مبلمان خانه

لمسه کاری: یک سبک بی انتها در مبلمان

لمسه کاری مبل

لمسه کاری، شیک، متمایز و با جذابیتی جاودانه، روشی خاص برای روکش کردن انواع مبلمان، مانند مبل راحتی یا هدبورد تخت است که بین قرن‌های 18 و 19 میلادی متولد شده‌اند. این تکنیک لحاف کاری با دکمه ها یا گل میخ هایی ساخته می‌شود که بالشتک های مشخصی را تشکیل می دهند که در شبکه ای از مربع یا لوزی چیده شده اند.

تخت خواب با لمسه کاری در هد بورد

لمسه کاری: تاریخچه لمسه در صنعت مبلمان

لمسه کاری یا لمسه دوزی در پایان قرن 18 میلادی برای استفاده از برش های استفاده نشده ابریشم متولد شد. در طول سال‌ها، جذابیت مبلمان روکش‌دار با دکمه‌ها بدون تغییر باقی مانده است و همچنان به تفسیرهای بی‌شماری از سبک، حتی به سبکی جسورانه، ادامه می‌دهد.

معتبرترین فرضیه منشا مبل های الماسی شکل به اوایل دهه 1800 میلادی برمی‌گردد، جایی که در شهر چسترفیلد در دربی شایر، مبلمان کاملاً روکش شده به سبک لمسه کاری و “بدون ساختارهای چوبی قابل مشاهده” شروع به تولید کردند. از این رو ارتباط بین این دو نام است.

مبل کلاسیک لمسه کاری شده

در اواسط قرن نوزدهم، اولین کاتالوگ ها با نقاشی های دستی با توجه به کوچکترین جزئیات منتشر شد که مجموعه وسیعی از مدل های مبل و پاف را ارائه می کرد، سپس قسمت هد بورد تخت هایی که این سبک را به یاد می آورد نیز روز به روز گسترش یافت.

سال ها سبک چسترفیلد تحت تاثیر مد و جریان های هنری قرار گرفته است، به طوری که مبل در نسخه PVC نیز طراحی شده است.

با این حال می توان گفت که روکش های چرم به دلیل جذابیت همیشگی و اینکه هم در محیط های مدرن و هم در محیط هایی با طعم کلاسیک قابل جاگذاری هستند، همیشه بیشترین درخواست را داشته اند.

کاناپه با لمسه کاری

پردازش اقلام روکش شده با دکمه

لمسه کاری همیشه برای این واقعیت مورد قدردانی قرار گرفته است که سطوح تخت خواب، هد بورد و بسیاری دیگر از عناصر مبلمان را به طرز دلپذیری موج‌دار می‌کند و در هر محیطی که قرار می‌گیرد، قهرمان دکوراسیون داخلی می‌شود.

طرز کار لمسه کاری شامل “تزیین” روکش مبل ها، پاف ها و به طور کلی تودوزی است که نرمی آن را افزایش می دهد. به طور کلی هنر لمسه کاری هم در زیر کار و هم در پشت آن ساخته می شود و این ویژگی متمایز در طول زمان بدون تغییر باقی مانده است.

در مورد ابعاد، مبل چسترفیلد کلاسیک کوتاه تر از مبل معمولی است و ارتفاع آن حدود 50 سانتی متر است. در بازار می‌توانید صندلی‌های راحتی و پاف‌های کوچک با طراحی لمسه کاری و همچنین مبل‌های چستر را در نسخه‌های ۲ نفره، ۳ نفره، صندلی راحتی، سفارشی، تخت‌خواب و صندلی گوشه‌ای پیدا کنید.

عکس از لمسه کاری روی مبل

مجموعه ای از دکمه ها که این سبک را متمایز می کند از طریق استفاده از “داما” کار می شود، ابزاری فنی که برای ثابت کردن دکمه ها روی بالشتک استفاده میشود. اینها تقریباً همیشه با رنگ تودوزی و مواد استفاده شده ترکیب می شوند، اما گاهی اوقات، برای دوستداران اصالت، می توانید دکمه های خاصی را در تضاد با اثاثه داخلی انتخاب کنید.

هنری که با دقت “با دست” انجام می شود و با آن یک مبلمان منحصر به فرد ساخته می شود، در موج های دلپذیری که بر نرمی آن تأکید می کند، به وضوح قابل مشاهده است.

چسترفیلد چگونه ساخته می شود؟

استفاده از دکمه ها بر روی پوشش بالشتکی عملی است که هنوز هم بیشتر با دست انجام می شود. روکش های چرم، اکو چرم یا پارچه به طرز ماهرانه ای چیده شده اند تا چین های مشخصی را ایجاد کنند.

مبل لمسه کاری چستر فیلد

استادکاران با استفاده از ابزار مربع یا لوزی شکل خاصی که نام چکرز را دارد، یک سری دکمه را مطابق با الگوی مربع، لوزی یا لوزی معمولی اعمال می کنند.

دکمه‌ها در سایز های معین، به عمق چندین سانتی‌متر در لایه‌های ضخیم اعمال می‌شوند، و مجموعه‌ای از بالشتک‌ها را که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، بر اساس آرایش توری بازسازی می‌کنند.

کاناپه لمسه کاری شده: نماد وضعیت

با گذشت زمان، مبل چستر به نمادی تبدیل شده است که با مفهوم ظرافت پیوند خورده است که برای باکلاس به نظر رسیدن نیازی به ظرافت ندارد.
که به طور گسترده در منحصر به فرد ترین خانه ها و فضاهای داخلی استفاده میشود و به عنوان یک مبل انتخابی برای محیط های حرفه ای نیز شناخته شد.

کاناپه آبی لمسه کاری شده

نسخه مخملی مبل چستر

نسخه مخملی مبل لمسه کاری شده برای کسانی که به دنبال اصالت هستند بسیار مناسب است. آیا شما یک اتاق نشیمن به سبک قدیمی با مبلمان باروک دارید و به دنبال مبلی هستید که محیط را کامل کند؟ یک چسترفیلد پوشیده از مخمل می‌تواند به اتاق نشیمن شما ظاهری قدیمی و فوق العاده شیک را بدهد که در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوبیت داشته است.

پاف لمسه کاری شده

پاف مانند جزیره ای در مرکز اتاق نشیمن قرار دارد که می توانید مجلات، کتاب های هنری و سینی ها را در آن قرار دهید.

در یک اتاق نشیمن مدرن یا در یک اتاق نشیمن با طعم کلاسیک، یک پوف با بالا بردن حس راحتی، فضای مبل را کامل می کند. به حدی که اگر به مبل نزدیک شوید، صندلی به یک شزلون تبدیل می شود که می توانید پاهای خود را در آن دراز کنید.

بیشتر بخوانید: مبل با شزلون: سبک های مبلمان ایده آل

پاف لمسه کاری

همچنین می توان آن را با مبل های پارچه ای یا مخملی مدرن ترکیب کرد تا تضاد سبک دلپذیری را ایجاد کند.

پاف با مبل

تخت با هد بورد به سبک چسترفیلد

یک تخت با هدبورد که در یک اتاق خواب دونفره قرار داده شده است، می‌تواند نمایش را از تمام وسایل اتاق بدزدد. عظمت یک تخته سر به سبک چستر همیشه با ارتفاع مهم برجسته می شود و احساس راحتی را افزایش می دهد و تخت را راحت تر و ظریف تر میکند.

تخت خواب با هد بورد چستر

بسیار نرم است، برای یک صبحانه راحت در رختخواب یا اگر تلویزیون جلوی تخت دارید برای تماشای فیلم عالی است.

یک تخت با هد بورد لمسه کاری شده میتواند در سایه های بی نهایت، از کلاسیک ترین تا مدرن ترین سبک ها باشد.

  • یک هد بورد پارچه‌ای، با حاشیه‌های چوبی، از اثاثیه کلاسیک باروک و کلاسیک است. دوخت بالشتک بسیار محکم و بیرون زده است و قاب آن اغلب با طومارهای فرفورژه یا گل های حجاری شده تزئین می شود.
  • یک هد بورد که با چرم طبیعی با اشکال مربع پوشیده شده است، در عوض تفسیری مدرن از مدل‌های کلاسیک‌تر است.

این نوع تخت خواب ها در اتاق بی توجه نمی ماند: مهم است که آن را با یک سبک همگن ترکیب کنید، که خارج از زمینه ظاهر نمی شود.

همچنین بخوانید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *