با توجه به اینکه در خصوص دکوراسیون اتاق خواب میشه بی نهایت طرح اجرا کرد، ما سعی کردیم که در این مقاله برای شما ذهنیت سازی کنیم. به این معنی که هدف ما ذهنیت سازی و تقویت قوه ایده شماست. پس در نتیجه من به عنوان نویسنده این مقاله پیشنهاد میکنم برای خواندن مطالب زیر وقت کافی بگذارید تا بتوانید آنچه که از مهمترین اتاق زندگی خود انتظار دارید را بسازید. اتاق خواب و اینبار دکوراسیون داخلی.

 

نویسنده: "میرا"

 

دسترسی سریع به مطالب

تکامل مفهوم زندگی اخیراً منجر به استفاده متفاوت از فضای خواب شده است که به سمت استفاده هایی که تاکنون ناشناخته بودند گسترش یافته است. در این اتاق که تا کنون عمدتاً به خواب و استراحت اختصاص داده شده بود، اکنون می‌توانید بخوانید، به موسیقی گوش دهید، با دوستان خود تماس بگیرید، یا ساده‌تر تلویزیون تماشا کنید.


همچنین اتفاق می افتد که امروزه افراد بیشتری اتاق خواب را مکانی ایده آل برای مراقبت از بدن خود می دانند، شاید ژیمناستیک انجام دهند یا از تمرینات یوگا لذت ببرند. بنابراین، در کنار تخت سیستم های صوتی، صندلی راحتی، میز، کتاب، کامپیوتر و تجهیزات ژیمناستیک وجود دارد. حالا این اتاق در معرض استفاده بسیار شدیدتر و متنوع‌تر، اکنون نیاز به طراحی داخلی دقیق دارد، که به آن اجازه می‌دهد تا نیازهای حداکثر کارایی را بدون دست کشیدن از زیبایی‌شناسی برآورده کند.

 

با در نظر گرفتن این تطبیق پذیری که آن را به محیطی باز و چند منظوره تبدیل می کند، اتاق خواب همیشه ویژگی خاص خود را دارد که آن را از هر اتاق دیگری در خانه متمایز می کند. در واقع، اتاق خواب همچنان به ایفای نقش یک فضای کاملاً صمیمی ادامه می دهد: این اتاق "خصوصی" در شخصی ترین مکان ما، یعنی خانه خودمان است.

حتی در مورد یک اتاق 10 متری یا یک آپارتمان استودیویی، اتاق خواب منطقه ای است که تمایل دارد از اتاق های دیگر جدا شود، شاید از صفحه نمایش های متحرک یا کاملاً پنهان خبری نباشد، اما همیشه اتاق خواب یک اتاق دیگر است.

نسبت به اتاق‌های دیگر یک خانه، همه چیز فرق دارد، به طوری که محدودیت خاصی در انتخاب رنگ، لوازم جانبی و تزئینات وجود ندارد. اتاق خواب محل "آزادی" است و به همین دلیل مهم است که بر اساس شخصیت کسانی که در آن زندگی می کنند طراحی شود.


ویژگی های اتاق خواب منعکس کننده دگرگونی های اجتماعی و اقتصادی است که در قرن هفدهم (در اروپا) شروع و طراحی کل خانه را شامل شد. پیش از این، تنها طبقات مرفه تر می توانستند اتاق های متنوعی را برای فعالیت های خانگی خاص بخرند. بیشتر اقامتگاه ها با یک محیط واحد مشخص می شدند، جایی که مبلمان "انعطاف پذیر" و قابل جابجایی در طول روز و شب به روشی پیوسته، اما همیشه متفاوت استفاده می شد. از سوی دیگر، خانه‌های ثروتمندان اغلب دارای اتاق‌خواب‌هایی بودند که به اندازه کافی بزرگ بودند که به اصطلاح «تخت‌های سایبان» را ضروری می‌کردند که وقتی بسته می‌شد، نوعی اتاق در اتاق ایجاد می‌کرد که می‌توانست کسانی را که در آنجا می‌خوابیدند منزوی کند. سرما و سر و صدا در خانه‌های معمولی، تخت‌ها اغلب چیزی بیش از تخت‌هایی نبودند که در صورت لزوم، می‌توان آن‌ها را بلند کرد یا جابه‌جا کرد تا فضا آزاد شود و در نتیجه به سایر کارکردهای اتاق یک نفره که تمام فعالیت‌های خانواده در آن انجام می‌شد کمک کند.

 

با تفاوت های لازم، در دگرگونی مبلمان خانه های معمولی گذشته، تقریباً با انعطاف پذیری که مشخصه اقامتگاه های امروزی است، همخوانی پیدا می کنیم. امروزه توجه بیشتری به نیازهای فردی و گرایش به سمت شخصی‌سازی محیط‌ها وجود دارد که تا چند سال پیش غیرقابل تصور بود، اما نیاز به راحت و کاربردی کردن هر کاربری خاص، که فراتر از خواب و استراحت ساده است، کمابیش ثابت مانده است. بنابراین چالش واقعی امروز ایجاد اتاق خواب هایی است که نه تنها قادر به رفع نیازهای جدید برای عملکرد باشند، بلکه امکان تغییر را با تکامل این نیازها نیز فراهم می کنند.

 

اتاق خواب مدرن مجلل یا مینیمالیستی، خوش‌آمدگو یا بی‌آرایش به‌طور فزاینده‌ای مکانی است که لزوماً باید به «زبان» ما «تکلم» کند و بتواند ما را در خود جای دهد.

دکوراسیون اتاق خواب: اتاق خواب باز

سرعت زندگی هر روز تندتر می شود و خانه ظاهر خود را مطابق با آن تغییر می دهد و نشانه ای قوی از معاصر بودن را به همراه دارد.

 

اتاق خواب از این تکامل مستمر فرار نمی کند، اما از آنجایی که تمایل دارد همیشه از عناصر مبلمان معمولی (تخت، کمد و کشو) تشکیل شود، اغلب دشوار است که این جنبه تکاملی را با وسایل ثابت و غیر متحرک در اشکال آنها ترکیب کنیم. از این منظر طراحی هم از نظر مبلمان و هم از نظر معماری یک اتاق می تواند بسیار مفید باشد. در حالی که عملکرد اصلی یک فضای "صمیمی" اختصاص داده شده به استراحت را بدون تغییر حفظ می کند، اتاق را می توان به عنوان مکانی در نظر گرفت که دیگر منزوی نیست و به خودی خود یک هدف است، بلکه به عنوان یک اتاق باز برای مشاهده و در ارتباط با اتاق های دیگر است.

دکوراسیون اتاق خواب باز

طراحی داخلی اتاق خواب مستر

از خانه در این موارد، قبل از شروع طراحی و شروع به برداشتن درب ها یا شکستن پارتیشن ها، ضروری است که رابطه آن را با بقیه خانه و با کاربری های مورد نظر اتاق خواب خود به خوبی ارزیابی کنید.

 

خانه‌هایی هستند که به عنوان مثال اجازه تغییرات ساختاری عمده را نمی‌دهند، اما همچنان می‌توانند امکان ادغام دو محیط مانند اتاق خواب و حمام را فراهم کنند. از سوی دیگر، خانه‌هایی هستند که در عین اینکه اجازه هیچ گونه تغییری را نمی‌دهند، امکان درج وسایلی را می‌دهند که اساساً هدفشان وسعت بخشیدن به افق‌ها و باز کردن دید است.

 

دو پنجره بزرگ مانند پنجره‌هایی که در این کمد لباس بزرگ خودنمایی می‌کنند، هم برای برجسته‌کردن و قابل استفاده‌تر کردن فضاها (مخصوصاً فضاهای لباس) و هم برای بدیع‌تر کردن و بی‌سابقه‌تر کردن مبلمان مناسب هستند که معمولاً اتفاق می‌افتد.

 

در مورد کمد لباس، تقریباً همیشه برای قرن ها یکسان بوده است. عمودی بودن و شفافیت این عناصر به کل اتاق یک شخصیت ظریف و "لوکس" می بخشد.

حمامی که در این عکس "نگاه می کند" بهترین دستاورد برای این فلسفه مبلمان است، زیرا آن را کامل و تقویت می کند و آن را منحصر به فرد و تکرار نشدنی می کند. با این حال، حتی کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند به نام تصویر و تجمل، صمیمیت حمام خود را انجام دهند، همیشه می توانند به "ترفندهای" دلپذیر و کاربردی متوسل شوند.

 

به عنوان مثال، چرا ارتباط بین اتاق خواب و حمام خود را با یک درب شیشه ای کشویی باشکوه، شاید در پوشش مات یا بازتابنده و شاید حتی در ترکیب با درهای شیشه ای کمد، تجهیز نکنید؟ هرکسی که بخواهد از حمام خود در صمیمیت کامل استفاده کند، می‌تواند بدون مشکل اساسی این کار را انجام دهد، در حالی که در مناسب‌ترین زمان، دو اتاق می‌توانند از دید متقابل خود لذت ببرند، فضاها را گسترش داده و ایده مجلل را افزایش دهند.

 

نقطه مشترک نوری است که از طریق شیشه به برجسته کردن اهمیت مبلمان و معماری محیط کمک می کند. زیرا باید توجه داشت که کلید بحث نه چندان در شفافیت مواد، بلکه در توانایی آن در تقویت و انتقال اثر مفید نور طبیعی و اثر صرفا کاربردی نور مصنوعی است. برخلاف سفیدی مبلمان، سقف و لوازم نساجی، برخی از دیوارها می توانند از طریق رنگ های روشن و واضح خودنمایی کنند، فقط به اندازه ای که محیط را خاص و بدیع می کند. در آن مرحله، همه چیز بسیار آسان خواهد بود و هر مبلمان دیگری به طور طبیعی جای خود را در فضای باقی مانده پیدا می کند.

طراحی اتاق خواب: بورژوایی و شیک

طعم "بورژوایی" که اغلب در مورد مبلمان شیک می شنویم، چیزی است که در سطح سبکی بسیار شناخته شده است، اما تعریف دقیق آن بسیار دشوار است. در عمل، مجموعه ای از عناصر کاملاً تعریف شده است که می توانند به روش های بی شماری بدون تغییر در نتیجه ترکیب شوند. سیستمی که اغلب مبتنی بر استفاده از چوب تیره (گاهی اوقات بسیار تیره) است، اما می‌تواند در فضای خاص و سخت فلز تا مجلل برجسته‌ترین و ظریف‌ترین لایه‌ها آشکار شود.

 

ارتباط بصری که بین این عناصر مختلف رخ می دهد به ویژه برای اتاق خواب مناسب است، مکانی که طبق تعریف، انواع خاصی از اتمسفرها به طور قابل توجهی به ایجاد فضای خواب دلپذیر و راحت کمک می کنند. بارزترین نتیجه اما در این نوع ترکیب ها، ظرافت سبکی است که در اتاق خواب های مبله به این شکل حاصل می شود.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی بورژوایی برای اتاق خواب

طیف وسیعی از اثاثیه، تکمیل، لوازم جانبی و موادی که در طول زمان تحقیقات و طراحی برای کسانی که این نوع سبک را دوست دارند در دسترس قرار داده است، در حال حاضر واقعاً قابل توجه است، اما ساختن اتاقی که واقعاً شیک باشد، همیشه آسان نیست، حتی اگر از آن استفاده کنید. آنها نقطه شروع احتمالاً در انتخاب رنگ‌هایی نهفته است که در این مورد هرگز نباید زشت یا واضح باشند، بلکه باید ایده‌ای از متانت و خویشتن‌داری سبکی را نیز نشان دهند.

 

این بدان معنا نیست که در اتاق "بورژوایی و شیک" نمی توانید در "التقاط" و درج های اصلی افراط کنید، در واقع، کاملا برعکس! در واقع هر ریزه کاری که بتوان آن را «قابل توجه» نامید، در این نوع سبک به وضوح قابل مشاهده و مشهود خواهد بود و به همین دلیل به راحتی می تواند در کاهش آن «یکنواختی» خاص که می تواند به مشکل واقعی این پروژه ها تبدیل شود، کمک کند.

 

ما در مورد آن درج های "عالی" صحبت می کنیم، مانند یک تخت روکش دار با اندازه های استثنایی، یک شومینه عتیقه مانند آنچه در عکس است، یک نقاشی التقاطی، یا یک اثر هنری خاص عجیب و غریب، که شاید به دلیل اصالت آن برجسته شده است.

 

رنگ ساختمان، بدون تضاد با سایر وسایل اتاق ظاهر شده است. در انجام این کار، اگر مواد و رنگ‌ها بازگردند، البته با سایه‌ها و جزئیات متفاوت، نظم معمولی اتاق‌هایی که با این سبک ایجاد شده‌اند، به نفس وسیع‌تری تبدیل می‌شود. اخیراً برای کمک به کسانی که این نوع فضای شب را ترجیح می دهند، درج اجسام و تزئینات ساخته شده از فلز طلایی و مسی وارد شده و بلافاصله بسیار مد شده است.

 

این "فلاش های نور" امکان ایجاد ترکیب هایی را فراهم می کند که در عین حال که در همان قوانین سبک سختگیرانه بقیه اتاق باقی می مانند، علاقه و تحسین کسانی را که آنها را مشاهده می کنند برمی انگیزد. استفاده از این نوع فلز می تواند متنوع باشد و می تواند مربوط به لامپ ها، لوازم جانبی مانند صندلی و میز، متفاوت ترین زیور آلات و یا صرفاً دستگیره و تکمیل مبلمان باشد.

 

نکته مهم: حتی در این مورد، اغراق نکردن و جرعه جرعه دادن به کمک ها با نهایت دقت است و با احتیاط از غلبه بر آن خط مرزی نازک که به ویژه در اتاق خواب هایی از این دست، بی شک بین «ظرافت» و «بد سلیقه» وجود دارد، اجتناب کرد.

 

بنابراین، اتاق خواب «بورژوایی و شیک» که در اتاق‌هایی با اندازه کافی قرار می‌گیرد، شاید به میزان کمتری با اتاق‌های دیگر خانه ارتباط برقرار کند، اما کمک زیادی به زیباسازی و منحصربه‌فرد کردن دکوراسیون اتاق خواب خانه می‌کند.

 

اتاق خواب مدرن: طراحی

یک اتاق از دیوارها، سقف، کف و دهانه ها تشکیل شده است. ترکیب این عناصر که شاید با متفاوت ترین مواد و ظاهر ساخته شده اند، تاج دیگر عناصر بسیار مهم معماری هر اتاق خواب را که از وسایلی که در آن تعبیه شده است، تشکیل می دهد. یک اتاق خواب دو نفره باید حداقل مساحت 14 متر مربع و ارتفاع آن حداقل در اکثر نقاط کشور ما کمتر از 270 سانتی متر نباشد. این نشانه ها، در حالی که آشکارا برای هر طراح ظاهری اساسی به نظر می رسند، با این وجود برای یک دید زیباشناختی کاملاً استریل به نظر می رسند، حداقل اگر در تناوب صحیح «پر و خالی» که ویژگی های هر پرداخت، رنگ و در نظر گرفته نمی شود در نظر گرفته شود. موادی که قصد استفاده از آن را دارید اتاق خواب "طراحی" به عنوان ترکیبی عالی از معماری محیط و طراحی زیباشناختی و کاربردی مبلمان متولد شد.

اتاق خواب مدرن

طراحی اتاق خواب مدرن

به هر حال، هر قسمت خواب همیشه از عناصر معمولی مبلمان، یعنی تخت، کمد و گروه ظروف با کشو تشکیل شده است.

این بدان معناست که اگر واقعاً می‌خواهید ظاهری بدیع‌تر به اتاقی بدهید که بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانید، باید انتخاب‌هایی داشته باشید که اگرچه لزوماً مخرج مشترکی ندارند (مانند موردی که در اینجا عکس‌برداری شده است)، باید به آن پاسخ دهید. به معیارهای دقیق زیبایی شناسی همانطور که در یک قطعه موسیقی، ما از "سکوت" یک اتاق خالی شروع می کنیم، سعی می کنیم "کارکن" فرضی خود را با نت ها پر کنیم، از ساختاری که "ریتم" آن را تعیین می کند، یا در مورد ما، فضاهای معماری شروع می کنیم.

از دیوارها و از بقیه مصالح ساختمانی و تزئینی ساخته شده است. در مثالی که در اینجا عکس گرفته شده است، ابتدا با تجهیز آن به یک کف رزینی بژ روشن، که تضاد بسیار ملایمی با رنگ خاکستری/آبی دیوارهای "مارمورینو" دارد، مفهومی بسیار بدیع به محیط ارائه دادیم. سپس از همان نوع پرداخت در سقف استفاده شد، اما با رنگی که بیشتر (و جای تعجب نیست) رنگ کف را به یاد می آورد.

"دکوراسیون" این اتاق خواب باشکوه با یک دیوار زیبا از نوارهای چوب طبیعی و یک درب "کف تا سقف" در شیشه لاکی مات و آلومینیوم تکمیل شده است. بنابراین، از نظر معماری، رنگ‌ها و پوشش‌های موجود در حال حاضر علیرغم تفاوت بسیار زیاد با یکدیگر، به شیوه‌ای عالی با یکدیگر هماهنگ شده‌اند. با این حال، ترکیب عالی با قرار دادن وسایلی به دست می‌آید که در صورت طراحی داخلی، مانند این مورد، به اتاق خواب شخصیتی واقعاً غیر قابل انکار می‌دهند. پس، ما در مورد عناصری صحبت می کنیم که اصلاً هماهنگ نیستند و حتی از مواد بسیار متفاوت ساخته شده اند. اما آنها به خوبی در این اتاق خواب همزیستی دارند زیرا با منطق بی عیب و نقصی ادغام شده اند.

کمد لباس، با روکش براق و رنگ خنثی آن، کاملاً با پوشش کف و سقف ترکیب می شود. تخت، روکش شده با پارچه آبی، یک اتحاد اساسی را با رنگ دیوارها تعیین می کند، در حالی که صندوق پشت تخت و میز کنار تخت، کاملاً چوبی، به نظر می رسد که با دیوار عقب مطابقت داشته باشد. بقیه لوازم جانبی، مانند فرش و میزهای قهوه، در آن نقطه، تنها مکمل آسانی برای یک محیط کاملاً ترکیب شده هستند.

طراحی اساساً این است: ترکیبی ایده آل از مبلمان، معماری که با ترکیب کامل زیبایی شناسی و عملکرد به دست می آید.

اتاق خواب: دکوراسیون مینیمال

با در نظر گرفتن این حقیقت غیرقابل انکار که در مبلمان "تجمل واقعی در ظرافت موارد ضروری نهفته است"، اکنون سعی می کنیم مبلمان اتاق خوابی را کدنویسی کنیم که بیش از همه با متانت سبک و سادگی خطوط آن مشخص می شود. بدون تعصب به وجود عناصر ضروری هر اتاق خواب (مبلمان و سرویس خواب)، یعنی کمد، تخت خواب و کمدهای دارای کشو، شکی نیست که ابعاد، رنگ‌ها و شکل‌های آن‌ها مبنایی است که آن «تن» خاص بر اساس آن تعیین می‌شود. «و آن اثر دقیقی که قرار است در هر مبلمان، صرف نظر از اهمیت آن، به دست آید.

اتاق خواب مینیمال

رنگ‌های روشن، خطوط تمیز و دقیق، استفاده از مواد ساده و نه چندان مشهود، خود گویای «تاریخ طراحی» و معماری مدرن است که از فرهنگ‌های صنعتی و پویایی‌های معمولی طراحی قرن بیستم می‌گذرد. به اصطلاح "مینیمالیسم رسمی" است که با جدا شدن از "خردگرایی" که مشخصه معماری آغاز قرن گذشته بود، در سراسر جهان نفوذ کرده است و بدیهی است که اثاثیه داخلی را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

در مورد اتاق خواب‌ها، این تکامل از طریق یک بررسی سبک عمیق آغاز شد که طراحان را به برجسته کردن جنبه‌های کاربردی مبلمان و نه جنبه‌های صرفا زیبایی شناختی سوق داد. البته، در یک اتاق خواب "مینیمالیستی" وسایل نمی توانند صرفاً عناصر کاربردی و به خودی خود باشند، در غیر این صورت خطر افتادن در حالت متوسط ​​یا بدتر از آن ناخوشایند وجود خواهد داشت، به همین دلیل هنگام تنظیم فضاهای خواب از این نوع ضروری است.

طراحی داخلی (و اغلب، در نتیجه، یک طراح) که زیبایی و راحتی را هدف قرار می دهد. ممکن است در واقع برای کسانی که خود را با مبلمان بسیار ساده کار می کنند پیچیده به نظر برسد، اما در حقیقت چند علامت متمایز کافی است تا هر اتاق مینیمال سلیقه را به اتاق خوابی زیبا تبدیل کند.

به عنوان مثال، در عکس مورد بحث، اثاثیه در خطوط و رنگ سفید خود بسیار "اسپارتی" است، با این حال کافی بود دیوار تخت عقب را با کاغذ دیواری روشن تجهیز کنید تا محیط را سرگرم کننده و دلپذیر کند. کف، از چوب طبیعی، به اتاق خواب کمک می کند تا ظاهری گرم و راحت داشته باشد که کاملاً با پانورامایی که از دهانه بزرگ پنجره قابل مشاهده است، در تعامل است. در واقع، چوب بدون شک ماده ترجیحی برای کفپوش اتاق خواب است.

چوب بلوط، توس، راش، بلوط و دوسیه کم و بیش قیمتی، روشن، تیره یا رگه‌دار، راه‌حلی ایده‌آل برای محیط شبانه است زیرا گرما و راحتی را تضمین می‌کند که تکرار آن با مواد دیگر واقعاً دشوار است.

در مورد مبلمان، همه چیز به روش های معمول هر اتاق خواب تکرار می شود، اما از طریق مفاهیم معمولی کسانی که متانت و ظرافت سبک مینیمال را ترجیح می دهند. تخت، در عین حال که در اینجا شخصیت اصلی اتاق است، در واقع ساده و خطی است، اما با حاشیه رنگی نازکی تزئین شده است که رنگ های کاغذ دیواری پشت آن را منعکس می کند. کمد لباس یک مبلمان آسان با شش در است که فقط از طریق ایجاد یک دیوار مقابل گچ تخته‌ای که فرورفتگی کمد داخلی را شبیه‌سازی می‌کند، جالب توجه است. در مجموع، اتاق خوابی که با وجود وسایل حداقلی خود، زیبایی و راحتی را منتقل می کند که واقعاً قابل توجه است.

دکوراسیون اتاق خواب: رنگی

هر کسی که خود را در حال تجهیز اتاق خواب می بیند، مرتباً با این مشکل مواجه شده است که از چه رنگ هایی در دکوراسیون و مبلمان خود استفاده کند. و در واقع رنگ اولین عنصری است که یک فضا و یک سبک را حتی در اتاق خواب تعریف می کند.

آرامش بخش، محرک، گرم، شاد، عجیب و غریب، سنتی، "کلاسیک" یا مد روز، هر یک از این صفت ها می توانند نوع خاصی از طعم و همچنین رنگ خاصی را شناسایی کنند. هر «زبانی» را که فرد بخواهد به اتاق خواب خود منتقل کند، نمی تواند این واقعیت را نادیده بگیرد که رنگ جزء جدایی ناپذیر آن است و برای همیشه خواهد بود.

در واقع نور با انکسارهای خود این توانایی را دارد که هم از نظر ابعاد و هم از نظر حسی که هر مکان (حتی ناخودآگاه) در هر فردی ایجاد می کند، درک رنگ ها و در نتیجه محیط ها را تغییر دهد. به همین دلیل است که بسته به اینکه از رنگ های روشن یا تیره برای چیدمان اتاق استفاده شده باشد، یک اتاق کوچکتر یا بزرگتر به نظر می رسد و به همین دلیل است که اتاق خواب بسته به رنگ هایی که برای چیدمان آن استفاده می شود سردتر یا راحت تر به نظر می رسد.

دکوراسیون اتاق خواب رنگی

مفهوم اساسی این استدلال عمدتاً مبتنی بر یک اصل غیرقابل انکار است: سیاه باعث می شود محیطی کوچکتر به نظر برسد زیرا نور بیشتری را جذب می کند، در حالی که سفید قادر است هر فضایی را تقویت کند زیرا برعکس آن را پخش می کند.

بنابراین همین مفهوم در مورد رنگ های تیره و روشن صدق می کند. به همین ترتیب می توان گفت که کم رنگ ترین رنگ ها، رنگ هایی هستند که از طریق آنها می توان محیط های آرامش بخش تری ایجاد کرد، در حالی که روشن ترین ها بدون شک بیشترین توانایی را در ایجاد محیط های شاد و مفرح دارند. در مورد دکوراسیون اتاق خواب ها، از آنجایی که این اتاق ها به استراحت اختصاص داده شده اند، بدیهی است که بهترین کار استفاده از رنگ های ملایم است که شاید روشن ها را برای محیط های دیگر رها کنیم. اما یک «اما» وجود دارد... مفهومی که بر اساس آن استفاده از رنگ‌های ملایم برای اتاق‌خواب‌ها مناسب‌تر است، در واقع به مرور زمان به «یکنواختی» خاصی در پیشنهادات مبلمان منجر شده است، بسیار بیشتر از شاید باید باشد، برای اتاق ها تمایل به استفاده از رنگ های بسیار ملایم مانند سفید و بژ و کنفی در مبلمان وجود دارد. اگرچه این رنگ‌ها ارتباط نزدیکی با مفهوم «مینیمالیسم» دارند که در مبلمان مدرن حاکم است، اما مشکل «صاف کردن» اتاق‌ها را دارند که اغلب آنها را شبیه به یکدیگر می‌کند.

بنابراین استفاده از رنگ‌های مختلف حتی در این اتاق‌ها می‌تواند مزیت انکارناپذیری را در ارائه مبلمان اصلی داشته باشد که اگر متعادل باشد، می‌تواند جلوه‌های بسیار دلپذیرتری نسبت به اتاق خواب سفید معمولی بدهد.

این استدلال به شدت منجر به پرداختن به موضوعی می شود که به طور فزاینده ای با دنیای مبلمان مرتبط است، یعنی موضوعی که مربوط به "مد" است. برخلاف کسانی که قصد استفاده از رنگ‌های سفید یا رنگ‌های «خنثی» دیگر را برای اتاق خواب خود دارند، کسانی که می‌خواهند تن رنگی مهم‌تر و واضح‌تری به اتاق خواب خود بدهند، باید با مد روز و تأثیراتی که بر ذائقه همه ایجاد می‌کند، دست و پنجه نرم کنند. بله، زیرا در انتخاب رنگ، چه در مورد لباس صحبت کنیم و چه مبلمان، روندهای فعلی نقش اساسی دارند.

اول از همه، این شرکت‌های تولیدی هستند که اتفاقات بازار را با دقت دنبال می‌کنند و در نتیجه محبوب‌ترین رنگ‌ها را در حال حاضر پیشنهاد می‌کنند. با این حال، این رنگ‌ها به نوبه خود «بالادست» تصمیم می‌گیرند و به‌عنوان «موجی» پخش می‌شوند که اغلب از دنیای مد شروع می‌شود و در بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کند. این پدیده، در مورد مبلمان اتاق خواب، به ویژه مشهود است زیرا مربوط به محیط های شخصی و صمیمی است: همه اینها باید توسط کسانی که این نوع خرید را انجام می دهند، نهایت توجه را داشته باشند. در واقع، کمد لباس یا گروهی از کمدها و میزهای کنار تخت مانند لباس هایی نیستند که هرکسی بتواند به راحتی آن ها را عوض کند، برعکس آن ها اشیایی هستند که قرار است برای مدتی طولانی با افرادی که آنها را از فروشگاه دکوراسیون خرید می کنند زندگی کنند و باید با یک لباس انتخاب شوند.

دانش زیاد.علت ترفند این است که همیشه رنگ‌هایی را ترجیح می‌دهید که احتمال می‌دهید کمتر به سرعت «از مد می‌افتند» و آنها را راحت‌تر تشخیص دهید، فقط از برخی قوانین ساده پیروی کنید.

برای مثال رنگ‌های روشن بیشتر از رنگ‌های تیره دوام دارند. همین را می توان در مورد کم نورها نسبت به پر نورها و همچنین برای گرمترها نسبت به سردترها گفت. این بدان معنا نیست که حتی خاص ترین و اصلی ترین رنگ ها را نمی توان استفاده کرد! تا جایی که به اتاق خواب ها مربوط می شود، یک ترفند نسبتاً آسان برای پیروی، به خصوص برای کسانی که می خواهند با رنگ های عجیب و غریب تری تزیین کنند، این است که از آن ها فقط در قسمت هایی استفاده کنند که تعویض آسان تر است، مانند لوازم جانبی. اکسسوری (مانند: پرده، فرش و پتو)، برخی از قطعات محدود مبلمان یا تخت.

دومی، از این نظر، می تواند یک سازش عالی بین میل به رنگ و نیاز به اثاثیه "با عمر طولانی" باشد و دقیقاً چگونه در پاراگراف های بعدی خواهیم دید.

اتاق خواب مدرن با "کمد پارتیشن"

در استفاده مدرن از معماری داخلی، ما اغلب خود را در حال ابداع راه حل های نوآورانه برای مشکلات اجدادی می یابیم. باز شدن اتاق‌ها و تخریب دیوارهایی که تا به حال غیرقابل لمس تلقی می‌شدند، مثلاً روی اتاق‌خواب‌ها نیز تأثیر گذاشته بود، دوباره نیاز به جداسازی اتاق‌هایی که اغلب بیش از حد بزرگ شده‌اند را ایجاد کرده است.

بنابراین، اتاق خواب را می توان به طریقی به سادگی با استفاده از تختی که در مرکز اتاق قرار داده شده است، یا یک صفحه نمایش، یک دیوار کوچک، یا یک سطح شیشه ای بزرگ، و شاید کمد پارتیشنی، به گونه ای جدا کرد. هدف همیشه برجسته کردن یک منطقه خاص یا تمایز مناطق با عملکردهای مختلف است، مانند کمد لباس، یا منطقه "خواندن" و پیش اتاق.

پارتیشن اتاق خواب

در مثال این عکس می توانید اتاقی با اندازه قابل توجهی را ببینید که به لطف تخریب یک دیوار جدایی که یک پنجره را به دو قسمت تقسیم کرده است، ایجاد شده است، همچنین دو در را برای دسترسی به دو اتاق مختلف ضروری می کند.

با این حال، اتاق خوابی که به این ترتیب به دست آمده بود، مشکل بزرگی بیش از حد برای مبله شدن به روش سنتی داشت. سپس تصمیم گرفته شد که از کمد لباس به عنوان یک "پس زمینه طبیعی" استفاده شود و آن را در وسط اتاق قرار دهند نه کنار دیوار. به این ترتیب می توان در همان محل خواب، یک کمد لباس مجزا به دست آورد که علاوه بر بهینه سازی و استفاده حداکثری از فضا، امکان استفاده بیشتر از فضای در نظر گرفته شده برای قرار دادن تخت را فراهم می کند. به این ترتیب دومی به لطف موقعیت خود (مرکز روی دیوار و بنابراین در شواهد) و به لطف اندازه ای که بنابراین توانسته است به خود بگیرد اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

با این حال، در اتاق خواب هایی مانند این، بدون شک این نور پردازی است که بازی ها را هدایت می کند. عدم وجود دیوارهای میانی و اندازه اتاق به پنجره اجازه می دهد تا نور خود را به هر گوشه اتاق منتقل کند، بدون اینکه این امر به نوعی با دیوارهای تقسیم شده قطع شود. علاوه بر این مزیت غیرقابل انکار، در این اتاق ها این نیز وجود دارد که همیشه دید به محیط را به قدری وسیع داشته باشند که علیرغم وجود یک خواب کاملاً مجزا، کل وسایل را به طور همزمان قابل استفاده کند. همین به شما امکان می دهد مکان های کاربردی تری مانند گوشه های مطالعه یا استودیوهای کامپیوتر ایجاد کنید، بدون اینکه به زیبایی کلی اتاق آسیبی وارد شود.

اتاق خواب "تمام کمد"

در اتاق خواب، کسانی که به فضای داخل مبلمان نیاز دارند، تقریباً همیشه مجبورند مبلمانی بسازند که حجم زیادی داشته باشد. این فقط برای کسانی امکان پذیر است که اتاق هایی با اندازه کافی برای قرار دادن کمد لباس هایی با اندازه های بزرگتر از حد معمول دارند.

در اتاق خواب های با اندازه استاندارد، کمد لباسی که طراحان ارائه می دهند تقریباً 300 سانتی متر عرض و 60 سانتی متر عمق دارد. در مورد قد، با گذشت سال ها و افزایش در دسترس بودن لباس هایی که باید نگه داشته شوند، این قد به تدریج در کمدها رشد کرده است تا تقریباً سقف را لمس کند. حداقل ارتفاع اتاق خواب ها معمولاً 270 سانتی متر است و همین امر باعث شده شرکت های سازنده، کمدهایی با ارتفاع حدود 260 سانتی متر ایجاد کنند.

اتاق خواب در نسخه ای که در اینجا عکس گرفته شده است در عوض با یک کمد لباس 8 در به عرض 400 در 60 سانت عمق ساخته شده است. برای ارتفاع، از این امکان استفاده شد که بسیاری از کمدهای مجموعه کاملاً سفارشی ساخته شده اند. این امکان بهره برداری "سانتی متری" از فضای موجود را فراهم می کند، که عمدتاً زمانی مفید است که مجبور باشید با خانه هایی با اندازه کوچک سر و کار داشته باشید. در مجموع حجم داخلی کمد لباسی حدود 4 و نیم متر مکعب است که در نتیجه بسیار بیشتر از یک کمد معمولی است.

اتاق با کمد کامل

در اتاق خواب های مدرن "همه کمد"، تجهیزات داخلی کمد لباس واقعاً اهمیت قابل توجهی پیدا می کند. همچنین از آنجایی که برای داشتن تصور روشنی از حجم داخلی موجود در کمد لباس، باید با فضایی که در اتاق خواب اشغال می کند، سازش کرد.

در واقع، هرکسی دوست دارد یک کمد لباس بزرگ، شاید با 10 درب، بتواند هر چیزی که از نظر انسانی ممکن است را در آن بچسباند، اما واقعاً چند نفر می توانند این کار را انجام دهند؟ بنابراین برای نگهداری لباس ها به بهترین شکل ممکن و استفاده مناسب از فضا، کمد لباس باید با توجه به آنچه مربوط به فضای داخلی آن است نیز طراحی شود. محفظه ها باید با تصور از قبل لباس ها و انواع مختلف کتانی که در آنجا قرار می گیرند، با توجه به آنچه که باید آویزان شود، چه چیزی باید فضای افقی قفسه ها را اشغال کند و چه چیزی باید در عوض در کشوها قرار داده شود، تقسیم شوند.

کمد لباس اتاق خواب دو نفره با اندازه معمولی معمولاً دارای شش محفظه مجزا است: چهار محفظه از آنها حدود 130 سانتی متر ارتفاع دارند و برای به اصطلاح "تغییر فصل" استفاده می شود، یک محفظه به عنوان کشو استفاده می شود، در حالی که یک محفظه بالاتر باقی می ماند تا آویزان شود. لباس های بلند هر چیزی که بتوان به این مقایسه «پایه» اضافه کرد، مطمئناً در مرحله استفاده مفید خواهد بود.

با توجه به فضاهای بزرگی که کمد لباس اشغال می کند، اتاق هایی از این نوع باید سبک تر از حد معمول مبله شود. در مثال مشخصی که در عکس نشان داده شده است، بنابراین تصادفی نبود که او ترجیح داد بقیه اتاق را با اشیاء بسیار ساده و نه خیلی حجیم تجهیز کند.

به جای کمد کلاسیک با کشو، یک مبلمان مدولار "معلق" ترجیح داده شد تا دیوار جلوی تخت آزادتر شود، در حالی که کنار تخت معمولی، میزها با میزهای کناری دلپذیر جایگزین شدند.سه پایه با طراحی اصلی تخت مستحق بحث جداگانه است.

دومی، در یک اتاق با اندازه معمولی، معمولاً مبلمانی است که بیشتر فضای کف را اشغال می کند. هنگامی که در حضور کمدهای مخصوصاً حجیم هستید، مگر اینکه اتاق بسیار بزرگی داشته باشید، بنابراین لازم است تختخوابی را انتخاب کنید که شکل های ساده و اندازه های محدود داشته باشد. موردی که در این عکس ارائه شده است، به عنوان مثال، یک تخت بسیار خطی است که با چرم قهوه ای روکش شده است که بدون ظرف، دارای نواری نسبتاً سبک و حاوی نوار "تخت فراگیر" است. تخته سر آن، بسیار نازک و صاف است و تخت را به طور کلی کوچک نگه می دارد و در هر صورت به گونه ای است که می توان آن را به راحتی در هر اتاق "دو نفره" قرار داد.

اتاق با کمد لباس شیشه ای

بعد صمیمی و شخصی هر اتاق خواب اخیراً با روندی غلبه کرده است که منجر به در نظر گرفتن "فضاهای کمد لباس" به عنوان ویترین می شود. در واقع شیشه خود این خاصیت را دارد که عناصر را غیر مادی کند و در عین حال آنها را تقویت کند.

با تجهیز حتی یک دیوار به پنجره‌های بزرگ، شاید با یک جلوه بازتابی، در واقع توجه به آن متمرکز می‌شود که نتیجه انکارناپذیر بزرگ‌تر و ظریف‌تر کردن کل اتاق است. به کسانی که استدلال می کنند که اینها راه حل های سلیقه ای "دکوراسیون اتاق خواب لوکس" هستند، به راحتی می توان پاسخ داد که بدیع و بی اهمیت ساختن هر محیطی هدفی است که با واگذاری هیچ چیز به شانس و توجه زیاد به تناسبات به دست می آید.

اتاق با کمد دیواری شیشه ای

سلیقه و سبک، اما بیایید با پرسیدن یک سوال از خود شروع کنیم: در اتاق خوابی که می‌خواهید شیک و غیرعادی باشد، چقدر مایلید تسلیم جذابیت زیبایی‌شناسی شوید؟ زیرا اگر یک چیز مسلم باشد، این است که یک کمد شیشه ای به طور عینی مبلمان "زیبا" است. عمق فضاهایی که ارائه می دهد، حتی بیشتر اگر مجهز به نورپردازی داخلی معتبر باشد، در واقع دلیلی برای جلوه زیبایی شناختی عالی است، حتی در اتاق هایی با ابعاد نه چندان سخاوتمندانه.

به هر حال، وسایل نیز شخصیت اصلی فضای اتاق خواب هستند و لحن کلی اتاق را مشخص می کنند. اما برای اینکه در طول استراحت احساس راحتی کنیم، مهم است که اجزای مختلف نیز برای این هدف بسیار کاربردی باشند.

بنابراین، ترکیب ماهرانه ای از عملی بودن و زیبایی شناسی تنها راه پیش روی کسانی است که تصمیم به انجام این نوع مسیر می گیرند. آیا حاضرید کمد لباس ما را مرتباً مرتب نگه دارید؟ آیا لباس هایی داریم که شایسته نمایش باشد؟

اینستاگرام و فیسبوک مملو از تصاویر کمد لباس های بزرگی است که برخی از ستاره های وب دوست دارند به مخاطبان "فالوور" خود نشان دهند. در آن تصاویر، لباس ها و لوازم جانبی همیشه در کمد لباس ها مرتب شده اند. اگر ما نیز واقعاً احساس می کنیم که می توانیم همان آرامش را حفظ کنیم، بدون شک می توانیم یک کمد لباس با درهای شیشه ای از فروشگاه AE بخریم. jh تاثیری که در اتاق خواب خود به دست خواهیم آورد واقعا بی نظیر خواهد بود.

اما اگر می خواهید در نمایش وسایل خود زیاده روی نکنید، این امکان وجود دارد که فقط چند درب شیشه ای را در کمد لباس قرار دهید و بقیه را بسته نگه دارید. حتی در این مورد، تأثیر کلی بسیار دلپذیر است و این واقعیت که یکنواختی معمولی حجم کمد لباس را قطع می کند، کمک زیادی به ارضای میل مشروع به اصالت می کند.

اتاق "چند کاره".

با توجه به اینکه مردم کار می کنند و زمان صرف شده در داخل خانه اغلب به استفاده از چند اتاق محدود می شود، نیاز به اتاق خواب های "چند وجهی" وجود دارد که بتواند هر نیاز عملی را برآورده کند. از این گذشته ، جدیدترین خانه ها اغلب کوچکتر و کوچکتر هستند و مواردی وجود دارد که برای اینکه "منطقه نشیمن" را فدا نکنید ، ترجیح می دهید اتاق خواب خود را به لوازمی مجهز کنید که مدتی پیش هرگز آرزوی داشتن آنها را هم نمی کردیم. این مورد «فضای تلویزیون» و «فضای کار» است که به طور فزاینده ای در اتاق خواب با سایر وسایل سنتی آن همزیستی دارند.

اینها عمدتاً درج هایی هستند که واقعاً حجیم نیستند و تقریباً همیشه با "محیط" خود مشخص می شوند یا بهتر است بگوییم بسته به لحظه خاص به روشی متفاوت استفاده می شوند.

اتاق چند کاره

برای مثال تلویزیون زمانی یک مشکل واقعی برای اتاق خواب بود. ابعاد آن، به دلیل وجود لوله اشعه کاتدی، به گونه‌ای بود که اغلب استفاده از یک عنصر پایه تلویزیونی «اضافه‌شده» را ضروری می‌کرد بنابراین در اتاق‌هایی با اندازه معمولی که یک تخت کمد لباس و یک صندوق دراوری و کنار تخت، بسیار دست و پا گیر است.

در بدترین موارد حتی مجبور به استفاده از قسمت بالای کمد یا "سینه دراور"، (اگر ترجیح می دهید از این اصطلاح استفاده کنید) باعث ایجاد جلوه های زیبایی شناختی واقعاً مضر می شد. ظهور تلویزیون های «پلاسما» و «ال ای دی» در بازار اما نقطه عطف مهمی به این وضعیت داد. اکنون تلویزیون ها را می توان به گونه ای به دیوار نصب کرد که گویی نقاشی هستند و این کار قرار دادن آنها را بسیار آسان می کند. اما نه تنها!

به عنوان مثال: کسانی که فضای جلوی تخت را برای قرار دادن کمد در نظر گرفته اند، می توانند به فکر استفاده از راه حل های بسیار ساده و کاربردی باشند که به شما این امکان را می دهد تا بدون اتلاف فضای داخلی، تلویزیون را روی درب کمد لباس مخصوص نصب کنید. علاوه بر این، درب مورد نظر با باز کردن آن می تواند جهت گیری بهتر تلویزیون را به سمت کسانی که مجبور به تماشای آن هستند، فراهم کند.

یک بحث جداگانه مستحق "فضای کار" است که به طور فزاینده ای در اتاق خواب های ما میزبانی می شود. در آن صورت، اغلب یک نیاز بسیار کاربردی و بسیار کمتر «بازیگوشانه» نسبت به تلویزیون است. کامپیوتر لوازم جانبی است که در حال حاضر اغلب در همه خانه ها وجود دارد و مشکلی برای اسکان آن پیش می آید. مطمئناً در این مورد نیز تحولات تکنولوژیکی به کمک کسانی آمده است که مشکل اثاثیه دارند و حضور در بازار رایانه های «قابل حمل» بدون شک امکان کاهش فضای لازم برای استفاده از آنها و بهبود نظم کلی را فراهم کرده است.

در هر اتاقی، اخیر مشکلات مربوط به استفاده از رایانه در خانه را بیشتر گسترش داده است. در زمینه «کار هوشمند» در واقع فرد نیاز به کار در محیطی ایزوله از بقیه خانه خود دارد و به همین دلیل اتاق خواب اغلب محیط ایده آلی است.

برای این منظور می توان از راه حل های مختلفی در اتاق خواب استفاده کرد: ساده ترین آنها تهیه یک میز تحریر کوچک، شاید در ترکیب با بقیه وسایل است. با این حال، اگر فضای کافی ندارید، همچنان می‌توانید کمد خود را با یک سطح تکیه‌گاه کوچک (شاید برای استفاده به عنوان توالت) یا قفسه‌ای با عمق کافی برای استفاده به‌عنوان تکیه‌گاه مجهز کنید.

اتاق خواب با "کمد دیواری توکار"

اغلب طاقچه ها و محفظه هایی در اتاق خواب وجود دارد که به راحتی می توان آنها را برای قرار دادن کمد لباس آماده کرد. اگر این محفظه‌ها ابعاد مناسبی داشته باشند، می‌توان درب‌های کمد توکار را با دیوارهای اطراف مطابقت داد تا نوعی «تک دیوار» ایجاد شود که در آن قطعه مبلمان کاملاً «یکپارچه» باشد. 

علاوه بر این، در هر اتاق خواب، ابعاد فراوان کمدهای فعلی اغلب این مبلمان را از نظر بصری بسیار حجیم می کند و امکان "پنهان کردن" آنها و قرار دادن مناسب آنها در داخل دیوار، مشکل را به خوبی حل می کند. در واقع، این نوع محلول اغلب به لطف تغییرات ساختاری در اتاق، به طور "مصنوعی" تولید می شود. در این موارد، این شامل استفاده از دیوارهای متقابل گچی سبک (که به عنوان "گچ تخته" شناخته می شود) است که دقیقاً در همان عمق درهای کابینت قرار می گیرند که اغلب برای پنهان کردن لوله ها، ستون ها و ستون های بیرون زده مفید هستند. جلوه کلی بسیار زیبا و ظریف است و با برخی از مدل‌های کمد لباس، امکان رنگ‌آمیزی درها را با همان لحنی که دیوارها با آن رنگ شده‌اند، فراهم می‌کند.

کمد دیواری توکار اتاق خاب

با توجه به نوع کمد، این روش درج مخصوصاً برای کابینت های به اصطلاح "لولا دار" مناسب است، زیرا دومی، بر خلاف کابینت های کشویی، به آنها اجازه می دهد تا بدون مشکل خاصی در ساختارهای خارجی گنجانده شوند.

از طرف دیگر کمدهای کشویی مدرن تقریباً همیشه مجهز به راهنماها و ریل های بالایی هستند که باید آزاد باشند و بنابراین نمی توان آنها را با سازه های چوبی یا سازه های فلزی و گچی به هم وصل کرد. در حقیقت می توان با ایجاد سازه های گچ تخته با طاقچه های مخصوص این مشکل را به صورت دستی حل کرد اما این نوع مسکن امکان نگهداری آسان کابینت را نمی دهد.

در مورد کمدهای توکار، باید به این نکته نیز اشاره کرد که در برخی موارد، این کمدها برای استفاده کامل از فضای موجود بسیار مناسب هستند. با توجه به چیدمان اتاق خواب ها در مدرن ترین خانه ها، دیوارهایی که کمد لباس در آنها پیش بینی شده است، تقریباً همیشه عمقی دارند که می توان حداقل تا 60/65 سانتی متر از آن استفاده کرد. بنابراین، اغلب این امکان را فراهم می کند تا با پر کردن کامل دیوار موجود، بدون کمک گچ تخته یا سازه های چوبی، کمدهای کاملاً "ساخته شده" ایجاد کنید.

این کاربری با در نظر گرفتن حداقل ابعاد یک اتاق خواب، می تواند به شما امکان ساخت کمدهای بسیار جادار را با طول گاهی اوقات حتی بیشتر از 4 متر و ارتفاع تا سه متر بدهد. در این مورد، جلوه "دیوار" توسط خود کمد ایجاد می شود، که گویی شکل خود دیوار را به خود گرفته است، بنابراین زیبایی شناسی کلی را تغییر نمی دهد، بلکه تنها عمق کلی موجود در اتاق خواب را تغییر می دهد.

اتاق با عناصر یکپارچه

وقتی فضا کم است، حتی در اتاق خواب نیز نمی‌توانیم به دنبال راه‌حل‌هایی باشیم که به ما کمک می‌کنند تا مشکلاتمان را حل کنیم، بدون اینکه زیبایی اتاق را به خطر بیندازند. دقیقاً برای رفع این نوع نیاز، مبلمان اتاق خواب دو نفره مدولار وجود دارد که بر اساس آنچه برای اتاق خواب ها اتفاق می افتد، به شما امکان می دهد عناصر کانتینری با ماهیت های مختلف مانند کمد لباس، کمد، میز، میز تلویزیون و میز کنار تخت را با هم ادغام کنید.

مانیتور دز اتاق خواب مادر

در واقع، همانطور که گفتیم: اگر به جای استفاده از عناصر مدولار مانند اتاق خواب کودکان که عمداً به نوعی روی هم قرار گرفته و یکپارچه ساخته می شوند، چیز خاصی نوآورانه نبود. در مورد اتاق های دو نفره با مبلمانی روبرو هستیم که مخصوص این کار تولید می شود.

بنابراین، در عمل، آنها کمدهایی هستند که کشوهای خارجی روی آنها اعمال می شود، که سپس در ظروفی که در کنار آنها قرار می گیرند، تکرار می شوند تا سینه های واقعی را تشکیل دهند. لازم به ذکر است که ترکیب کامل بین عناصر مختلف با انتخاب رنگ های مناسب نیز تضمین می شود.

در مثالی که در اینجا عکس گرفته شده است، در حالی که رنگ سفید برای کمد لباس و درهای آن ترجیح داده می شود، کشوهای آن، مانند عناصری که با آنها ترکیب شده اند، با رنگ خاکستری گرم خود برجسته شده اند. عناصر دکوراسیون ساخته شده به این روش، در مواردی بسیار مناسب هستند که دقیقاً مانند آنچه در عکس گرفته شده است، نیاز افرادی که از اتاق استفاده می کنند، اشغال یک دیوار واحد است، هم برای قرار دادن کمد لباس و هم انباری با کشو.

البته امکان ترکیب دو تکه مبلمان مجزا به همان اندازه امکان پذیر بود، اما قرار گرفتن دو تکه مبلمان متفاوت بر روی یک دیوار بدون شک در سطح زیبایی شناختی ایجاد می کرد. از همین نوع مفهوم نیز می توان در مواردی استفاده کرد که عناصر به خصوص متفاوتی مانند کمد لباس و میز باید مونتاژ شوند. در واقع، حتی برای این نوع نیاز، هر نوع اتاقی را می توان به کمد لباسی، شاید کمی بزرگتر از حد معمول، مجهز کرد که شامل یک میز یا یک صفحه کشویی برای استفاده میز است.

اتاق خواب مدرن با "کمد لباس پل"

همچنین در این مورد، ما در یکی از موقعیت‌هایی که در پاراگراف قبل توضیح داده شد باقی می‌مانیم که به دلایلی که می‌تواند بسیار متفاوت از آنها باشد، لازم است دو کمد متفاوت و حجیم را در یک دیوار اتاق خواب قرار دهیم. ما بیشتر در مورد آن اتاق‌های باریک و طولانی صحبت می‌کنیم که عمق موجود اجازه نمی‌دهد فضای خالی کافی بین کمد لباس و تخت باقی بماند، اگر یکی در مقابل دیگری قرار گیرند. در چنین شرایطی، این امکان که کمدهای متعددی دارند، امکان ساخت «پل» یا با نوعی «طاقچه» برای قرار دادن تختخواب بسیار مفید است.

این قطعه مبلمانی است که عمدتاً برای استفاده در اتاق خواب کودکان ساخته شده است که معروف است ابعاد بسیار کوچکی دارد و اغلب لازم است تخت در داخل کمد لباس قرار گیرد. این راه حل ها که بیشتر در اواخر دهه هفتاد رواج یافت، هدفشان کاهش ابعاد کلی اتاق خواب ها بود، بدون اینکه فضای داخلی کمد را بیش از حد کاهش دهد. به همین دلیل مدت کوتاهی بعد تصمیم گرفته شد که از این مفهوم برای دکوراسیون اتاق خواب های دو نفره نیز استفاده شود، اتاق هایی که به دلایل واضح، فضای طبقه اشغال شده توسط تخت همیشه یک مشکل مهم است.

طراحی اتاق خواب کوچک

بنابراین، اتاق های دو نفره "پل" راه حل ایده آلی برای کسانی است که علیرغم داشتن اتاق خواب با اندازه کافی، مجبورند با عمق کم یا دیوارهای اشغال شده توسط دهانه های زیاد دست و پنجه نرم کنند.

اندازه های کمد دیواری در این مورد یک عنصر اساسی است: تخت دو نفره معمولاً فضایی بین 160 تا 180 سانتی متر را اشغال می کند و این اندازه به این معنی است که برای قرار گرفتن در داخل کمد، محفظه ای که در نظر گرفته شده است باید حداقل برابر با دو متر باشد، اندازه ای که اجازه می دهد چهار در کمد کمد در بالای آن قرار گیرد. اما اگر قصد دارید تخت را با یک یا دو قفسه کناری (اگر نه میزهای کنار تخت واقعی) تهیه کنید، باید به اندازه پل بیشتر از 240 برسید.

با توجه به کمدهای پل برای اتاق خواب های دو نفره، بزرگترین مشکلی که فرد با آن روبرو می شود دقیقاً مربوط به طول "پل" است. در واقع، کمدهای این نوع نیاز به ساختار خاصی دارند که به شما امکان می دهد یک حجم "ظرفی" در بالای تخت به دست آورید که بزرگ و جامد است، اما در عین حال می تواند با خیال راحت توسط خود کمد پشتیبانی شود.

برای رسیدن به این، "پل ها" با قرار دادن عناصر مدولار با درب ها بر روی تیرهای آهنی جامد ساخته شده اند که در اصطلاح "نوار پل" نامیده می شود.

بسته به مدل کمد لباس، ممکن است "مشاهده" باقی بماند، یعنی در زیر ماژول هایی که آنها پشتیبانی می کنند قابل مشاهده باشد، یا "پنهان شده" یا به نحوی در داخل خود ماژول های درب بالایی پنهان شود.

دکوراسیون طراحی اتاق خواب دو نفره

این نوع سیستم که به لطف خطوط تمیز خطوط آن بسیار زیباتر و زیباتر است، اما معمولاً گرانتر از سیستمی است که "نوارهای پل قابل مشاهده" را پیش بینی می کند. این به دلیل پیچیدگی سازنده بیشتر و توجه مهم تر به جنبه های زیبایی شناختی خود مبلمان است.

به عنوان مثال، کمدهای پل که در این تصاویر عکس گرفته شده‌اند، هر دو نوع راه حلی را ارائه می‌کنند که کمد را از هرگونه «فضای زیاد» اضافی احتمالی محروم می‌کند و خطوط آن را تمیز نگه می‌دارد. در این موارد برای کسانی که مایل هستند، امکان تجهیز محفظه عرشه به یک یا چند قفسه برای استفاده به عنوان سطوح تکیه گاه تخت دو نفره وجود دارد.

با این حال، برای انجام این کار، لازم است محفظه عرشه را به اندازه کافی گسترش دهید تا اطمینان حاصل شود که قفسه ها آزادی حرکت کسانی را که از تخت دو نفره زیر استفاده می کنند محدود نمی کند.

در این رابطه، توضیح این نکته ضروری است: اگر قصد دارید کمد لباس پل خود را به یک قفسه (مانند مورد نشان داده شده در عکس دوم) مجهز کنید تا در بالای محفظه (بالای سر تخت دو نفره) قرار گیرد. لازم است که دومی حداقل 130 سانتی متر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد. ارتفاع ایده آل 150/160 سانتی متر است، اندازه ای که با این حال شامل کاهش حداقل 20 یا 30 سانتی متر درهای بالایی است. از طرف دیگر اگر قصد ایجاد فضای جانبی جانبی در هر یک از دو طرف تخت را دارید، لازم است عرض عرشه را حداقل تا 270 سانتی متر گسترش دهید.

اتاق مدرن "هتل مانند".

توجه به عنوان: ما در مورد اتاق های «نوع هتل» صحبت می کنیم و مطمئناً اتاق های «هتل» نیست. تا به اینجا ما اتاق خواب های دو نفره را اغلب با در نظر گرفتن آنها از منظر مهار و زیبایی شناسی آنها بررسی کرده ایم. با این حال، انتخاب اتاق خواب می‌تواند بر انتخاب‌هایی تأثیر بگذارد که فراتر از نیازهای معمولی مسکن (زیبایی‌شناسی و مهار) هستند و در عوض جنبه‌های دیگری مانند عملی بودن و سرعت استفاده را ترجیح می‌دهند.

ما با یکی از مواردی از دکوراسیون اتاق خواب دو نفره روبه‌رو هستیم که در آن ظرفیت نگهداری یک اتاق جنبه ثانویه است، زیرا مقدار لباس و اثاثیه‌ای که فرد باید در دسترس داشته باشد در مقایسه با نیاز کاهش می‌یابد.

به عنوان مثال: یک زوج معمولی کار می کنند. ما فکر می‌کنیم به جای «خانه‌های دوم»، «هتل»، «مهمان‌خانه‌ها» و همه آن خانه‌هایی که برای کار یا تفریح، فقط برای مدت کوتاهی باید در آن‌ها بمانید. با این حال، مواردی از اتاق خواب های دو نفره نیز وجود دارد که به دلیل وجود اتاق های کمد لباس بزرگ در خانه، نیاز به طراحی (در این مورد، کمد لباس) دارد که شامل ظروف دربسته بزرگ نباشد، بلکه فضاهایی برای نگهداری در آن ها باشد. به سرعت و با راحتی فقط آنهایی که لباس ها و لوازم جانبی مورد استفاده روزانه هستند.

راه حل ارائه شده در این عکس، به عنوان مثال، نتیجه نیاز یک زوج به مقدار کمی لباس است، بدون اینکه هر بار به کمد لباس بزرگ خود مراجعه کنند. در واقع این یک راه حل راحت و کاربردی است: لباس های تمیز و هر چیزی که می توان آویزان کرد در دو درب کناری بالا قرار می گیرد. در درب بالایی به جای آن از پتوها و ملحفه ها استفاده می شود، در حالی که محفظه مرکزی یک آینه بزرگ و یک رخت آویز کوچک "قابل مشاهده" است که لباس های مورد استفاده در صبح روز بعد را می توان به راحتی در آن قرار داد.

درب بالا که در کنار محفظه باز قرار گرفته است، یک صندوق بزرگ و یک محفظه باز را پنهان می کند که می توانید لوازم جانبی را در آن قرار دهید. همه چیز توسط یک چراغ LED زیبا روشن می شود که مبلمان را زیبا و بدون شک جالب می کند. ناگفته نماند که کسانی که این نوع عملکرد را انتخاب می کنند ممکن است به آن نیاز داشته باشند، نه تنها برای اتاق خواب اصلی خود، بلکه برای اتاق های دیگر خانه، مانند ورودی ها و راهروها. در این مواقع کمد لباس در واقع می تواند تبدیل به ظرفی معتبر برای لباس مهمانان شود یا فضایی که خانواده مانتوهای مورد استفاده هر روزه را در آن قرار می دهند، بدون اینکه فضایی در داخل کمد اتاق خواب ها اشغال کنند.

اتاق خواب هتل

در پروژه نشان داده شده در اینجا، به راحتی می توان به همزیستی شاد در اتاق لوازم جانبی غیر معمول مانند سینک و وان پی برد.

این یک ترکیب معمولی از "اتاق هتل" است. این لوازم حمام اساساً برای تعریف ایده ای از سرعت و راحتی کامل که در حال حاضر در معماری "منطقه خواب" بسیار مورد توجه است و در عوض در صنعت هتلداری رایج است، همکاری می کنند. با این حال، اینها راه حل هایی هستند که نیاز به فضاهای بزرگ یا استعداد خاصی در هماهنگی حجم ها و زیبایی شناسی محیط دارند. در این موارد، وان حمام اغلب به اشیاء طراحی واقعی تبدیل می‌شوند که انگار مجسمه هستند، نمایه خود را برای انتقال حس خاصی از "راحتی" و هماهنگی ارائه می‌کنند.

اتاق زیر شیروانی

اگر زمانی "اتاق زیر شیروانی" به عنوان یک مکان ثانویه از خانه در نظر گرفته می شد، اگر نه یک اتاق خدمات واقعی، امروزه اغلب نشان دهنده اتاقی است که به سختی می توان از آن گذشت. در واقع، خانه های زمینی و پلکانی زیادی وجود دارند که با هدف استفاده از اتاق زیر شیروانی ساخته می شوند تا آن را به اتاق های دارای اهمیت اولیه مانند اتاق خواب اختصاص دهند.

از این گذشته، اتاق زیر شیروانی به دلایل متعددی می تواند به عنوان "منطقه خواب" استفاده شود. یکی از مهمترین این موارد مربوط به مقدار نوری است که معمولاً در اتاق زیر شیروانی وجود دارد. در یک محل خواب، به دلایل واضح، نور طبیعی محدود کافی است، کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که چنین محیط خاصی داشته باشند، اما معمولاً مانند اتاق زیر شیروانی خیلی روشن نیستند، به سختی می توانند لذت ایجاد یک گوشه دلپذیر را رها کنند. خوابیدن.

دکوراسیون زیر شیروانی

اتاق زیر شیروانی، یعنی اتاقی است که از اتاق زیر شیروانی به دست می آید، بدون شک مکانی "به خودی" است که از بسیاری جهات با اتاق های معمولی متفاوت است. این برای هماهنگی آن خواهد بود، برای پنجره های کوچکی است که می توانید گاهی اوقات از یک منظره زیبا لذت ببرید، به دلیل اندازه کوچک آن خواهد بود، واقعیت این است که اتاق زیر شیروانی در هر صورت فضایی صمیمی و رمانتیک را ارائه می دهد. به همان اندازه در اتاق دیگری از خانه پیدا کنید. پس چرا یک اتاق خواب دنج برای خود ایجاد نکنید؟

در تمام اروپای شمالی، اتاق زیر شیروانی (معمولاً بیشتر از همه جا وجود دارد و قابل استفاده‌تر است، به خاطر سقف‌های شیب‌دارتری که در آن‌ها بارش برف بیشتر است) جای تعجب نیست که بیشترین پناهگاه برای زوج‌های جوان باشد. از این گذشته ، برای ایجاد یک محیط "شب" اتاق زیر شیروانی نسبتاً کمی مورد نیاز است.

ابتدا باید بررسی کنیم که آیا اتاق زیر شیروانی ما ارتفاع کافی برای این منظور دارد یا خیر. در غیر این صورت، می توانید بررسی کنید که آیا با پایین آوردن سقف در طبقه پایین، می توان آن سانتیمترهای لازم را برای ساخت اتاق زیر شیروانی حداقل "قابل زندگی" و بنابراین "در حد استاندارد" ردیابی کرد. سپس باید به این فکر کنید که چگونه اتاق زیر شیروانی را با بقیه خانه وصل کنید. اغلب، بهترین انتخاب با یک مقیاس کوچک - مانند موارد "مارپیچ" - نشان داده می شود که فضای کمی را اشغال می کند و استفاده از آن آسان است. وقتی این مشکل نیز حل شد، می توانید به فکر وسایل و دکوراسیون باشید.

همانطور که گفتیم، اتاق زیر شیروانی علاوه بر اینکه معمولاً سقف پایین است، هرگز خیلی بزرگ نیست، در نتیجه از نظر رنگ ها و موادی که قرار است درج شود، به خصوص اگر در مورد اتاق صحبت می کنیم، خوب است روی ترکیب هایی تمرکز کنید که دارای ویژگی تعریض فضا و پنهان کردن ارتفاعات مختلف باشد.

بنابراین، برای ایجاد یک اتاق خواب، رنگ های روشن و الگوهای کوچک بسیار مناسب هستند، مگر اینکه بخواهید به خلاقیت خود اجازه دهید تا جلوه ای خاص بر روی دیوار با بیشترین ارتفاع به دست آورید. برای این منظور، کاغذ دیواری هایی می توانند بسیار مفید باشند که شاید در پشت دیوار تخت قرار بگیرند، واقعاً می توانند تغییر زیبایی به اتاق خواب اتاق زیر شیروانی بدهند.

طراحی اتاق خواب زیر شیروانی

تا جایی که به مبلمان و دکوراسیون مربوط است، موضوع کمی پیچیده تر می شود. شکل نامنظم اتاق، سقف شیب‌دار، پنجره‌هایی با شکل اصلی، شاید در مکان‌های واقعاً غیرعادی قرار گرفته باشند، در واقع عناصری هستند که می‌توانند مشکل بزرگی را از نظر مبلمان، به‌ویژه برای قرار دادن کمد لباس و تخت نشان دهند. .

اگر اتاق مورد استفاده، به عنوان مثال، نسبتاً باریک است، لازم است چندین راه حل مختلف مبله را ارزیابی کنید، که با این حال، عمدتاً موقعیت تخت دو نفره را نیز (یا بالاتر از همه) نسبت به ارتفاع در نظر می گیرند. از نقطه ای که قرار دادن آن راحت تر به نظر می رسد.

در مورد اتاق‌های زیر شیروانی با نسبت‌های منظم‌تر، مشکل اصلی تقریباً همیشه توسط کمد لباس نشان داده می‌شود. در واقع، با فرض اینکه تخت در نزدیکی بالاترین دیوار قرار گرفته باشد، به منظور جلوگیری از ضربه زدن به سرتان هر بار هنگام بلند شدن، به زودی متوجه خواهید شد که - به جز موارد استثنایی شانس - کمد لباس ما باید لزوماً به اندازه کافی ساخته شود. "

دو مورد اصلی وجود دارد:

 • اولی موردی است که در آن کابینت روی پایین ترین دیوار قرار می گیرد،
 • مورد دوم که شامل ساخت یک کابینت به اصطلاح "شیب دار" است.

در حالت اول ما خود را با مشکل فضا مواجه خواهیم کرد: اگر به اندازه کافی خوش شانس باشیم که یک دیوار "کم" با ارتفاع کافی در اتاق زیر شیروانی داشته باشیم، می توانیم به فکر قرار دادن یک کمد لباس کوچک باشیم و به این ترتیب امکان پذیر خواهد بود. برای آویزان نگه داشتن لباس‌ها در داخل، روی کمدی با ظرفیت حساب کنید. اگر برعکس، ارتفاع محدودی داشته باشیم (کمتر از 130 سانتی متر)، پس باید از این ظرف از طریق کشوها یا قفسه ها بهره برداری کنیم.

به همین دلیل، کمد لباس شیب دار، یکی از راه حل های ترجیحی در اتاق های اتاق زیر شیروانی است: این یک سازش خوب است که به شما امکان می دهد از فضای موجود بهتر استفاده کنید، در حالی که معمولاً هزینه های ساخت بالاتر از هزینه های مربوط به کابینت کمد معمولی است.

در این موارد رایج ترین سیستم ساختمانی شامل ساخت کمد منظم با ارتفاع کمی کمتر از پایین ترین نقطه دیوار است که باید در آنجا قرار گیرند. این عناصر منفرد، زمانی که یکی در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا یک کمد لباس "نردبانی" را تشکیل دهند، سپس به درها مجهز می شوند.

دومی، برای اطمینان از باز شدن آنها بدون برخورد به سقف، با شیب مشابه سقف بریده می شود. به این ترتیب می توان یک کمد لباس "تصاویر زیر شیروانی" عالی به دست آورد بدون اینکه او واقعاً گزاف شود. در این شرایط، نکته اصلی که همیشه باید در نظر داشت این است که بدیهی است کمد لباس ما فقط از یک عنصر تشکیل شده است (یعنی تنها با یک در و بنابراین حداکثر عرض 60 سانتی متر) و به درهایی مجهز خواهد شد که همه آنها در جهت معمول (راست یا چپ) باز می شوند تا هنگام باز شدن به سقف برخورد نکنند.

کمد دیواری زیر شیروانی اتاق

سقف شیب دار اتاق خواب واقع در اتاق زیر شیروانی نیز اغلب گوشه هایی با شکل خاصی ایجاد می کند که حداقل در نگاه اول ممکن است کاملاً غیرقابل استفاده به نظر برسد. اما با مشاهده دقیق آنها می توانید با کمک یک نجار خوب یا یک مبل ساز خوب از آنها بهره برداری کنید.

در این موارد استفاده از گچ تخته نیز می تواند مفید واقع شود که در صورت طراحی مناسب می تواند راه حل بسیاری از مشکلات باشد. برای مثال، اگر سقف شیب دار در حداکثر نقطه خود خیلی بلند است، می توانید به فکر پایین آوردن آن فقط برای یک سطح خاص باشید تا کمد لباسی با اندازه مناسب و بدون پردازش خاص در آن قرار دهید. از طرف دیگر، اگر با یک پله یا طاقچه بزرگ روبرو هستیم که شاید درست بالای راه پله پایین ایجاد شده باشد، می‌توانیم به یک منطقه کوچک «مطالعه» کامل با روی میز و قفسه فکر کنیم.

اتاق مدرن "تزیین شده"

اغلب به کلمه "دکوراسیون داخلی" مفهومی متفاوت از معنای اصلی آن داده می شود، که باعث می شود ذهن ما آن را با محیط های "بمبی" سرشار از طعم های کلاسیک مرتبط کند.

اتاق تزئین شده خواب

از سوی دیگر، "تزیین" را باید همیشه به معنای اصلی آن درک کرد، یعنی همان معنایی که با آن تمام عملیاتی که هدف آنها "زیبایی" و بهبود موضوع مورد توجه ما است، خوانده می شود. در مورد اتاق خواب های "مدرن"، ترکیب با کلمه ای که به طور غریزی سبک هایی به جز مدرن را تداعی می کند، ممکن است عجیب به نظر برسد.

علاوه بر این، فرهنگ کنونی ما یک فرهنگ معماری است که با طرفداری از مینیمالیسم رسمی برگرفته از عقل گرایی، به نظر می رسد با هر چیزی که چیزی را به یک محیط «افزودن» می کند، به جای حذف آن، اشتراک کمی دارد. با این حال، مواردی وجود دارد که به لطف دکوراسیون در واقع می توان محیط هایی را بهبود بخشید که دقیقاً مانند اتاق خواب ها باید گرم و صمیمی باشند و بنابراین با خطوط اغلب سفت و سرد محیط های مینیمال سازگاری ندارند.

"سلیقه ها سلیقه هستند" و هیچ کس نمی تواند در مورد آنها بحث کند، اما شکی نیست که خوابیدن در اتاق خوابی بسیار سخت، بدون وسایل، عاری از هرگونه زواید و مهمتر از همه سرد، ماندن در آنجا را دشوار می کند.

ما یک سوم زندگی خود را در اتاق خواب می گذرانیم، بنابراین تمایل به دادن سبکی به اتاق خود، هرچند بسیار مدرن، که آن را صمیمی تر، گرم تر و کاملاً منعکس کننده سلیقه شخصی ما می کند، کاملاً موجه به نظر می رسد.

بنابراین، حتی در مدرن‌ترین اثاثیه‌ها، به اتاق‌خواب‌هایی بروید که به لطف برخی نکات تزئینی ماهرانه می‌توانند گرما، آرامش و صمیمیت را منتقل کنند. صرف نظر از سبکی که ترجیح می دهید، در اتاق خواب شاید بیشتر از اتاق های دیگر، نباید با جرأت تزیین با کاغذ دیواری، نقاشی های هنری دست ساز، تابلوهای چوبی گرانبها و هر چیز دیگری که می توانید باشید، از "دعوت کردن" خود بترسید. قادر است که بیداری ما را خوشایند کند. اما مواظب باش!! به هیچ وجه مطمئن نیست که همه اینها همیشه از نقطه نظر اقتصادی به یک گفتمان سخت تبدیل می شود: اغلب اوقات فقط چند احتیاط کوچک، مانند تغییر رنگ یا اعمال یک قاب کوچک روی دیوار، برای دادن هر یک کافی است.

آنچه واقعا مهم است این است که سعی کنیم نوع دکوراسیونی را تصور کنیم که به بهترین وجه با سلیقه و اتاق خواب ما مطابقت دارد. هر کدام از ما متفاوت هستیم و هر اتاق خواب ویژگی های خاص خود را دارد که علاوه بر این، باید در طراحی کلی خانه مطالعه شود. همه چیز باید کاملاً هماهنگ باشد، در غیر این صورت بزرگترین خطری که شما متحمل می‌شوید این است که خود را با محیط‌های خواب بیابید که به جای بهبود، حتی با تزئیناتی که فکر می‌کردید اعمال کنید، بدتر می‌شوند.

اتاق مدرن با "دیوار جدایی"

به طور عمده برای دکوراسیون، اتاق خواب هایی که بیش از حد بزرگ هستند مناسب است، روند قرار دادن دیوار جداکننده (به نام "پنجم") در داخل اتاق به طور فزاینده ای محبوب می شود. این نوع مبلمان معمولاً از این اصل شروع می شود که در هر اتاق خواب "تخت" باید همیشه و در هر صورت قهرمان واقعی باشد، در حالی که وسایل دیگر باید نقش حمایت کننده داشته باشند.

از این گذشته، همانطور که چندین بار در این مقاله این فرصت را داشته ایم که بگوییم، کمد لباس در طول زمان با افزایش تعداد لباس های موجود، حجم غالب اتاق خواب را به خود گرفته است. به همین دلیل، گاهی اوقات ابعاد سخاوتمندانه آن با اتاق خواب هایی که در آن تعبیه شده است، تضاد پیدا می کند و یک همگامی واقعی با تخت ایجاد می کند، که در عوض مبلمان فضای بیشتری را در اتاق های دو نفره اشغال می کند. هر مدلی که انتخاب کنیم، در واقع تخت می تواند حضور خود را در اتاق تحمیل کند.

دیوار جدایی اتاق خواب

بنابراین چه چیزی می تواند بهتر از پنهان کردن کمد لباس پشت یک دیوار جداکننده برای دادن حداکثر برجستگی به تخت دو نفره باشد؟

این نوع راه حل مزایای دیگری نیز دارد: اول از همه، به نوعی حتی خود کمد لباس را که در حالی که پشت دیوار پنهان می ماند، می تواند با چراغ ها و دیوارهای متقابل ساخته شده به صورت موقت تزئین شود، بهبود می بخشد. ثانیاً، قسمت پشت دیوار جداکننده (معمولاً درست بین تخت دو نفره و کمد لباس قرار می گیرد)، می تواند به عنوان یک کمد لباس کوچک (شاید برای آویزان کردن لباس های مورد استفاده روزانه) یا ایجاد یک اتاق کار کوچک مجهز شود.

شاید دقیقاً از این منظر، همه گیری اخیر انگیزه جدیدی به این نوع روند داده است. در واقع، کم نیستند کسانی که شاید به امید اینکه مجبور به کار در خانه باشند، مراقبت کرده اند یک مکان خلوت کوچک در اتاق خواب ایجاد کنند، جایی که بتوانید لپ تاپ خود را در آن قرار دهید و در حین «کار هوشمندانه» یادداشت هایی بنویسید. . از سوی دیگر:

طراحی داخلی و معماری باید همیشه در خدمت نیازهای جدید مشتریان باشد، حتی در مورد محیط های صمیمی مانند اتاق خواب.

اتاق "برای تخت"

همانطور که در پاراگراف قبل دیدیم، تخت دو نفره و چه یک نفره، ناگزیر حضور خود را در یک اتاق تحمیل می کند. و اغلب این حضور بسیار حجیم است، به خصوص در رابطه با اندازه خانه های اخیرا ساخته شده در کلان شهری مثل تهران است. در برخی موارد، حتی "تحمل" آن به گونه ای است که هر چه بیشتر سعی کنید آن را استتار کنید، تخت بیشتر در اتاق "ظاهر" می شود. بنابراین، در برخی موقعیت ها، توصیه می شود که عمداً به آن اهمیت دهیم و نقش آن را برجسته کنیم، تا با یک کلمه آن را «قهرمان اصلی» اتاق خود، اگر نه کل خانه مان، کنیم.

این هدفی است که از طرق مختلف می توان به آن دست یافت. با انتخاب یک تخت مهم از نظر خط یا ترجیح می دهند که دارای ابعاد سخاوتمندانه باشد، حتی اگر اغراق آمیز نباشد. راه دیگر تأکید بر اهمیت آن، قرار دادن تخت در ساختاری که مخصوصاً برای افزایش پروفیل طراحی شده است. یکی دیگر از اینها این است که آن را به سادگی با روتختی بسیار خاص یا با تزئینات اصلی پشت تخت زنده کنید.

البته، انتخاب یک راه حل به جای راه حل دیگر به اندازه اتاق، سایر مبلمانی که باید در آن قرار داشته باشد و مهمتر از همه، به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. همه اینها متغیرهایی هستند که هر اتاق خواب را به تنهایی به یک مورد منحصر به فرد تبدیل می کنند.

با این حال، یک نیاز اساسی وجود دارد که هرگز نباید فراموش شود:

حتی اگر برای مصارف دیگر (مطالعه، کار، اوقات فراغت و غیره) استفاده شود، اتاق خواب باید همچنان یک واحه شخصی باقی بماند، محیطی که طبیعتاً باید آرامش را دعوت کند. خلاصه جایی که بتونی با خودت باشی، دور از هیاهوی بقیه دنیا.

تخت خواب دو نفره

در هر صورت، برای ساختن یک اتاق "در اطراف تخت" ابتدا باید تصور روشنی از ابعاد، نه تنها از خود تخت یا اتاقی که باید حاوی آن باشد، بلکه از ابعاد دیگر عناصر مبلمان نیز داشته باشید. که ما نیاز داریم هدف این است که ایده روشنی از ابعاد آن داشته باشیم تا فضاهای آزاد لازم برای ایجاد فضای خواب ما واقعاً قابل زندگی و راحت باشد.

یک تخت دونفره معمولاً فضایی 180 در 210 سانتی متر را اشغال می کند، اگرچه بسته به مدل انتخابی، این ابعاد می تواند متفاوت باشد و حتی به 210 در 250 سانتی متر برسد. ارتفاع نیز می تواند از مدلی به مدل دیگر تغییر کند، حداقل برای آنچه که مربوط به سر است. در مورد "باله های تشک" (یعنی ارتفاع تخت-تخت به اضافه تشک که سطحی است که روی آن دراز می کشید) رایج ترین آنها تخت های کم ارتفاع یا آنهایی هستند که در مجموع حدود 40/45 سانتی متر هستند.

با توجه به ابعاد و گذرگاه‌هایی که باید آزاد باشند، در سه طرف تخت بهتر است فضایی در حدود یک متر آزاد گذاشته شود. در صورت عدم امکان 60 سانتی متر حداقل اندازه ای است که امکان دسترسی به تخت و در دسترس قرار دادن آن را فراهم می کند. در این رابطه باید گفت که در بین خانم ها، گذاشتن فضای جانبی آزاد در اطراف سه طرف تخت یک قانون سختگیرانه محسوب می شود. از طرفی محدودیت متراژ اتاق خواب ها ممکن است سبب عدم امکان این قانون شود و اغلب افراد ترجیح می دهند تخت دو نفره را حتی به سمت دیوار به دیوار منتقل کنند تا فضای بیشتری در بقیه اتاق باقی بماند.

با وجود اینکه از همه جهات بحث «نقطه دیدگاه» است، اما باید در نظر گرفت که ساخت تخت دو نفره در کشور ما عملیاتی است که با وجود ملحفه و پتو برای چیدمان صبحگاهی که همانطور که مشخص است دسترسی جانبی به تخت، عملیات را بسیار تسهیل می کند. اگر فضا واقعاً بسیار کوچک است، روند فعلی بیشتر این است که بدون کمد در اتاق خواب، اتاق های دیگر خانه را برای این منظور اختصاص دهید (مانند راهروها و کمدها) از آنها به عنوان کمد استفاده کنید.

طراحی و دکوراسیون اتاق خواب

برای کسانی که از طرف دیگر اتاق های بسیار بزرگی دارند و همچنان می خواهند تخت دو نفره خود را زیباتر کنند، راه حل دیگر «سکو» است.

در عمل، این یک پله بر روی زمین است که دقیقاً در اطراف تخت ساخته می‌شود، که به منظور ارتقای آن، در مقایسه با سایر اثاثیه، باعث افزایش بیش از حد آن می‌شود. بدیهی است که اینها راه حل هایی هستند که در اتاق خواب های با اندازه معمولی انتشار کمی پیدا می کنند، اما هنوز می توانند برخی از موقعیت ها را حل کنند که مثلاً در آن با اتاق های بسیار مرتفع یا محیط هایی روبرو هستیم که نیاز به انجام گذرگاه های گیاهی وجود دارد.

اتاق مدرن "شهری"

حال بیایید مورد (بسیار مکرر) کسانی را در نظر بگیریم که ترجیح می دهند فضایی آرام در اتاق خواب خود پیدا کنند، اما همچنان قادر به انتقال احساسات مثبت و سرگرم کننده هستند. برخلاف آنچه در موارد دیگر اتفاق می‌افتد، کسانی که این نوع «سبک» را ترجیح می‌دهند (زیرا این همان چیزی است که هست)، استعداد ذاتی برای تقویت هر چیزی را دارند که می‌تواند از طریق خواص متعدد مربوط به رنگ‌ها، مواد و اثرات منتقل شود. که می توانند به هر یک از مبلمان بدهند.

مفهوم انتقال فضای "شهری" است که در هر شهر بزرگی تنفس می شود، حتی در همان خانه هایی که آن را تشکیل می دهند.

اتاق مدرن شهری

بنابراین، اتاق خواب "شهری" خطوط خود را به سمت سادگی و در عین حال جهت دادن به انتخاب های کسانی که آن را ترجیح می دهند به سمت ارزش های دیگر، مانند "تکینگی" برخی مواد، اصالت رنگ های خاص و استعداد ذاتی برخی ترکیب ها سوق می دهد که در اتاق هایی غیر از اتاق خواب قرار داده شود.

این ماموریت ممکن است در نگاه اول آسان به نظر برسد، اما در حقیقت اصلاً اینطور نیست، به خصوص وقتی صحبت از تجهیز اتاق های صمیمی و شخصی مانند اتاق خواب باشد. دشواری بزرگ در استفاده از رنگ‌ها و مواد متفاوت از هنجار است.

بهترین کار، برای کسانی که خواهان اتاق خوابی از این نوع هستند، این است که با حذف چیزهای اضافی شروع کنند، و فوراً روی یافتن هر چیزی که می تواند سبک کلی را غیرعادی کند، بدون تشدید چیدمان با زواید غیر ضروری، تمرکز کنند.

این هدف را می‌توان با استفاده دقیق از رنگ (مثلاً با محدود کردن آن، همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید) به دست آورد، اما با چشم‌اندازی گسترده، که خود را به نگاه کردن به مبلمان به عنوان نتیجه جریان محدود نمی‌کند، دست یافت. روندها، اما برعکس، قادر به شناسایی آن "تن"هایی است که قادر به غلبه بر "آژیرهای" مد هستند.

به طور مشابه، استفاده از مواد خاص (مانند چوب، سنگ، آجر، بتن) نیز می تواند کمک بزرگی باشد. در این حالت در واقع مخلوط این عناصر مختلف (رنگ - مواد) است که تفاوت را ایجاد می کند. فقط کسانی که می دانند چگونه این اجزا را به طور عاقلانه مخلوط کنند، می توانند نتایج رضایت بخشی را با سبک "شهری" به دست آورند.

زیاده روی در یک جهت یا جهت دیگر می تواند در واقع اتاق خواب هایی را ایجاد کند که مطمئناً اصلی و غیرعادی هستند، اما بدون یک رشته مشترک یا منطق اساسی. کسانی که از «جسارت» دست می کشند، از ترس فراتر رفتن از مرز «سادگی شیک» که می خواهند به آن دست یابند، سرنوشتشان این است که به اتاق خوابی فقیر و بی اهمیت، هرچند رنگارنگ و بدیع بسنده کنند.

اتاق خواب "اتاق نشیمن".

بیایید بلافاصله توضیح دهیم: ما در مورد "استودیو" صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد اتاق خواب های واقعی صحبت می کنیم.

دکوراسیون اتاق نشیمن و خواب

در واقع، همانطور که در ابتدای پاراگراف دیدیم، همچنین به لطف همه‌گیری اخیر، مدت‌هاست که روندی توسعه یافته است که به نفع استفاده چند منظوره از اتاق‌خواب‌ها، به‌ویژه از منظر "زندگی" است.

این اصطلاح که "ماندن" را در یک محیط تداعی می کند، حتی اگر ایده خوبی از معنای خاص آن ارائه نکند (زیرا در واقع اتاق خواب ها بیشتر در عصر و شب اشغال می شوند)، اما به طور کاملاً مؤثری برجسته می شود. تکامل این مکان، به ویژه در جهت استفاده متفاوت از معمول مرتبط با خواب ساده.

بنابراین حتی این نوع اتاق از بسیاری جهات یک "اتاق چند کاره" است، اما با اتاقی که قبلاً در یکی از فصول قبلی این مقاله نامگذاری شده است، به دلیل وجود عناصری که کاملاً معمولی منطقه نشیمن هستند تفاوت دارد.

خانه، یعنی مبل، میز و میز تلویزیون. بنابراین می‌توانیم این اتاق خواب را بیشتر به یک «سوئیت» تبدیل کنیم تا یک اتاق واقعی.

این یک محیط خواب است که می تواند به ویژه در خانه هایی که در آن "زندگی" واقعی وجود ندارد و در همه خانه هایی که نیاز به ایجاد دو محیط جداگانه وجود دارد که در آنها امکان کار وجود دارد، مناسب باشد. بخوانید، استراحت کنید یا در انزوا کامل تلویزیون تماشا کنید.

زندگی زن و شوهری به دلیل کار، مراقبت از کودک و همه موقعیت‌های دیگری که گاهی اوقات می‌تواند منبع استرس باشد، اکنون با ریتم‌های بسیار خسته‌کننده زندگی می‌شود. بنابراین، این امکان وجود دارد که گوشه خود را داشته باشید که در آن بتوانید مدتی را در استقلال کامل بگذرانید، می تواند دلیل موجهی برای تجهیز اتاق خواب شما با رعایت این معیارهای مدرن باشد.

روشی که برای انجام این کار باید دنبال کرد، به هر حال، بسیار ساده است: کافی است به وسایل "سنتی" هر اتاق خواب یک کابینت تلویزیون، یک مبل کوچک که در آن می توانید استراحت کنید یا مطالعه کنید و در نهایت یک میز تحریر یا میز کامپیوتر برای استفاده در صورت نیاز اضافه کنید.

به عنوان یک سطح پشتیبانی برای نصب مبلمانی از این دست به اتاقی با مساحت حداقل 30 مترمربع نیاز است، اما کسانی که امکان قرار دادن کمد در اتاق را دارند، زیرا شاید بتوانند از کمد لباس در جای دیگری استفاده کنند، می توانند با اتاق خواب هایی با مساحت حدود 25 یا حتی 20 متر مربع به همین هدف دست پیدا کنید.

در این صورت، برای ایجاد یک گوشه "نشیمن" در یک اتاق خواب با اندازه معمولی، فقط از دیواری که معمولاً برای کمد لباس در نظر گرفته شده است برای قرار دادن یک مبل (شاید یک تخت) و میزی که می تواند به عنوان میز نیز استفاده شود، استفاده کنید. در حالی که اتاقی که به طور سنتی روی آن کمد (یا کمد) قرار می‌گرفت، می‌توان به راحتی برای قرار دادن یک پایه تلویزیونی، شاید مجهز به کشوهای بزرگ نیز استفاده کرد.

اتاق خواب مدرن با کمد لباس "باز"

به خصوص در میان زوج های جوان، کسانی که در اتاق خواب خود به جای کمد لباس سنتی یک "کمد لباس" زیبا را ترجیح می دهند اکثریت قاطع هستند. این به دلیل تأثیراتی است که از تلویزیون یا رسانه های دیگر به ما می رسد، به دلیل تصاویر متعددی است که در شبکه های اجتماعی رخنه کرده است، واقعیت این است که کمد دیواری اخیراً به یک «باید» واقعی تبدیل شده است.

 

اغلب تسلیم شدن سخت است. مطمئناً این محبوبیت تا حدودی به دلیل ایده "دکوراسیون لوکس" است که فقط مبلمان از این نوع می تواند گسترش یابد. به هر حال، کدام «اینفلوئنسر» لباس‌های متعدد خود را که در یک کمد لباس «بسیار معمولی» با درب قرار داده شده نشان می‌دهد؟

 

بسیار بهتر است که مجموعه لباس های خود را در یک کمد لباس بزرگ، شاید بسیار بزرگ، به عنوان به درستی برای ثروتمندترین و مشهورترین، "نمایش دهید"! در واقع، ویژگی اصلی که یک کمد لباس باز در مقایسه با کمد اتاق خواب دارد، دقیقاً این است که می تواند بلافاصله تمام محتویات آن را به کسانی که می خواهند لباسی را از بین بسیاری از لباس های خود انتخاب کنند، نشان دهد، اما همچنین لباسی غیرقابل انکار در نمایشگاه است. خود "مجموعه" لباس به دیگران نیز.

در اتاق خواب، کمد لباس باز به دلیل این واقعیت که مبلمان آن در یک اتاق جداگانه محصور نشده است، اما بخشی جدایی ناپذیر از آن است، به نقش اصلی می رسد. همه اینها حاکی از نیاز مطلق است که از قبل ملاحظاتی را از نظر ماهیت زیبایی شناختی و عملی در مورد استفاده از آن در نظر بگیریم، مانند اینکه قبل از هر چیز ما را به این فکر کنیم که قرار دادن یک کمد لباس "زشت" در چنین اتاق خواب با طراحی مناسبی خواهد بود. یک جنایت واقعی و صرفاً که آدم خیلی زود پشیمان می شود. کمد لباس قابل مشاهده در واقع نوعی دکوراسیون داخلی است که در حال حاضر به خودی خود خاص است، که برای قرار گرفتن در اتاق خواب به منظور به رخ کشیدن آن ساخته شده است، باید دارای ویژگی های "بی عیب و نقص" زیبایی و ظرافت باشد.

 

با این حال، از نقطه نظر عملی، مهم است که از این واقعیت آگاه باشید که برخلاف کمد دیواری "بسته" که در فصل بعدی خواهیم دید، کمد لباس باز نیاز به نگهداری دارد تا اطمینان حاصل شود که آویزان لباس ها دیگر از غبار پر نمی شوند.

اتاق خواب با کمد دیواری

هرکسی که اخیراً به اندازه کافی خوش شانس بوده که بتواند خانه خود را بسازد یا این فرصت را داشته است که آن را با تخریب دیوارها بازسازی کند تا شاید در جای دیگری دوباره آنها را بسازد، مطمئناً به فکر راه اندازی یک اتاق با کمد لباس یا کمد دیواری افتاده است. هر چقدر هم که بزرگ یا کوچک باشد، ایجاد اتاقی که به طور خاص برای نگهداری لباس طراحی شده است، راه حل بسیار محبوبی است که طراحان داخلی را ملزم می کند از قبل فضاهای مناسبی را که می توانند این نوع مبلمان را در خود جای دهند، تعریف کنند.

اتاق خواب با کمد دیواری

کمد دیواری در واقع یک اتاق به خودی خود است، اما تفاوت آن با "اتاق کمد لباس" واقعی این است که از طریق یک بازشو یا یک سری درب با اتاق خواب کاملا ارتباط برقرار می کند، که کل اتاق را کامل می کند.

سپس در داخل این «اتاق درون اتاق»، اثاثیه خاصی نصب می‌شود که مخصوص لباس‌های آویزان است. ویژگی این مبلمان در این است که آنها کمدهای معمولی نیستند، بلکه کمد تقریباً همیشه بدون در هستند که از عناصر مدولار موجود در انواع مختلف تشکیل شده است که روی آنها تیرک ها، قفسه ها و قفسه های آویزان لباس اعمال می شود. جلوه ای که به دست می آید تا حدودی شبیه به آنچه در تزئین دکوراسیون مغازه ها خواهیم دید، با این تفاوت که در این حالت، مبلمان به گونه ای ساخته شده است که از تمام ارتفاع موجود بهره برداری کند.

بنابراین، از همه جهات یک "اتاق خدمات" است که با این حال، به ویژه در زمان های اخیر، با توجه به وسایل اتاق خواب ارزش تقریبا نمادینی پیدا کرده است. این علاقه خارق‌العاده اخیر هم به دلیل جلوه صحنه‌نگاری بزرگی است که این مبلمان می‌توانند ارائه دهند و هم به دلیل ایده «لوکس» که ذاتاً به فضای داخلی خود می‌آورند.

به طوری که یکی از رایج ترین راه حل ها برای این نوع مبلمان راه حلی است که شامل ایجاد یک درب با درب (اغلب شیشه ای کشویی) است که برای جدا کردن اتاق خواب از کمد دیواری تنها زمانی استفاده می شود که بخواهید بسته نگهش دارید . هنگامی که ما در مورد "کمد دیواری با درهای کشویی" صحبت می کنیم، در واقع در مورد دو قطعه مبلمان مجزا صحبت می کنیم. اولی با بسته شدن یا درهای آن (که بسته به دهانه ای که باید پوشانده شود می تواند یک یا چند در باشد) نشان داده می شود، در حالی که دومی با تجهیزات داخلی نشان داده می شود که خود اتاق با آن مبله شده است.

به عنوان مثال: در حال حاضر بیشترین درخواست برای این نوع مبلمان، درهای شیشه ای هستند، که اغلب به دلیل مزیت نمایش واضح محتویات کمد دیواری ترجیح داده می شوند. با این حال، دومی بسته به نوع "قاب" مورد استفاده برای ساخت آنها و نوع شیشه می تواند ظاهر بسیار متفاوتی به خود بگیرد.

برای اتاق خواب‌های مدرن، شیشه‌های شفاف و قاب‌های درخشان ترجیح داده می‌شوند، اما کمدهای داخلی با درهای شیشه‌ای سندبلاست (که محتویات آن را نشان نمی‌دهند) و قاب فلزی طلاکاری شده یا نقره‌ای نیز وجود دارد.

"بسته ها" به طور جهانی به عنوان یک عنصر بسیار مهم در اتاق های کمد در نظر گرفته می شوند. در واقع، آنها مانعی در برابر گرد و غبار برای محافظت از لباس ها هستند که، همیشه خوب است به یاد داشته باشید، در این نوع کمدها "مشاهده" می شوند و در محفظه های بدون در قرار می گیرند. در واقع، فضای داخلی کابین ها، کمدهای باز و اتاق های رختکن جای بحث جداگانه ای دارد.

برای این نوع مبلمان مدتی است که راه حل های متعددی در بازار وجود دارد که هم از نظر قیمت و هم از نظر ساختارشان بسیار متفاوت است. ساده ترین ها آنهایی هستند که عملاً با ساخت کمدهای بدون در ساخته می شوند. در این حالت لازم است فضایی در داخل کابین با عمق حداقل 130 سانتی متر در نظر گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که عمق کابینت (حدود 60 سانتی متر) مانع از استفاده راحت افراد از فضای داخلی نمی شود.

در نقطه مقابل، پیچیده‌ترین و مفصل‌ترین اتاق‌های کمد لباس‌هایی هستند که نیاز به نصب واقعی از چوب یا مواد دیگر دارند که پس از اعمال شدن روی دیوار با استفاده از قفسه‌های مخصوص، لوازم مختلف مانند قفسه‌ها، لباس‌های میله‌ای وصل می‌شوند. در بین این دو نوع کمد دیواری، مدل‌های مختلفی از تجهیزات وجود دارد که عمدتاً با توجه به پایه‌های عمودی و در نتیجه هزینه آنها متفاوت است.

کمد دیواری جدید و مد

در این مبلمان، تکیه‌گاه‌های عمودی می‌توانند از تیرک‌های آلومینیومی یا آهنی ساخته شوند - همانطور که در زیباترین و مینیمال‌ترین مدل‌ها اتفاق می‌افتد - یا از کناره‌های چوبی باریک (مشابه قفسه‌های کتاب)، همانطور که در مدل‌های قوی‌تر و کاربردی‌تر اتفاق می‌افتد. 

به لطف این مجموعه بزرگ، بسته به نوع بودجه ای که در اختیار داریم و نوع تصویری که می خواهیم برای مبلمان خود به دست آوریم، می توان هر کابین یا کمد لباسی را در اتاق خواب یا بیرون از آن مبله کرد.

اتاق خواب با کمد لباس مجزا

به طور کلی بزرگتر از بقیه، این نوع کمد برای ایجاد یک اتاق خاص رو به اتاق خواب اصلی فراهم می کند. با این حال، همیشه لازم نیست که اتاق‌های بزرگی داشته باشید تا بتوانید از یک مکان جداگانه برای نگهداری لباس‌های خود لذت ببرید و حضور کمد لباس در اتاق را از بین ببرید.

ویژگی اصلی این نوع "محیط کمد لباس" در این است که با یک دهانه به اتاق خواب متصل می شود و بنابراین از نظر فیزیکی به خوبی توسط سازه ای سنگ تراشی یا گچ تخته از آن جدا می شود. مزیت اصلی این تقسیم بندی واضح در امکان بسته شدن هرمتیک اتاق کمد لباس از طریق در است تا محتویات آن از گرد و غبار محافظت شود. گرد و غبار در واقع مشکلی است که باید در نظر داشت زمانی که در اتاق خواب یا خارج از آن، تصمیم می گیرید کمد لباس خود را با قرار دادن یک اتاق کمد لباس یا کمد دیواری در جای خود جایگزین کنید. در واقع، از آنجایی که محافظت از درها وجود ندارد، روی لباس هایی که مستقیماً در کمد لباس یا در کمد لباس قرار می گیرند، گرد و غبار تمایل به جمع شدن دارد و باید مرتباً برداشته شود، مگر اینکه برای محافظت از لباس ها استفاده شود. جعبه یا کیسه های طراحی شده خاص.

اتاق کمد دیواری

توسعه داخلی اتاق کمد می تواند بسته به شکل و اندازه اتاق، استفاده از یک دیوار، دو دیوار رو به رو برای تشکیل یک گوشه، یا سه ضلع U شکل را فراهم کند.

حداقل ابعاد لازم برای تجهیزات یک کمد اتاق خواب دو نفره در حدود 3 متر عرض و 2.60 سانتی متر ارتفاع (کم و بیش به اندازه یک کمد لباس شش در) محاسبه می شود حتی اگر واقعاً از این نوع کمد استفاده بهتر شود. مبلمان، عرض ایده آل از 360 تا 400 سانتی متر در عرض متغیر است. گوشه ها مستحق بحث جداگانه ای هستند که همانطور که در کمد لباس ها وجود دارد، باید به عنوان یک فضای ذخیره سازی در نظر گرفته شود که فقط تا حدی قابل استفاده است، به خصوص اگر قصد دارید از آنها برای آویزان کردن لباس استفاده کنید.

یکی دیگر از ملاحظات مهمی که در رابطه با اتاق کمد لباس باید به آن توجه کرد، مربوط به فضاهای آزاد روی زمین است. اگر در واقع صاحب یک خانه واقعاً بزرگ نباشید و بتوانید یک اتاق کمد لباس بسیار بزرگ بسازید، اغلب مجبور خواهید بود با این نوع مشکل روبرو شوید. در واقع با توجه به اینکه حداقل فضایی که باید در جلوی کمد برای استفاده راحت از آن باقی بماند حدود 70/80 سانتی متر است، داشتن اتاقی با عمق حداقل 130/140 ضروری است. این معیاری است که هنگام تلاش برای به دست آوردن یک اتاق کمد لباس در اتاق خواب با اندازه "عادی"، یعنی حدود 20 متر مربع سطح، به دست آوردن آن بسیار آسان نیست.

بنابراین، وقتی فضای محدودی دارید، باید بسیار مراقب باشید که این اشتباه را نداشته باشید که یک کمد لباس کاربردی را رها نکنید، فقط به خاطر تمایل به داشتن یک اتاق کمد که در نهایت به دلیل اندازه کوچکش می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

اتاق خواب "کلاسیک و مدرن"

در تفاسیر مختلفی که مبلمان اتاق خواب می تواند اجازه دهد، یافتن ترکیباتی که گاهی فراتر از موارد معمول است، غیرمعمول نیست تا خود را بیشتر با سلیقه شخصی افراد مرتبط کنند. از این گذشته، اتاق خواب یک محیط بسیار "صمیمی" است و تمام آن اقدامات احتیاطی که در مبلمان آن می تواند به هدف ایجاد آرامش و راحتی بیشتر در اتاق منجر شود، همیشه در نهایت رعایت می شود.

به طور خاص در مورد اتاق خواب های "مدرن" صحبت می شود، در واقع مواردی وجود دارد که در آن مبلمانی که بسیار مینیمال است و به متانت خطوط آن تمایل دارد، می تواند آن را برای کسانی که از آن استفاده می کنند غیر قابل هضم کند یا چندان مرتبط با "خانه" نباشد. محیطی که باید میزبان باشد. در یک اتاق خواب کاملاً "کلاسیک" در سطح معماری، مانند آنچه در اینجا عکس گرفته شده است، که در آن گچ بری ها، تزئینات و موادی وجود دارد که به وضوح ویژگی های سبک گذشته را یادآوری می کند،

آیا می توان مبلمان مدرن و کاملاً فعلی را وارد کرد؟ بله حتما! فقط برخی از اقدامات احتیاطی را دنبال کنید که به تنهایی قادر به ایجاد آن نوع "ویژگی اتحاد" است که دقیقاً برای برقراری ارتباط دوره ها و سبک های مختلف عمل می کند.

اول از همه رنگ ها: در ترکیب مبلمان کلاسیک و مدرن هیچ چیز بدتر از شروع از رنگ های اشتباه نیست، تلاش برای تطبیق آنها در تلاشی بیهوده برای ادغام که مبتنی بر مفاهیم اساسی نیست، بلکه بر اساس در دسترس بودن تنها اشیا است. رنگ ها و مواد سایه‌های خنثی و طبیعی برای تخت‌ها، کمدها و اکسسوری‌ها در «نوانس»، فضای این نوع «منطقه خواب» را ملایم و ظریف می‌سازد و تضادهایی را که می‌توان با عناصر کارشده‌تر و «کلاسیک» بیشتر و دارای رنگ‌های نامرتبط ایجاد کرد، ملایم‌تر کرد. برای مابقی. این بدان معنا نیست که نمی توان از رنگ های تیره تر مانند قهوه ای یا سیاه استفاده کرد: نکته مهم در این موارد این است که از رنگ های روشن مانند رنگ زرد، آبی، حتی رنگ قرمز و سبز تجاوز نکنید، در حالی که می توان از تمام خاکستری ها با خیال راحت استفاده کرد.

به طور مشابه، باید به درج هایی که شامل استفاده از مبلمان عتیقه است توجه شود. در واقع، ترکیب قطعه «اصیل» با مبلمان کاملاً مدرن همیشه آسان نیست. مبلمان آنتیک اغلب دارای ویژگی رنگ "گردویی" است که می تواند "خیلی زیاد" باشد، در شرایطی که می تواند تضاد زیادی با بقیه مبلمان ایجاد کند.

در این موارد توصیه می‌شود مبلمانی را که قرار است بهره ببرید را انتخاب کنید و همیشه آن‌هایی را ترجیح دهید که با سبک و اندازه‌شان، بر بقیه چیره نباشند. تخت مستحق بحث جداگانه است. در واقع، ترکیب مناسب کلاسیک و مدرن می‌تواند شامل قرار دادن یک تخت "کاپیتون" در پارچه یا چرم، یا در آهن فرفورژه در یک مبلمان کاملاً مدرن باشد. در این موارد خاص، ترکیب آسان تر است زیرا با آنچه در بازار وجود دارد تسهیل می شود. شرکت‌های تولیدکننده تخت معمولاً همیشه اقلامی را با طراحی کاملاً «کلاسیک» تهیه می‌کنند، اما از عمد ساخته شده‌اند تا در یک زمینه واقعاً مدرن قرار بگیرند.

دیزاین کلاسیک اتاق خواب

در نهایت، یک نکته کلی: اتاق "کلاسیک-مدرن" یک نوع مبلمان نسبتاً پیچیده است که باید ایجاد شود که برای اشتباه نکردن، تقریباً همیشه نیاز به تجربه یک مشاور مبلمان دارد. در این موارد، در واقع، "آن را خودتان انجام دهید" توصیه نمی شود.

تله‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند ترکیب‌ها را اشتباه کند یا سردرگمی‌های سبکی ایجاد کند. اگر می خواهید اتاق خواب خود را با این سبک مبلمان کنید، بهتر است همیشه به متخصصان واقعی اعتماد کنید که می دانند چگونه ما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

اتاق خواب به سبک صنعتی

یک محیط دلپذیر مطمئناً نتیجه اثاثیه هماهنگ و رنگ‌های متعادل است، اما قبل از هر چیز به یک نقطه شروع دقیق بستگی دارد، که دانش عمیق "ظرفی" است که در آن تمام مبلمانی که ما استفاده خواهیم کرد در آن قرار می‌گیرند.

اتاق خواب ها، از این نظر، معمولاً به شیوه ای نسبتاً معمول و تقریباً همیشه مشابه خودشان ارائه می شوند، به این معنی که وقتی شما این امکان را دارید که با محیط هایی برخورد کنید که به نوعی از نظر اندازه، ویژگی ها و سبک "متفاوت" هستند، نیاز دارید. واقعاً آماده استفاده از این فرصت ها برای ایجاد اتاق های واقعاً منحصر به فرد و اصلی باشید.

این مورد در مورد نوع محیط خوابی است که اکنون به بررسی آن می پردازیم، که به دلیل ماهیت خود، بیشتر به ظاهر اتاق میزبان آن مربوط می شود تا اثاثیه آن.

در یک محیط "شهری" بسیار متداول است که با نوسازی هایی مواجه شویم که هدف آنها بازیابی ساختمان های قدیمی تولیدی یا تجاری است تا آنها را از هر نظر مسکونی کند. در این نوع مداخله، تهیه یک اتاق خواب مدرن که به لطف ویژگی های معماری آن قابلیت مشخص شدن را دارد، از همه لحاظ یک مزیت بزرگ محسوب می شود. به عنوان مثال، یک ساختمان صنعتی که به یک انبار تبدیل شده است، در واقع می تواند میزبان یک محیط خواب بسیار مدرن باشد، که با این حال از استفاده اصلی خود الهام می گیرد تا خود را منحصر به فرد و کاملاً بدیع کند. در این محیط ها، راه اندازی یک اتاق خواب مدرن به سبک "صنعتی" بسیار آسان است. همانطور که گفتیم، باید به نحوی داستان خود را از طریق برخی جزئیات که تقریباً دست نخورده باقی مانده اند، «بگوید».

دکور صنعتی اتاق خواب

اینها می توانند به عنوان مثال، قاب فلزی، آجر، تیرهای در معرض، سقف زیبا با تیرهای چوبی یا کف بتنی صیقلی باشند.

در آن مرحله، قرار دادن اثاثیه باید با نهایت توجه برای تطبیق سبک مبلمان با سبک خانه انجام شود، برای مثال از رنگ‌های تیره، جزئیات فلزی، عناصر قدیمی مانند چرم و پارچه طبیعی و ... خطی که این توانایی را دارد که به نوعی منحصر به فرد بودن ساختمان در حال بازسازی را به یاد بیاورد، بدون اینکه در حالت پیش پا افتاده یا "جعلی" قرار گیرد. در این جستجوی دشوار برای «ترکیب‌های عالی»، اکسسوری‌های مبلمان نیز نقش خواهند داشت، مانند تابلو، نقاشی، زیور آلات، لوازم نساجی و فرش. همه اینها به ارائه یک ایده بسیار دقیق از طعم "صنعتی" کمک می کند که ما قصد داریم به اتاق خواب مدرن خود بدهیم.

دکوراسیون اتاق مدرن "رومانتیک"

در مبلمان معانی و اهدافی وجود دارد که بسته به زمینه یا موقعیتی که در آن استفاده می شود، می تواند معنای متفاوتی پیدا کند. به عنوان مثال: هنگام صحبت در مورد سبک ها، ممکن است ترکیب عباراتی مانند "کلاسیک" یا "عاشقانه" با ایده ای از مبلمان مدرن یک پارادوکس واقعی به نظر برسد، اما با بررسی دقیق تر موضوع، متوجه خواهید شد که هنگام برخورد با محیط های صمیمی و خاص، مانند اتاق خواب، همه اینها کاملاً مشروع است.

دکوراسیون رومانتیک که در سرتاسر جهان شهرت یافته است، عموماً بسیار هوشیار و خطی هستند و اگرچه با آزادی تفسیر خاصی، حتی در جزئیات به نظم و انضباط قوی نیاز دارند.

تخت خواب رومانتیک و عاشقانه

بنابراین اتاق خواب "مدرن" مبلمان خطی کاملاً کاربردی را ترجیح می دهد، رنگ ها هرگز زیاده روی نمی کند و فضای کمی برای تخیل وجود دارد: همه چیزهایی که باعث می شود برخی اتاق ها خیلی سرد و غیر مهمان نواز شوند.

در این راستا، ما چندین بار در مورد اینکه چگونه ممکن است گاهی اوقات لازم باشد یک "محیط خواب" را توصیف کنیم تا آن را از مینیمالیسم رسمی مبلمان مدرن "ارتقاء" دهیم، دقیقاً با هدف شخصی تر و راحت تر کردن آن. برای این منظور، ممکن است مفید باشد که از طریق استفاده خاص از عناصر و مواد خاص، "طعم" خاصی به اتاق خواب با "آلودگی" مستقیم وسایل آن به اتاق خواب بدهید. مبلمان در آن مورد همیشه کاربردی و نسبتاً دقیق باقی می‌مانند، اما برخی جزئیات از نظم سبک آهنین جدا می‌شوند و به چیز دیگری تبدیل می‌شوند. به عنوان مثال، در قسمت های خوابی که در اینجا عکس گرفته شده است، از چوب جامد استفاده شده است تا به نوعی خطوط سخت یک نوع مبلمان کاملاً مدرن را "نرم" کند و سبک محیط را به فضایی رمانتیک تر تبدیل کند.

طراحی دکوراسیون عاشقانه اتاق خواب

نتیجه به دست آمده یک اتاق خواب بسیار گرم و صمیمی است که به لطف متریالی که با آن ساخته شده است، برجسته شده و به سبکی خاص، منحصر به فرد و کاملاً اصلی بیان می شود.

استفاده از پرده ها و استفاده از لوازم نساجی خاص نیز می تواند به گسترش مفهوم "عاشقانه" اتاق خواب کمک کند، اما به لطف طراحی برخی از عناصر مهم مبلمان مانند تخت خواب است که می توانند به دراماتیک ترین چیزها دست یابند.

اثرات یک تخت سایبان احاطه شده با ملحفه های سبک یا پرده ها واقعا می تواند فضای یک اتاق خواب مدرن را کاملاً تغییر دهد. یک پارچه بافت دار یا رمانتیک الزامی نیست: حتی یک پارچه خام یا یک ملحفه بسیار سبک می تواند جلوه خارق العاده ای داشته باشد. در این حالت، قطب های بالایی که کل محیط تخت را دنبال می کنند، امکان چیدمان ملحفه ها را به روش های مختلف می دهد و نقش قهرمان واقعی را به تخت می بخشد. و این بدون کوچکترین تغییر در ساختار سبک کاملاً مدرن کل اتاق خواب. به عنوان جایگزینی برای چنین راه حل های شدید و مهمی که بر طراحی مبلمان تأثیر می گذارد، استفاده از کاغذ دیواری نیز بسیار عالی است، شاید درست روی دیواری که سر تخت دو نفره قرار می گیرد، اعمال شود.

با این حال، می توان از یک خراطین در امتداد سر تخت یا یک ملیله دیواری برای اهداف تزئینی استفاده کرد. حتی در این شرایط، زیورآلات آویزان مانند نقاشی، تابلو عکس و ... می توانند نقش اساسی داشته باشند. سایر جزئیات ممکن است ماهیت معماری داشته باشند و بنابراین به سبک و شکل مبلمان مربوط نمی شود، بلکه فقط به شکل و زیبایی اتاقی که میزبان آن است مربوط می شود. در این اتاق خواب های با طعم رمانتیک، کف چوبی خشن، شومینه به سبک آنتیک و رنگ بسیار خاص به دیوارها، می تواند مواردی باشد که شخصیت یک اتاق خواب را کامل می کند و فضای آن را راحت و گرم می کند.

اتاق خواب تکنولوژیک

این نوع اتاق خواب مدرن که عمدتاً برای مخاطبان "جوان" در نظر گرفته شده است، نه تنها با استفاده از سیستم های فن آوری پیشرفته و دستگاه های الکترونیکی بسیار پیشرفته، بلکه با درج عناصر مبلمان کاربردی و شیک نیز مشخص می شود. سبک تعریف شده به طور کلی آنها اتاق خواب هایی هستند که در آن مقدار زیادی فلز رنگ روشن (بالاتر از همه، فولاد و آلومینیوم) و سایر مواد فنی مانند شیشه و لمینت وجود دارد. چوب و همه مواد طبیعی دیگر ممنوع هستند که حتی در قسمتی حداقلی، آنچه را که "گذشته" است یا در نتیجه بی سابقه نیست، تداعی می کنند.

فناوری تکنولوژی در اتاق خواب

برخلاف آنچه برای اتاق‌خواب‌های «به‌سبک صنعتی» و «شهری» اتفاق می‌افتد، آهن (در رنگ‌های مشکی و آنتراسیت آن) در این نوع مبلمان استفاده نمی‌شود، دقیقاً به دلیل توانایی‌های «تداعی‌کننده» آن. بنابراین اتاق «فناوری» را می‌توان به این دلیل «مدرن‌ترین» به معنای مطلق تعریف کرد.

در واقع، فلز آن معمولا کروم یا ساتن است، شیشه براق و درخشان است، با مفاهیم شفافیت یا بازتاب بسته به کاربرد مورد نظر آن. اتاق فن‌آوری ساده، راحت است، اما مهم‌تر از همه به کارکرد اختصاص داده شده است: هیچ قلوه‌ای اضافی که به طور دقیق به یک کاربرد خاص مرتبط نباشد، حداقل مورد توجه قرار نمی‌گیرد، و همه وسایلی را ترجیح می‌دهند که صرفاً کاربردی و همچنین تمیز کردن و نگهداری آسان باشند.

در این محیط های شبانه تخت وقتی فلزی نیست می تواند با چرم اکو یا آخرین نسل پارچه فنی پوشانده شود. بنابراین سبک او خطی و مینیمالیستی خواهد بود، بدون هیچ گونه مصالحه. لوازم جانبی، ساده و ضروری، به ظروفی با کشوهایی با طراحی بسیار تمیز و سطوح کاری کاملاً بدون تزئینات تبدیل می شوند تا به عنوان میز یا به عنوان تکیه گاه برای رایانه مورد استفاده قرار گیرند، بدیهی است بدون هیچ گونه عملکرد تزئینی. کمد، شخصیت اصلی اتاق به لطف حجم زیاد، در این موارد تقریباً همیشه از شیشه و با درهای کاملاً کشویی ساخته شده است تا فضاهای بلااستفاده را به حداقل برساند.

در دکوراسیون اتاق خواب "تکنولوژی"، نورها نقش اساسی دارند. نورپردازی که به طور کامل "با LED" ساخته شده است، در اتاق با دقت علمی چیده شده است که شامل استفاده از آن به صورت نوارهای نور و "نقاط نوری" واقع در نقاط مختلف اتاق و قابل تنظیم از طریق اتوماسیون خانگی است. سایر سیستم‌های تکنولوژیکی پخش صدا و موقعیت ایده‌آل تلویزیون را فراهم می‌کنند که در ترکیب با کامپیوتر، به تکیه‌گاه چند منظوره اتاق خواب تبدیل می‌شود.

اتاق مدرن "سیاه و سفید".

تخت، کمد لباس (یا کمد دیواری)، یک باکس در پشت تخت، دو میز کنار تخت و شاید چند قفسه دیگر: مبلمان اتاق خواب همه اینجا هستند. پس جایی برای مبله شدن "با چشمان بسته"؟ نه واقعا ... و انتخاب دقیق مورد نیاز قبل از خرید هر گونه مبلمان "منطقه خواب" این را به خوبی نشان می دهد.

گستره محصولات موجود در فروشگاه دکوراسیون AE  به قدری زیاد است که فرآیند خرید را برای شما تسهیل مینماید.

اما بر چه اساسی باید انتخاب کنید؟ به عنوان مثال با شناسایی یک "رشته مشترک" که به ما کمک می کند تا سلیقه خود را از نظر سبک تعریف کنیم. مدرن، کلاسیک، رمانتیک، تقریباً هر نوع مبلمانی در اتاق خواب مجاز است. اما هنگامی که شخصیتی را که قصد دارید به اتاق خواب ما بدهید، شناسایی کردید، باید رنگ آن را انتخاب کنید.

اول از همه، شما باید با اتاق خود هماهنگ باشید: فضا، مواد و رنگ ها باید با ما مطابقت داشته باشند و به ما کمک کنند در اتاق خواب خود خوب زندگی کنیم. کسانی هستند که ترجیح می دهند از رنگ های روشن پارچه استفاده کنند تا تخت خود را به شیوه ای "التقاطی" بپوشانند و کسانی هستند که از رنگ های پاستلی گرم برای همه وسایل استفاده می کنند.

کسانی هستند که به جای «رنگی» حتی نمی خواهند چیزی درباره آن بشنوند و ترجیح می دهند اتاق خواب خود را با رنگ های سفید، مشکی یا هر دو تزئین کنند. مورد دوم یک انتخاب قابل اشتراک است، به خصوص در شرایط خاصی که رنگ سفید می تواند به ما کمک کند تا به اتاق روشنایی ببخشیم، در حالی که سیاه می تواند آن "شخصیت" را ارائه دهد که می تواند برای از بین بردن یکنواختی سفید خالص مفید باشد.

این نوع اتاق خواب مزایای بی شماری دارد که شاید مهم ترین آنها سهولت تطبیق میان وسایلی که چیدمان این اتاق ها را تشکیل می دهند و این که هرگز از مد نمی افتند، باشد. اتاق خواب های مدرن به رنگ سیاه و سفید از دهه 90 شمسی بیشتر ساخته و اجرا شده است،

دکوراسیون سیاه و سفید اتاق خواب

این سبک بدون آسیب از انقلاب سبک مینیمالیسم رسمی، پست مدرنیسم دهه هشتاد میلادی، طراحی التقاطی و خلاقانه دهه نود میلادی تا غلبه بر اکولوژیکی "طراحی سبز" بیست سال اول قرن جدید. مطمئناً بین "فراز و نشیب" از سیاه و سفیدهای "براق" دهه 70 و 80 میلادی به "متریال" امروزی رسیده ایم و ده ها گونه همیشه دلپذیر و جالب دیگر را پشت سر گذاشته ایم.

اما دکوراسیون اتاق خواب سیاه و سفید همیشه وجود دارد و در دسترس کسانی است که می خواهند از آنها استفاده کنند زیرا جذابیت خود را تا به امروز حفظ کرده اند. اکنون این رنگ‌ها در اتاق خواب ترجیح داده می‌شوند، مخصوصاً برای اینکه کمی اصالت به مبلمانی بدهند که در این نوع اتاق‌ها اکنون بر اساس معیارهای بسیار گسترده و تعریف شده، اما گاهی بیش از حد یکنواخت است. بعدا در موردش حرف میزنیم...

اتاق خواب مدرن "گل".

گفتن کلمه "شب" آسان است، در مجموع دو هجا و صدایی زیبا که به سرعت می ریزد... اما کافی است از "خانه" و "اثاثیه" صحبت کنیم که کلمه "شب" مملو از معانی است و یک فرض را به خود می گیرد.

وزن مربوطه که باید بدانید چگونه با رعایت قوانین مدیریت کنید. شما باید تخت مناسبی را انتخاب کنید، برای حل مشکل کمد لباس (که هرگز به اندازه دلخواه شما بزرگ نیست)، در تعریف شکل کمد و میزهای کنار تخت منطقی عمل کنید، اما زیبایی شناسی را هرگز فراموش نکنید. به طور خلاصه، یک "جنگل" واقعی برای تلاش برای عبور بدون آسیب برای رسیدن به هدف همه، یعنی "اتاق خواب عالی". روندهای مبلمان که مشخصه دهه ها در آغاز هزاره بود،اتاق خواب با کاغذ دیواری

با استفاده گسترده از اصطلاحات "سخت خطوط"، "مینیمالیسم" و عملکرد توصیف شده است. آن‌ها همان‌هایی هستند که حدود هفتاد سال پیش یک فلسفه طراحی نوپا، یعنی «طراحی» با آن‌ها به تصویر کشیده شد. علاوه بر این، طرح «مدرن» مشتق مستقیم به اصطلاح «کارکردگرایی» است، یعنی نظریه‌ای که توسط معمار آمریکایی لوئیس سالیوان بیان شده است، که طبق آن ساختمان‌ها (و در نتیجه اثاثیه‌شان) باید بیش از هر چیز مدل‌سازی شوند. 

بنابراین، فضای داخلی خانه‌ها باید بیش از هر چیز منطقی باشد، و خود طراحان باید مبلمان را طراحی می‌کردند و از هر گونه تزئین اضافی اجتناب می‌کردند.

همه اینها با تکامل به خصوص "آکادمیک" طراحی داخلی همراه بود، تا اینکه شخصی که از زندگی در محیط های "سرد" و ناراحت کننده خسته شده بود، "عملکرد" ​​(به این اصطلاح توجه کنید!) "دکوراسیون" و هر فرآیند دیگری را دوباره کشف کرد. تنها "تزیینات زیبایی شناختی" را هدف خود دارد. ایده «آرامش»، بهزیستی جسمی و روانی، اگر گاهی بتوان آن را به نحوی با فلسفه «هوشیار»، «سخت‌گیر» و «حداقل» در هم آمیخت، اغلب در عوض «تقابل» دارد و بله. در وجود انسان آن پدیده عجیب و غریب را تأیید می کند که بر اساس آن فرد در محیطی که به نظر ما زیبا به نظر می رسد و در نتیجه «دوست داریم» بهتر زندگی می کند تا در محیطی که دوست نداریم. اما آن وقت چه باید کرد؟ به ترجیح "عملکردی" ادامه دهید، همه چیزهای زیبا اما زائد را فراموش کنید، یا انتخاب های خود را به سمت چیزی هدایت کنید که از نظر زیبایی شناختی ما را خشنود می کند و عملی بودن استفاده را نقشی فرعی باقی می گذارد؟

خوب، ما چندین بار در این صفحات دیده ایم: شک بیش از حد مشروع است و منطقی ترین پاسخ به سؤال، همانطور که در بسیاری از موارد اتفاق می افتد، احتمالاً "در میانه" است. این به ویژه در مکان هایی مانند اتاق خواب که برخلاف آنچه اغلب در اتاق های دیگر خانه مانند آشپزخانه یا اتاق نشیمن اتفاق می افتد، نیاز بیشتری به صمیمیت و راحتی شخصی وجود دارد. مفهوم اصلی کم و بیش همان است که در مورد "اتاق تزئینی مدرن" که قبلاً در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است بیان شده است: اشکال تمیز و ضروری در اتاق خواب ها لازم است تا حداکثر تأکید بر عملکرد و کاربردی باشد.

سبک خاصی نیز برای اطمینان از اینکه محیط شاد و همیشه جاری باقی می‌ماند ضروری است، اما تعهد حداکثری به جزئیاتی که ممکن است بتواند درک محیط را بدون تغییر در طراحی اولیه گرم کند، می‌تواند واقعاً ضروری باشد. کاغذ دیواری گل برای اتاق خواب آسایش ایده آل را برای کسانی که در آن محیط شبانه زندگی می کنند به دست آورید. در مورد خاص «اتاق گل مدرن»، کارکرد «دکوراتیو» با مفهومی بسیار خاص غنی شده است، یعنی تزیین فضاها با نقوش صرفاً فیگوراتیو که از طبیعت و اشکال متعدد آن نشات می‌گیرد. تکامل مدرن "کشور سنتی" معمولی برای خانه‌های کشاورزی انگلیسی، این نوع سبک می‌تواند برای غنی‌تر کردن وسایل متشکل از کمد لباس‌های صاف و سخت، یا کمد دیواری بیش از حد مربع و میز کنار تخت، که شاید با دو نفره کاملاً خطی و مینیمال همراه باشد، بسیار موثر باشد. تخت ها استفاده از "دکوراسیون گل" را می توان بر روی سطوح متعدد در اتاق خواب انجام داد. رایج ترین شکل در این زمان آنی است که استفاده از آن را به عنوان "کاغذ دیواری" که معمولاً روی دیوار پشت تخت قرار می گیرد، فراهم می کند که، معروف است، معمولاً آن چیزی است که بیشتر از همه بدون محافظ باقی می ماند. با این حال، روتختی و پرده‌ای که کاملاً با مبلمان مدرن مطابقت داشته باشد، در عین حال پر از سرخس و گل کم نیست. فقط آنها را در میان بسیاری از محصولات موجود در بازار جستجو کنید: آنها معمولاً محصولات بسیار به روزی هستند که مرتباً تغییر می کنند، دقیقاً برای اینکه همیشه جدید و "مد" باقی بمانند، یعنی برای مبلمان مدرن مناسب باشند.

کسانی که می خواهند اتاق خود را مدرن، شخصی تر، سرگرم کننده و رنگارنگ با این نوع "بافت ها" کنند، بنابراین می توانند بدون مشکل عمده این کار را انجام دهند. نتیجه به دست آمده بهینه خواهد بود به خصوص اگر بتوانید زیاده روی نکنید، به خصوص در رابطه با سلیقه خود.

غالباً برای تبدیل یک محیط شبانه سرد، سخت و منطقی به انفجاری دلپذیر از گل ها و رنگ ها، خیلی کم (و تصادفی نیست که در مورد "جزئیات" صحبت کردیم) نیاز است. با این حال، این یک ظاهر بسیار پیچیده است که برای اینکه در "ظاهر بد" قرار نگیرد، باید کاملاً با محیط، مبلمان و ویژگی های خاص اتاق خوابی که در نظر گرفته شده است تنظیم شود.

 

اتاق خواب "مادی"

مثل همیشه در جستجوی چیزی اصیل و نوآورانه، حتی طراحان داخلی هزاره سوم، درست مانند طراحان قرن گذشته، از "طبیعت" الهام گرفتند تا اشکال و مواد بدیع را طراحی کنند که به هر حال چیزهایی را که قبلاً وجود داشت را به یاد می آورد.

این در مورد به اصطلاح "مواد" است که چیزی بیش از "لمینیت" (یا پانل های پوشیده شده با فویل ملامینه) نیست که می توان آنها را با "کاغذهای تزئینی" که قادر به شبیه سازی مواد مختلف هستند تزئین کرد. آنها "نماهایی" هستند که به لطف تطبیق پذیری زیادشان، از نقطه نظر طراحی امکانات بسیار خوبی را ارائه می دهند. تازگی بزرگ سال های اخیر در این واقعیت نهفته است که این مواد اکنون می توانند با "اثر سه بعدی" تولید شوند یا نه تنها تصویر ماده ای را که شبیه سازی می کنند، بلکه اثر نسبی آن را نیز تولید کنند.

دکوراسیون مادی اتاق خواب دو نفره

تا همین اواخر، بیشترین استفاده از این نوع مواد برای ساخت وسایل، تقریباً منحصراً آنهایی بودند که چوب را با اسانس های مختلف و در متنوع ترین رنگ ها شبیه سازی می کردند. اما چند سالی است که لمینت های دیگری نیز برای این منظور استفاده می شود که ظاهری مانند ملات (آهک یا گچ) یا مرمر و سنگ دارند.

افکت‌های به‌دست‌آمده برای ساخت مبلمان، حتی مبلمان بزرگ، بسیار مناسب هستند و به همین دلیل می‌توانند در اتاق‌خواب‌های مدرن نیز استفاده شوند. آنها سطوحی هستند که "بافت" آنها را می توان عملاً در هر مکانی استفاده کرد. آنها روی درهای کمد لباس (شاید متناوب با رنگ های دیگر، درست مانند مورد عکس گرفته شده)، یا روی سر تخت دو نفره، و همچنین روی کشوها و سطوح دیگر کمدها و میزهای کنار تخت اعمال می شوند. به طور کلی، مواد ملات تقلیدی در اتاق های مدرن نیز در ترکیب با چوب (بافت یا روکش شده) یا لاکی، دقیقاً به دلیل ظاهر اصلی و غیر معمول آنها بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

بنابراین، هرکسی که برای اتاق خواب مدرن خود می‌خواهد مبلمانی نوآورانه و خاص در مواد و همچنین در رنگ‌ها داشته باشد، می‌تواند با خیال راحت از متریال لمینت استفاده کند: هزینه آنها در واقع معمولاً بسیار کمتر از سایر مواد سنتی است. (مانند چوب واقعی یا لاک)، در حالی که مقاومت آنها در برابر ضربه و خراش حتی بیشتر از دومی است.

اتاق خواب مدرن در "چوب واقعی"

گردو، گیلاس، راش، افرا، بلوط، زبان گنجشک، صنوبر: اینها مناسب ترین اسانس ها برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن هستند. طراحی آن، به خصوص اگر ظریف و اصیل باشد، مطمئناً می تواند از التقاط و تطبیق پذیری ذاتی این متریال استفاده کند که به ویژه برای کسانی ساخته شده است که عاشق فضای گرم و آنهایی هستند که خواهان مبلمانی هستند که در طول زمان ماندگار شوند. آنهایی که از چوب واقعی ساخته شده اند، مبلمان مورد علاقه کسانی هستند که عاشق مبلمان سنتی و با ارزش هستند. در واقع، محبوب‌ترین اسانس‌ها اغلب با ارزش‌ترین و گران‌قیمت‌ترین اسانس‌ها هستند.

گردو، گیلاس و بلوط طبیعی برای کسانی که رنگ های گرم خانه های کلاسیک و بورژوازی را دوست دارند در نظر گرفته شده است. افرا، صنوبر، خاکستر و راش در عوض توسط کسانی که رنگ های روشن می خواهند و طعم "اسکاندیناوی" و مینیمالیستی دارند ترجیح می دهند.

دکوراسیون چوبی اتاق خواب

در میان این چوب‌های «سنتی» که صدها سال برای تولید مبلمان استفاده می‌شود، ده‌ها و ده‌ها اسانس دیگر مانند ونگه، بلوط سفید شده یا ساج وجود دارد که در عوض برای کسانی که به ترند بسیار توجه دارند مناسب است.

پیشنهادات در حال حاضر چوب هر ماهیتی که در نظر گرفته شود همیشه به عنوان تواناترین ماده در نظر گرفته می‌شود که به هر مبلمانی آن چیزی را که همه می‌خواهند، به ویژه در محیط‌های صمیمی و شخصی مانند اتاق خواب، هدیه می‌دهند.

برای استفاده از چوب واقعی برای سطوح صاف بزرگ مبلمان اتاق خواب، تقریباً همیشه لازم است از نسخه روکش شده استفاده کنید. در این حالت پانل های نیمه کاره ای که برای ساخت مبلمان استفاده می شود از تخته بلوک، نئوپان یا ام دی اف هستند و با یک لایه نازک چوب (از 0.5 تا 3 میلی متر ضخامت) پوشانده می شوند تا شکل خود را حفظ کنند. بدون تغییر در طول زمان و در نتیجه از تاب برداشتن و خم شدن جلوگیری می کند. فرم های کمی منحنی یا شکل از "تخته سه لا" ساخته شده اند، یعنی تخته سه لا که منحنی است. در این حالت، پانل از چندین لایه چوب چسبیده، شکل یا منحنی تحت تأثیر گرما ساخته می شود.

در برخی موارد خاص، همانطور که قبلاً نیز دیدیم، می توان از چوب جامد برای ساخت اتاق خواب های مدرن استفاده کرد. معمولاً سازه های نگهدارنده با آن ساخته می شود، گاهی اوقات دسته کمدها و گروه های کمد کنار تخت، چهارچوب ها، پاهای برخی از مبلمان و قسمت های خاصی از تخت، اما شرکت هایی هستند که از نظر اندازه و نوع متفاوت، مبلمانی برای محل خواب کاملاً (یا تقریباً) از چوب جامد ساخته شده است. در این مورد، اینها تولیداتی هستند که می توانیم آنها را به عنوان "طاقچه" تعریف کنیم، که با طراحی مشخص می شوند که تا حدودی یادآور طرح "مونتانو" است، اما در واقع محتوای سبکی عالی دارد.

تا چند سال پیش، مبلمان مدرن از چوب جامد در انحصار برخی از کشورهای اروپای شمالی مانند آلمان و سوئد بود، جایی که این متریال بیش از هر چیز به دلیل استحکام و کیفیت بی نظیرش مورد قدردانی قرار می گرفت. با این حال، با گذشت زمان، انتشار آن در سراسر اروپا و بعد قاره های دیگر نیز به لطف ارزش "اکولوژیکی" که این ماده به خود گرفته است، در حال گسترش است. چوب در اتاق خواب

در نظر گرفتن چوب جامد به عنوان یک ماده اکولوژیکی ممکن است در نگاه اول به خودی خود یک تناقض به نظر برسد، در واقعیت اینطور نیست: امروزه داشتن یک اتاق مدرن از چوب جامد به معنای داشتن محصولی است که با چوب مخصوص کشت شده است که با سیستم هایی بسیار شبیه به موارد استفاده شده پردازش می شود.

در ساخت مبلمان هزاران سال پیش و علاوه بر این، برای استفاده معمولی آن نیازی به روش یا فرآیندهای تهاجمی خاصی برای محیط ندارد. در واقع، تمام این مواد طبیعی، برای استفاده در اتاق خواب های مدرن، مانند هر مبلمان دیگری، باید تحت روش هایی قرار گیرند که بتواند ساختار آنها را تقویت کند و سطوح آنها را ضد آب تر کند. اینها عمدتاً رنگ‌ها و چسب‌هایی هستند که اگر مطابق سخت‌گیرانه‌ترین مقررات به شیوه‌ای سازگار با محیط زیست تولید شوند، تضمین می‌کنند که مضر نیستند، نه برای افرادی که با آنها در تماس هستند و نه برای اکوسیستم زمینی.

با این حال، مانند همه چیز، یک "نقطه منفی" نیز وجود دارد: چوب واقعی چه جامد باشد یا روکش شده، در واقع، به دلیل تمام ویژگی های عالی آن که تاکنون توضیح داده شد، هزینه بسیار بالایی دارد که معمولاً به وضوح برتری دارد. نسبت به هر نوع ماده دیگری که برای ساخت مبلمان استفاده می شود.

همچنین یک ماده کاملاً طبیعی است، بنابراین "غیر تکنولوژیکی" است که به آن اجازه می دهد برای سطوحی که خیلی بزرگ نیستند و برای همه آن عناصر ساختاری که مانند درهای بزرگ یک کمد در معرض سوار شدن نیستند، استفاده شود. بنابراین برای استفاده از آن در این موارد، فرآیندها و ضخامت های خاصی لازم است که قیمت تمام شده محصولات را بیشتر می کند.

علاوه بر این، چوب به عنوان یک ماده نسبتاً ظریف باقی می ماند که با وجود لاک های خاص، مقاومت کمی در برابر ضربه و خراش دارد. در اتاق خواب های مدرن، حوادث کوچکی از این دست ممکن است رخ دهد، زیرا اگرچه این اتاق عمدتاً برای خواب استفاده می شود، اما قسمت هایی از مبلمان مانند تخته سر، پاها، قرنیزها روی زمین و قفسه ها وجود دارد. می تواند به راحتی در اثر استفاده بیش از حد مکرر یا نادرست آسیب ببیند.

بنابراین چوب را باید یک ماده بسیار گرانبها در نظر گرفت که باید با احتیاط فراوان از آن استفاده کرد تا ظاهر بی نظیر خود را در طول زمان حفظ کند.

اتاق خواب مدرن "برای آرامش"

طراحی یک اتاق خواب مدرن خوب بیش از هر چیز به معنای تصور یک خواب خوب است، اما در عین حال تمام مواردی را که زمانی در انحصار اتاق های دیگر بود، برای آن فراهم کنید. خانه‌های جدید اکنون بسیار کوچک‌تر از خانه‌های گذشته هستند و این امر مستلزم بازنگری عملکردی در هر اتاق است، همچنین در رابطه با ساعاتی که هر روز معمولاً در آنجا ماندن است.

بیایید خانه ای به مساحت 50 یا 70 متر مربع، با یک اتاق نشیمن نسبتا بزرگ، یک آشپزخانه زیبا و یک اتاق خواب بزرگ را تصور کنیم، جایی که باید مکانی برای استراحت و استراحت طراحی کنید. چه مکانی می تواند بهتر از اتاق خوابی باشد که از نظر ماهیت دارای حداقل شرایط لازم برای یک استراحت خوب است؟

اتاق "آرامش" این است: اتاقی که در نگاه اول ممکن است ایجاد آن آسان به نظر برسد، اما در واقعیت مستلزم غلبه بر مشکلات متعدد است.

طراحی مدرن اتاق خواب

بیایید با تخت دو نفره شروع کنیم: در یک اتاق "عادی" تخت عمدتاً برای خوابیدن طراحی و ساخته شده است. از طرف دیگر، در اتاق "آرامش" به گونه ای طراحی شده است که در آن بخوابید، روی آن استراحت کنید، با تماشای تلویزیون، خواندن کتاب یا دنبال کردن شبکه های اجتماعی با تلفن همراه خود استراحت کنید.

بنابراین این نوع استفاده مستلزم وجود سر تختی است که دارای ارتفاع کافی برای استراحت راحت بر روی آن باشد و دارای چنان راحتی باشد که بتوان آن را به طور کامل با پشتی مبل مقایسه کرد.

تشک و پایه ی باریکه سزاوار بحث جداگانه ای هستند که در این نوع اتاق خواب مدرن به نام "ریلکس" اهمیت بیشتری نسبت به سایرین پیدا می کند. در واقع، طبق جدیدترین مطالعات، کمردرد، سیاتیک و بی‌خوابی تا حد زیادی به تخت‌هایی با طراحی ضعیف یا ساخت ضعیف نسبت داده می‌شوند. رایج‌ترین فلسفه‌ای که به قوانین رفاه می‌پردازد و آن‌ها را نظم می‌دهد، مثلاً فنگ شویی، معتقد است که استراحت خوب تنها توسط تختی با ساختار چوبی جامد، که با موم یا لاک‌های طبیعی درمان شده و با ساده ساخته شده است تضمین می‌شود. اتصالات به هم پیوسته خشک، بدون استفاده از چسب، اتصالات یا قطعات فلزی. تخت "پردار" در این مورد مجاز است، تا زمانی که هنوز دارای ویژگی های توصیف شده باشد.

چه بخواهید این فلسفه‌های شرقی را به طور کامل دنبال کنید یا نه، در اتاق مدرن «ریلکس»، تخت باید تکیه‌گاهی را برای بدن فراهم کند که سفت و سخت باشد اما همچنین به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشد تا با حرکات در طول خواب همراه شود.

باید تا حد امکان دور از میدان‌های الکترومغناطیسی قرار گیرد و با جهت‌گیری سر به سمت شمال، موازی با پنجره و با سمت شرق به منظور پیروی از ریتم‌های طبیعی خورشید قرار گیرد. اتاق "آرامش" به غیر از تخت، نیازی به مبلمان زیادی ندارد، زیرا به جای کمدهای بزرگ و کمدهای کشو (که در جای دیگری در کمدهای مخصوص قرار می گیرند)، سایر ابزارهای معمولی "بهزیستی" در اتاق خواب قرار می گیرند. اتاق خواب مانند وان چرخابی، جعبه دوش با سونای داخلی و صندلی راحتی که برای استراحت برای مدت کوتاهی استفاده می شود. همچنین در این نوع اتاق ها نور نقش اساسی دارد. نمونه طبیعی باید در بیشتر 24 ساعت ممکن قابل استفاده باشد، در حالی که نمونه مصنوعی باید بسیار خوب توزیع شود، تا حد امکان مشابه نور طبیعی و کاملاً عاری از انتشارات مضر.

اتاق خواب مدرن با کمد دیواری گوشه ای

این نوع اتاق خواب مدرن که به شدت متفاوت از سایر موارد مورد بحث در این مقاله است، از دیوار اتاقی که معمولاً کمد یا کمد دراور قرار می گیرد، برای افزایش طول کمد استفاده می کند. بنابراین دو دیوار رو به رو را اشغال می کند و "گوشه ای" را تشکیل می دهد که می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

اینها انتخاب هایی هستند که اغلب به دلیل نیاز به فضا دیکته می شوند و به قدری گسترده و محبوب شده اند که اغلب لازم است از محیط ها چه از نظر اندازه و چه از نظر زیبایی شناسی بهینه استفاده شود.

در مورد اندازه‌گیری‌ها، تولید مدرن موجود در بازار برای کمدها عملاً به شما امکان می‌دهد مبلمان گوشه‌ای را به اندازه سانتی‌متری ایجاد کنید، که همچنین راه‌های مختلفی برای استفاده از زاویه، هم در عرض و هم در ارتفاع ارائه می‌دهد. به همین ترتیب، همچنین از نظر زیبایی شناسی، تنوع بسیار خوبی از مدل ها به دست آمده است که امکان ایجاد اتاق خواب های مدرن بسیار شیک و زیبا را فراهم می کند،

علی رغم وجود مبلمان چشمگیر مانند کمد گوشه ای، یکی از محبوب ترین نسخه ها در حال حاضر نسخه ای است که حتی امکان بهره برداری از گوشه را از طریق یک مبلمان بزرگ ذوزنقه ای شکل به نام در اصطلاح "گوشه اتاق تعویض" فراهم می کند. با قرار دادن یک سری از دو یا چند در در جلوی گوشه کمد لباس ساخته می شود که به طرفین قرار می گیرند (معمولاً "دمک ها" را باز می کنند تا یک حجم داخلی بسته ایجاد شود که بسیار شبیه به یک اتاق به تنهایی است. محفظه، اگرچه تجهیزات داخلی محصور است، اما از نظر تئوری می توانید برای تعویض لباس وارد شوید. بدیهی است که فقط برای اتاق خواب های بزرگتر و چیدمان بهتر مناسب است، این مدل کمد لباس گوشه ای نیز به ویژه برای آن اتاق های "کمد لباس" مناسب است که به جای قرار دادن یک قفسه بدون قفسه همانطور که معمولاً در این موارد انجام می شود، ترجیحاً یک کمد لباس واقعی در بسته قرار داده شود.

کمد دیواری در اتاق خواب

برای استفاده حداکثری از ظرفیت های ذخیره سازی این اتاق خواب های مدرن، هر فضا باید قبل از خرید به دقت طراحی شود. عمقی که در کمدها در حدود 60/65 سانتی متر ثابت می شود، در ترکیبات گوشه ای می تواند مشکلاتی را به خصوص در نزدیکی درها و پنجره ها ایجاد کند.

برای این منظور، ماژول هایی به نام "ترمینال" اختراع شده است که سنگینی کمد لباس را به دلیل عمق آن کم می کند و درست زمانی که در نزدیکی دهانه ها قرار می گیرد، آن را نازک می کند. در عوض، عرض این کمدها با مدولاریتی که در اندازه های مختلف درب متفاوت است، از حداقل 30 تا حداکثر 60 سانتی متر تغییر می کند. و این به شما امکان می دهد تقریباً هر اندازه ای را بپوشانید حتی اگر بدیهی است که ترکیباتی که به اندازه درب مشابه برای کل عرض کمد نیاز دارند همیشه ترجیح داده شوند.

اتاق خواب با کمد دیواری گوشه ای

در مورد ارتفاع، اتاق خواب های مدرن معمولاً دارای حداکثر ارتفاع کمد لباس حدود 260 سانتی متر هستند که مخصوص اتاق هایی با ارتفاع 270 سانتی متر ساخته شده است.

 

با این حال، مواردی که به لطف دیوارهای بزرگتر، امکان ساخت کابینت های بلندتر نیز وجود دارد، نادر نیستند.

قد قابل استفاده یکی دیگر از مواردی است که باید در این نوع اتاق‌های «گوشه‌ای» بسیار مورد توجه قرار گیرد: در نظر داشته باشید که لباس‌ها، پیراهن‌ها، کاپشن‌ها و کاپشن‌ها معمولاً قد 130 سانتی‌متر را اشغال می‌کنند، در حالی که دامن و شلوار آن را اشغال می‌کند. در حدود یک متر، توانایی حساب کردن روی کمد لباسی بالاتر از حد معمول می تواند در برخی شرایط به ویژه مفید باشد، حتی اگر امکان بهره برداری از عرض وسیع را داشته باشید. کسانی که می خواهند از دو دیوار اتاق خواب خود با یک کمد بزرگ گوشه ای استفاده کنند، باید با کمبود یک کمد یا در هر صورت کمد دیواری که احتمالاً روی یکی از آن دو دیوار قرار می گرفت، دست و پنجه نرم کنند. هنگام برنامه ریزی تجهیزات داخلی کابینت باید این کمبود را در نظر گرفت. در این صورت در واقع قسمتی از آن باید مجهز به کشو یا تعداد قفسه های بالاتر از حد معمول باشد. معمولاً محاسبه می شود که برای کفش و کتانی یک زوج حداقل 6 کشو به عرض حدود یک متر (فقط اندازه مربوط به یک ماژول کمد لباس با دو در) و هر کدام 20 سانتی متر ارتفاع لازم است. با این حال باید فکر کنیم که استفاده از کشو بستگی زیادی به عادات دارد. به عنوان مثال، کسانی که عادت دارند ژاکت، تی شرت یا پیراهن را در کشو قرار دهند، در واقع به تعداد بیشتری کشو یا قفسه های کش دار نیاز دارند. از طرف دیگر، کسانی که عادت دارند بیشتر لباس های خود را آویزان کنند، احتمالاً به سطوح افقی کمتری در داخل کمد لباس خود نیاز خواهند داشت.

اتاق خواب مدرن: ابعاد و ابعاد

همانطور که دیدیم، برخلاف آنچه برای اکثر اتاق‌هایی که یک خانه را تشکیل می‌دهند، در دکوراسیون اتاق خواب انتخاب نوع مبلمان (و به ویژه نوع تخت و نوع کمد لباس) همیشه برای اتاق خواب بسیار مطبوع است. تنظیم کلی اتاق به همین دلیل است که می‌خواهیم امکانات مختلفی را که برای یک نوع اتاق خواب خاص، یعنی اتاق خواب مدرن وجود دارد، بررسی کنیم.

با این حال، علاوه بر اشکال، در مبلمان نیز به همان اندازه مهم است که مشخصات فنی مبلمان قابل استفاده و اقدامات آنها را بدانید.

ابعاد اتاق خواب مدرن

به عنوان مثال: تخت دو نفره سنتی تقریباً فضایی به ابعاد 180 در 210 سانتی متر را اشغال می کند، اما اندازه آن به طور قابل توجهی افزایش می یابد اگر تخته سر آن به نحوی مجهز باشد یا به طور خاص به سمت دیوار متمایل شود. این مربوط به ابعاد افقی است که در طول زمان تغییر چندانی نکرده است. از سوی دیگر، تخت‌های عمودی در مقایسه با سنت عمیقاً تغییر کرده‌اند: زمانی که تخت‌ها نسبتاً بلند بودند، برخی حتی در مقایسه با کف بسیار بلند بودند، به طوری که استفاده از آنها دشوار بود.

اما امروزه میانگین ارتفاع تخت از سطح زمین حدود 40/45 سانتی متر استاندارد شده است. این بیش از یک تغییر عملکردی، یک تنوع زیبایی شناختی است: با کاهش تدریجی اندازه اتاق‌هایی که تخت در آن قرار می‌گرفت، حضور آن بیشتر و بیشتر عظیم‌تر و دست و پا گیرتر می‌شد و گاهی اوقات حتی شرم‌آور می‌شد. بنابراین تقریباً خودبخودی بود که سطح اثاثیه را پایین بیاوریم - به گونه ای که حضور آن کمتر الزامی شود - و ما به سرعت به وضعیت امروز رسیدیم که مشخصه آن یک تخت دو نفره کم و بیش از سطح زمین به عنوان تشک آن و بنابراین از نظر بصری است. خیلی مشهود نیست این تغییر زیبایی‌شناختی، که نمونه‌ای از اتاق‌خواب‌های مدرن است، منجر به تغییر عملکردی دیگری شد که شاهد تغییر ارتفاع، ابتدا میزهای کنار تخت و سپس کمد همراه با آنها بود. اما همه اینها برای کمد لباسی که هم برای کاهش محفظه سایر اثاثیه مانند کمد، میز کنار تخت و صندوقچه و هم برای افزایش نیازهای نگهدارنده به دلیل رفاه اقتصادی بیشتر اتفاق افتاده است. افزایش اندازه آن مخصوصاً در ارتفاع.

بنابراین، امروزه اتاق خواب به عنوان مجموعه ای از دو ناحیه کاملاً مشخص با ویژگی های بصری متضاد طراحی می شود: یک منطقه "سکوی" که به صورت افقی توسعه یافته و متشکل از یک تخت، کمد و میزهای کنار تخت است، و یک منطقه عمودی متشکل از یک بلوک کمد. . همانطور که در مقاله‌های قبلی دیدیم، از آنجایی که کیفیت ترکیب اتاق اساساً به ترکیبی که ما می‌توانیم این دو قسمت را بیان کنیم، بستگی دارد، ممکن است برای انتقال کمدها به بیرون از اتاق برنامه‌ریزی کنیم. یا چیدمان آنها به شیوه‌ای بدیع و غیرعادی از طریق اتاق‌های کمد لباس، کمد دیواری، گوشه‌های رختکن و غیره. منطقه "افقی" اتاق. طراحی بسیار محبوب مخصوصا برای اتاق خواب های مدرن.

در هر صورت، هر چیدمانی که قصد اجرای آن را داشته باشید، باید نه تنها ابعاد تخت، بلکه سایر اجزای اتاق و البته فضاهای کاربری آنها را نیز در نظر بگیرد. دور تخت باید حداقل 60 سانتی متر از سه طرف خالی باشد که برای دسترسی و بازسازی استفاده شود. حتی بهتر است فضایی در حدود یک متر داشته باشید تا محیط زیست پذیرتر شود، اما همانطور که در این صفحات دیدیم به دلیل اندازه متوسط ​​اتاق خواب ها همیشه این امکان وجود ندارد. سرهای این فضا همچنان توسط میزهای پاتختی که به طور متوسط ​​بین 50 تا 60 سانتی متر عرض دارند، قابل اشغال است. کمدهای مدرن این مزیت را دارند که در اندازه‌های مختلف موجود هستند و اگر دیواری ندارید که دارای یک کمد دراور باشد که معمولاً عرض آن در حدود 120/130 سانتی‌متر است، هنوز هم می‌توانیم روی «هفتگی»‌های مختلفی که روی آن وجود دارد حساب کنیم. بسیاری از اقدامات کمدها، در صورت وجود در اتاق، به عمقی در حدود 60 سانتی متر نیاز دارند که حداقل 60/70 سانتی متر دیگر باید به آن اضافه شود تا امکان دسترسی و باز شدن درها فراهم شود. در مورد عرض، هر عنصر یک کمد مدولار مدرن حدود 45/50 سانتی متر است، حتی اگر همانطور که دیدیم موارد نادری وجود نداشته باشد که این نوع چندتایی به 60 سانتی متر برسد.

آنچه شما باید بدانید این است که، مهم نیست که چقدر در چیدمان اتاق خواب مدرن ما خوب هستید، وجود گوشه های مرده، مناطقی (به ویژه روی دیوار) که به خوبی حل شده اند یا به نظر می رسد کم بهره برداری می شوند، عملا اجتناب ناپذیر خواهد بود. در واقع، شکل بسیار خاص مبلمان مورد نظر و سفتی "توده عملکردی" آنها را ترک خواهد کرد.

طراحی اتاق خواب مدرن

همیشه قسمت هایی از اتاق خالی نیست که ارزیابی آنها به عنوان یک کل الزامی است. در واقع، یک اتاق خواب همیشه به فضاهایی نیاز دارد که اگر نمی‌خواهیم اتاقمان به یک مجموعه مبلمان پرتحرک تبدیل شود، باید حتماً آزاد بماند.

با این مقاله دیدیم و بررسی کردیم که اتاق خواب‌های مدرن چه تعداد تنوع و امکانات را می‌دهند و تجهیز چنین محیطی، ظاهراً ساده، اما در واقع پر از دام، چقدر می‌تواند دشوار باشد. این امر حداقل یک "نقطه شروع" به کسانی می دهد که مجبورند محیط خواب خود را تجهیز کنند. کمک اساسی یک متخصص معتبر مانند کسانی که در فروشگاه دکوراسیون AE هستند ممکن است هنوز ضروری باشد تا اطمینان حاصل شود که مشاوره یک متخصص می تواند هر اتاق خواب را به یک اتاق واقعاً خاص تبدیل کند.

در پایان:

من در این مقاله سعی کردم به طور کامل از آنچه که میدانم برای شما تشریح کنم تا بتوانید در زمان خرید و تجهیز کردن دکوراسیون اتاق خواب خود بهترین تجربه را کسب نمایید. اما بدانید بهترین نتیجه در اعمال سلیقه شما در طراحی دکوراسیون اتاق خواب است.

 

در نظرات شرکت کنید و برای من بنویسید که کدام سبک اتاق خواب شما را به وجد می آورد.

 

"میرا"

5/5 - (9 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “دکوراسیون اتاق خواب: طراحی اتاق خواب های مدرن

 1. مریم گفت:

  چقدر اتاق خواب باز خوبه …
  همون که حمام دیوار نداره

  1. mira گفت:

   درود و احترام
   ممنون از درج نظرات شما خواننده عزیز

 2. majid گفت:

  عالی بود

  1. mira گفت:

   درود و احترام
   نظر لطف شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *