یکی از موفق ترین راه ها برای ایجاد سبک جالب در نمای بیرونی خانه، افزودن رنگ است و چه راه بهتری برای اعمال آن روی درهای اصلی است. این یکی از ساده ترین راه هایی است که برای نشاط بخشیدن به نماهای خود داریم. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه رنگ درهای بیرونی خانه را چه فلزی و چه چوبی انتخاب کنید.

عکس‌هایی که در ادامه خواهیم دید، نمونه‌ای بارز از این هستند که چگونه می‌توانیم بدون از دست دادن ظرافت، به خانه‌هایمان ظاهری شخصی، سرگرم‌کننده و شیک بدهیم، فقط با دانستن اینکه چه رنگی را رنگ کنیم.

با وبلاگ فروشگاه دکوراسیون داخلی AE همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

درهای اصلی به رنگ نارنجی یا قرمز

این درب‌ها دو رنگی هستند که گرما و انرژی را بدون شک منتقل می کنند و با ورود به خانه از ما استقبال خوبی می‌کنند.

رنگ نارنجی درب بیرونی

درب ورودی خانه مانند جلد پاکت نامه شماست، بنابراین انتخاب رنگ مناسب جزییات جزئی نیست. برای مدت طولانی، زمانی که به رنگ آمیزی درب ورودی فکر می کردیم، فقط رنگ سفید، سبز سیر یا چوب طبیعی مورد توجه قرار می گرفت. امروزه مد رنگ‌های پر جنب و جوش، شادتر و اصیل‌تر برای درهای بیرونی است.

رنگ درب ورودی ساختمان

همچنین به خاطر داشته باشید که ترجیحاً از رنگ بازیگوش تری برای درب ها استفاده کنید تا برای دیوارها، زیرا زمانی که حوصله تان سر می رود، رنگ آمیزی درب به جای کل نما همیشه راحت تر خواهد بود.

نقاشی درب ورودی

رنگ های نارنجی یا قرمز در ترکیب با دیوارهای سفید، خاکستری یا کرم عالی به نظر می رسند.

درب قرمز

مقاله "رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی" را از دست ندهید!

 

درهای آبی روشن یا آبی

در دکوراسیون بیرونی امروزی، درها اهمیت ویژه ای دارند، درها دیگر رنگ طبیعی خود را ندارند که در مواقعی جذاب دیده می شد. آنچه می رود درهای رنگی، روشن و چشمگیر است. سایه های مختلف آبی یا آبی پاستلی نیز گزینه دیگری است که باید در نظر بگیرید. رنگ هایی هستند که طراوت و آرامش را منتقل می کنند.

رنگ آبی درب ورودی
آبی پاستلی

درب های اصلی سبز

سبز آبی یا سبز لیمویی یا سیبی نیز چند سالی است که مد شده است.

نقاشی رنگ در ورودی ویلا

سبز مایل به آبی بسیار ظریف است، در حالی که لیموترش حس بسیار مهمی از سرزندگی و شادی به ارمغان می آورد.

سبز

درهای زرد رنگ

رنگ زرد در دکوراسیون بسیار پرانرژی است، نیاز به فعالیت دارد، ما را مشتاق می کند و بهترین رنگ برای ترکیب یا تضاد با دیگر رنگ های زیبا در دکوراسیون است. نکته مهم این است که برجسته کنید که می توانید زرد اشباع یا پاستلی را انتخاب کنید. انرژی زیادی به ارمغان می آورد، زیرا با خورشید و تابستان مرتبط است.

درب ورودی زرد رنگ
زرد

درهای بنفش

شما می توانید از تطبیق پذیری رنگ بنفش یا بنفش پاستلی استفاده کنید تا با رنگ آمیزی درها به آن رنگ، نمای بیرونی خانه را زیباتر کنید. این یک رنگ قابل توجه بدون زرق و برق است. علاوه بر فواید متعدد این رنگ در طراحی داخلی ، نشان دهنده ثروت، افتخار، خلاقیت و معنویت است. از طرفی همه کسانی که از فلسفه ذن لذت می برند می توانند این را در نظر بگیرند که طبق آن این تنها رنگی است که می توان در هر جهتی قرار داد.

این رنگ ها حس یک دنیای فانتزی را بیدار می کنند.

طیف گسترده ای از رنگ ها که در طیفی از بنفش کم رنگ تا بنفش تیره وجود دارد، به همه ما اجازه می دهد تا در این رنگ تنی را پیدا کنیم که دوست داریم و به عنوان بهترین متحد در دکوراسیون خدمت می کند.

همچنین می‌توانیم از محبوبیت کم آن در دکوراسیون فضای باز برای نوآوری و ست کردن سبک در محله بهره ببریم، زیرا احتمالاً افراد زیادی به سراغ این رنگ نمی روند که تازه شروع به ایجاد یک روند مد می کند.

 

ترکیبات

هنگامی که با زرد، که رنگ مکمل است، ترکیب می شود، بیانیه ای بسیار قوی ایجاد می کند، باوقار و با شکوه است. هنگامی که در یک طرح رنگ سه گانه با سبز و نارنجی استفاده می شود، جلوه ای خیره کننده و در عین حال متعادل ایجاد می کند. بنفش و قرمز، از سوی دیگر، نمونه ای از یک طرح رنگ مشابه است. این نوع سیستم برای چشم آسان است، زیرا از رنگ هایی استفاده می کند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند و بنابراین ارتباط نزدیکی خواهند داشت.

بنفش

در اینجا نمونه ای از رنگ بنفش و سبز را می بینیم.

یا بنفش و زرد.

یا بنفش ترکیب شده با نارنجی کف ورودی این خانه.

و بدیهی است که می توان آن را با رنگ های خنثی مانند سفید یا خاکستری نیز ترکیب کرد.

اثر عاطفی

از جمله تأثیرات این رنگ می توان به ایجاد حس تعادل ترمیمی، ایجاد آرامش و آرامش، کاهش فشار خون، آرامش غدد و اندام ها، ارتباط با معنویت، ترویج فلسفی و خلاقیت اشاره کرد.

 

درهای صورتی

برای همه شما که به دنبال طراحی ظاهری در بیرون از خانه خود هستید، افزودن رنگ صورتی به درهای ورودی می تواند راهی عالی برای انجام این کار باشد. این یک راه ساده برای دادن ظاهری شاد و بسیار بدیع به نمای اصلی است، زیرا رنگی نیست که معمولاً در نمای بیرونی گنجانده شود. با سلیقه خوب می توانیم به دکوراسیون خانه خود تغییری دهیم و خانه خود را به حس محله تبدیل کنیم.

صورتی

ما معمولا رنگ صورتی را دوست داریم یا از آن متنفریم. در لحن ملایم و لطیف، یعنی در رنگ های پاستلی، لطیف، آرام و ملایم است، اما در سبک خالص و پر جنب و جوش می تواند برای حواس بسیار احساسی و محرک باشد. این رنگ اغلب دست کم گرفته شده است، اما زمانی که صحبت از دکوراسیون داخلی به میان می‌آید، رنگ قهوه‌ای شکلاتی را باز می‌گرداند، اگرچه در درهای بیرونی، معمولاً با خاکستری یا سفید ترکیب می‌شود.

در اینجا دو نمونه را با رنگ صورتی کم رنگ مشاهده می کنیم.

رنگ صورتی درب ورودی

و دو نمونه صورتی عمیق دیگر:

2

قطعاً می بینیم که حسی که آنها ایجاد می کنند کاملاً متفاوت است. بنابراین همیشه باید در نظر داشته باشیم که چه اثری می خواهیم ایجاد کنیم و با توجه به آن لحن مناسب را انتخاب کنیم.

موضوع مهم دیگری که قبل از تصمیم گیری در مورد این رنگ باید به خاطر بسپارید این است که اگرچه با استفاده از رنگ صورتی می توان هم فضای داخلی و هم بیرونی را تغییر داد، اما مردان عموماً از زندگی در فضایی با این رنگ بیزار هستند، به طوری که گاهی اوقات در اطراف رنگ های احساسی، احساس ناراحتی می کنند. با این حال، صورتی مورد علاقه دختران است، شاید به این دلیل که او مهربان و محافظ، گرم و ظریف است.

 

معانی و تداعی

گرم، صلح آمیز، ظریف، نرم، تصفیه شده، مجلل، احساسی، محافظ، مهربان، سازگار. این موهبت شل شدن عضلات و آرامش ما را دارد.

علاوه بر تمام مزایایی که قبلا ذکر شد، یک رنگ عالی برای تابش طراوت است.

 

درهای سیاه

برای همه کسانی که می خواهند به نمای بیرونی خود سبکی پیچیده ببخشند، انتخاب درهای مشکی یکی از مناسب ترین گزینه ها است.

رنگ مشکی درب ورودی
مشکی

اگرچه ممکن است بسیاری فکر کنند که این رنگ بدبینانه و غم انگیز است، اما این ویژگی ها بسیار دور از ذهن است، زیرا اگر با سلیقه خوب ترکیب شود، نمونه ای عالی از ظرافت جاودانه است. علاوه بر این، ترکیب‌هایی که می‌توان به فضای بیرونی شما داد، می‌تواند رنگ درب شما را با تمایز همراه کند، مانند افزودن برخی نت‌های رنگی، چه از طریق گل‌های زیبا یا سایر لوازم جانبی باغ یا بیرونی.

بسته به تضادی که می‌خواهند در نمای خود ایجاد کنند، درها نیز می‌توانند مشکی مات یا مشکی براق باشند. در این عکس ها می توانید از طعم خوب استفاده از این رنگ پیچیده در درهای بیرونی قدردانی کنید.

 

درهای خاکستری

درهای سفید

رنگ سفید درب ورودی

درهای قهوه ای

چوبی قهوه ای

درب های چند رنگ

از چند رنگی خجالتی نباشید، می توانید بقیه رنگ ها را ترکیب یا تضاد کنید. این یکی دیگر از گزینه هایی است که معمولا به آن توجه نمی شود اما اگر بخواهیم به ورودی خانه خود جان بدهیم می تواند بسیار خوب باشد.

ما می توانیم از مد‌های جدید در دکوراسیون استفاده کنیم که به طور فزاینده ای رنگ هایی مانند سبز، بنفش، صورتی، زرد، نارنجی و مشکی را برای درهای اصلی به ما ارائه می دهند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام رنگ را انتخاب کنید تنها به سلیقه شخصی و سبکی که می خواهید در خانه به تصویر بکشید بستگی دارد. زیرا به طور کلی هر رنگ حس متفاوتی را منتقل می کند.

 

ترکیب رنگ در درب های اصلی

چیزی به سادگی انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای درب های اصلی ما می تواند کل نمای ما را به طور کامل به سمت بهتر شدن تغییر دهد. به همین دلیل است که ما برخی از ایده های خاص را برای ترکیب رنگ ها در آنها جمع آوری کرده ایم.

رنگ خاص برای درب ورودی

ما متوجه شدیم که یکی از مطلوب‌ترین ترکیب‌ها، ترکیب سبز-زرد با مقداری سایه خاکستری است، زیرا تطبیق پذیری یکی با درخشندگی دیگری یکی از زیباترین جلوه‌های بصری را به ما می‌دهد.

ترکیب رنگ سبز و طوسی

کسانی که می خواهند به نمای خود عمق دهند، می توانند روی ترکیب رنگ های سفید، خاکستری و آبی روشن تمرکز کنند. از آنجایی که شفافیت این رنگ ها همه توجه چشمان ما را به خود جلب می کند، نماها را بسیار عمیق تر و دلپذیرتر نشان می دهد.

همانطور که خواهید دید، خاکستری یکی از رنگ‌هایی است که در زیباترین ترکیب‌ها بیشترین تکرار را دارد، زیرا تطبیق پذیری بسیار زیاد آن به ما اجازه می‌دهد تضادهای فوق‌العاده‌ای داشته باشیم که به همان اندازه غیرقابل مقاومت هستند. اینطور است که یکی از زیباترین و مدرن ترین پیشنهادهایی که برای درب شما داریم، گنجاندن رنگ خاکستری + نارنجی در آنها است.

رنگ آمیزی در ورودی خانه

خاکستری + سبز روشن یکی دیگر از ترکیباتی است که نمی توانیم آن را به شما ارائه نکنیم.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *