بود. می توانید آزادانه وان یا دوش را انتخاب کنید. اگر خانواده پرجمعیت باشد سینک دوبل بسیار کاربردی خواهد بود. و همچنین بسیاری از کابینت ها برای نگهداری، به عنوان مثال، حوله ها و تمام وسایل بهداشتی و مراقبت شخصی.

همچنین نصب یک قسمت لباسشویی یا یک منطقه استراحت با جکوزی زیبا می تواند بسیار کاربردی باشد. به طور خلاصه، اگر فضای بزرگی دارید، می توانید خود را اغراق کنید و تمام خواسته های خود را برآورده کنید و همه نیازهای خود را برآورده کنید.

کابین حمام

حمام های کوچک

اگر حمام شما کوچک است باید خلاقیت بیشتری به خرج دهید، اما این مانع از کاربردی و راحت بودن آن نمی شود. ما نکاتی را به شما نشان خواهیم داد که می تواند به شما کمک کند.

حمام کوچک

دوش یا وان؟ یک دوش فضای زیادی برای شما ذخیره می کند. با این حال، برای خانواده های دارای فرزند، گاهی اوقات وان حمام گزینه کاربردی تری است. همچنین می توانید یک دیوار، صفحه دوش یا پرده دوش اضافه کنید تا بتوانید از وان به عنوان دوش استفاده کنید. اگر در خانواده فرزندی وجود ندارد، شاید دوش گرفتن بهترین گزینه باشد. فضای کمتری را اشغال می کند.

دکوراسیون حمام کوچک

توالت جدا؟ شاید بتوان توالت را در خارج از حمام قرار داد. با این کار تقریباً یک متر مربع صرفه جویی خواهید کرد. و همچنین، شما حریم خصوصی بسیار بیشتری خواهید داشت.

شیشه به ایجاد احساس فضای بیشتر کمک می کند. یک در با شیشه مات می تواند ایده خوبی باشد، زیرا این کار حریم خصوصی را حفظ می کند، اما فضای اتاق را جادارتر می کند. همچنین می توانید پرده حمام را با درب شیشه ای کشویی جایگزین کنید.

یک آینه بزرگ نیز به افزایش فضا کمک می کند.

کابینت های حمام که در بالای دیوار آویزان شده اند نیز توهم فضای بیشتر را ایجاد می کنند. تأثیر توالت دیواری نیز مشابه است.

گوشه هایی که به طور عاقلانه استفاده نمی شوند، فضای هدر رفته و بدون استفاده هستند. همانطور که توالت دیواری می تواند ایده خوبی باشد، قرار دادن آن در گوشه ای نیز راه حل خوبی است. یا اگر ترجیح می دهید، می توانید نور محیط را در یکی از گوشه های بدون استفاده اضافه کنید.

سعی کنید ارتفاع را برجسته کنید: نور، پنجره ها و مبلمان بلند احساس فضا را افزایش می دهند.

بازسازی حمام کوچک

درخشندگی فضا را حفظ می کند. از رنگ های روشن استفاده کنید و از استفاده از وسایل تزئینی که بیش از حد شلوغ هستند خودداری کنید. بنابراین، کاشی‌های بزرگ در مقایسه با موزاییک‌هایی که کل را سنگین می‌کنند، برای یک حمام کوچک مناسب‌تر هستند. مشاهده برای کاشی های کف یکسان است.

می توانید از لوازم جانبی چند منظوره استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک سینک با کابینت ذخیره سازی داخلی یا یک کابینت آویز با آینه را انتخاب کنید. حوله گرم شده نیز ایده خوبی است: گرما را فراهم می کند، حوله ها را خشک می کند و باعث صرفه جویی در فضا می شود. مبلمان با دسته های افقی نیز امکان خشک کردن حوله ها را به شما می دهد، از آنها می توان به عنوان جا حوله ای استفاده کرد.

روشنایی حمام

کل حمام باید دارای روشنایی های استراتژیک باشد، اما مهمترین آنها روشنایی های اطراف آینه هستند.

باید پریزهای برق کافی باشد. اینها باید در اطراف سینک روشویی قرار داشته باشند زیرا برای وصل کردن سشوار، اتو یا ریش تراش استفاده می شوند. اما نصب نور اضافی یا وصل کردن یک پخش کننده موسیقی نیز می تواند راحت باشد. اما دوشاخه ها را در فاصله ایمن (حداقل یک متر) نگه دارید تا آب نتواند هیچ پریز برقی را خیس کند.

روشنایی آینه حمام

نورپردازی را دست کم نگیرید باید نور کافی در سراسر اتاق وجود داشته باشد، به خصوص در اطراف آینه، زیرا از این قسمت برای مسواک زدن، اپیلاسیون، آرایش کردن یا پاک کردن لنز استفاده می شود. فراموش نکنید که برای لحظاتی آرامش، نور محیطی ممکن را فراهم کنید.

روشویی و آینه حمام
5/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

1 نظر در “طراحی دکوراسیون حمام: سبک ها و نکات 2022

 1. ساغر شاه‌مردای گفت:

  سلام
  خیلی ممنون از ارائه توضیحات کاملی که در خصوص دکوراسیون حمام ارائه کردید.
  میخواستم بدونم امکانش هست برای سایت شما نمونه کار ارسال کنم تا شما در این مقاله ها از نمونه کارهای منم استفاده کنید؟
  اگر تمایل داشتید لطفا از طریق ایمیل به من اعلام بفرمایید.
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *