رنگی که برای رنگ آمیزی خانه انتخاب می کنیم بسیار مهم است. رنگ ها به ما احساسات و عواطف می دهند، برخی غمگین و برخی دیگر بسیار شاد. به همین دلیل مهم است که از رنگی که می‌خواهیم به یک اتاق بدهیم استفاده کنیم و سپس از مبلمان و اکسسوری‌های متناسب با آن استفاده کنیم.

اگر به دنبال ارائه سبکی مدرن و به سلیقه خود به اتاق های منزل خود هستید، در اینجا به شما از ترکیب پالت های رنگی برای دکوراسیون داخلی خانه ها، دیوارها و رنگ 2022 در مد، مطابق با روندهای روز می گوییم.

رنگ هایی را که شرکت های بزرگ رنگ سازی برای سال 2022 پیشنهاد کرده اند را به شما نشان می دهیم، علاوه بر روندهایی که در حال حاضر دیده می شوند و تا سال آینده (2023) ادامه خواهند داشت. بیایید ببینیم که این رنگ ها در دکوراسیون چگونه اعمال می شوند.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

1. ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی

در زیر نمونه هایی از این پالت های رنگی را به شما نشان می دهیم که می توانند در فضاها اعمال شوند تا بتوانید الهام بگیرید.

صورتی و خاکستری قدیمی

این پالت پاستلی بسیار نرم به معنای مینیمالیسم ژاپنی و طراحی اسکاندیناوی است.

این شامل تن هایی است که از مواد طبیعی الهام گرفته شده است، پالت متعادلی از رنگ های سرد و گرم، بسیار آرامش بخش است. تطبیق پذیری خنثی زیادی دارد.

دارای رنگ‌های پاستلی از خاکستری، بژ و صورتی ملایم است.

سایه های بژ و خاکستری

پالتی که ما را به یاد دکوراسیون های قدیمی می اندازد، اما با رنگ های بژ مدرن به روز شده است.

با این نوع رنگ ها فضاهای بسیار آرامش بخش و آرامی به دست می آید.

رنگ های خاکی و صورتی

این تلفیقی منحصر به فرد از طراحی مدرن است که با فضای بوهو ترکیب شده است. نتیجه مجموعه ای از رنگ هاست که هارمونی فوق العاده خوبی دارند. از رنگ‌های خاکی ابریشمی گرفته تا مرجانی ملایم، این رنگ‌ها ارتباطی با راحتی و لذت‌های روزمره هستند.

رنگ ها به خوبی با لوازم جانبی الهام گرفته از یکپارچه سازی با کلیه لوازم و پرداخت های گرم و خاکی هماهنگ می شوند. این یک پالت زیبا و گرم از رنگ های خنثی و پر از نور است.

آبی و قهوه ای

در اینجا، رنگ های بژ خنثی به طرز هنرمندانه ای با رنگ های آبی و خردلی غنی ترکیب شده اند، رنگ هایی که می توانند زندگی روزمره را همراهی کنند و تعادل و طبیعت را به ارمغان آورند.

ترکیبی از طعم خوب و بسیار ظریف به دست می آید.

آنها برای ایجاد یک فضای معاصر رنگ های عالی هستند.

رنگ های سبز و خاکی

از رنگ هایی استفاده می شود که نشان دهنده نیاز ما به ایجاد حس آرامش، امنیت و محافظت است و به همین دلیل امروزه از این نوع سبز بسیار استفاده می شود. از دیدگاه روانشناسی رنگ سبز رنگ طبیعت، احیا و رشد است.

این سایه های سبز با ته رنگ های خاکستری بسیار نرم و لطیف هستند. این یک رنگ میانی قابل استفاده است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به پرش به رنگ واقعاً پررنگ یا روشن، یک مهر شخصی روی خانه بگذارید. این رنگ خاکستری-سبز پیچیده با رنگ آبی به زیبایی با انواع سبک‌ها و طرح‌های دکوری جفت می‌شود.

در ترکیب با رنگ های خاکی، علاوه بر آرامش، گرمای زیادی را منتقل می کند، بنابراین ترکیبی عالی هستند.

زرد و آبی

این پالت برای کسانی که به دنبال یک ترکیب مد خاص هستند عالی است. با الهام از رنگ‌های تابستانی، رنگ‌های غلیظی از دریا، شن و آسمان را به نمایش می‌گذارد.

این رنگ در مورد آوردن آن عناصر ارگانیک به خانه است.

رنگ ارگانیک دیوار

یادآوری اینکه گاهی زیبایی واقعی در فضاهای بیرون از سقف ما نهفته است و آرامش ناشی از دانستن این است که کامل بودن تنها راه نیست.

2. آبی

رنگ آبی نفتی

رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی نفتی نیز در حال بازگشت هستند.

آبی سرمه ای

این خانه قصد به یاد آوردن رنگ های اقیانوس را نشان می دهد. با این رنگ زیبا جزئیات چوب طبیعی و سبز نعنایی برجسته می شود.

رنگ آبی روشن

این ترکیب آبی با رنگی کهنه، آرامش زیادی را به ارمغان می آورد. به همین دلیل برای اتاق خواب یا هر اتاقی از خانه که می خواهیم محیطی آرام ایجاد کنیم ایده آل است.

آبی ترکیب شود

زمانی که تنها یک رنگ برای تاثیرگذاری مطلوب به دیوارها کافی نیست، می توانید از سایه های مختلف آن استفاده کنید. می توان از آن در الگوهای مختلف استفاده کرد، مانند رنگ آمیزی فریزها، قالب ها و سایر پرداخت ها با رنگ آبی متفاوت از دیوار، یا نقاشی هایی با رنگ آبی دیگر برای قرار گرفتن بر روی دیوار و یک ترفند تزئینی بسیار خوب با آنها. .

سایه های مختلف آبی به طرز شگفت انگیزی با کفپوش های چوبی و جزئیات برنز ادغام می شود.

3. سبز

سایه‌های سبز زیادی دیده می‌شود، اگرچه روند این است که از سایه‌های تیره‌تر و غیراشباع‌تر که در سال گذشته زیاد دیده‌ایم، به سمت سایه‌های طبیعی و ویتامینه‌تر برویم: سایه‌های مریم گلی، کرفسی و آووکادو.

 

مریم گلی یا کرفس سبز

جنگل سبز

این سبز تیره را می توان به عنوان یک سبک تزئینی روی یک شی یا روی دیوار استفاده کرد. بیایید به چند نمونه نگاه کنیم:

سبک های نارنجی به فضایی که از رنگ سبز اشباع شده است افزوده می شود. این ترکیب رنگی عالی است که تضاد زیبایی با خاکستری یا بژ دارد.

با پالت رنگ گسترده ای که امروزه وجود دارد، همیشه رنگی را پیدا خواهید کرد که مناسب شخصیت شما باشد. وقتی رنگ‌هایی که ما دوست داریم غیرعادی هستند، بهتر است در اتاقی استفاده کنیم که بیشتر از شما در معرض دید شما نیست، مانند اتاق خواب. اگر ترکیب خوب و دوست داشتنی بود، بعداً می توانید آن را در اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری امتحان کنید.

 

سبز نعنایی و خاکستری

ترکیب این دو رنگ فضایی بسیار آرام را ایجاد می کند.

سبز آهکی

این رنگ هرگز از مد نمی افتد. شما می توانید از آن استفاده کنید تا به خانه خود قدرت و تاثیر بیشتری نسبت به رنگ های خنثی که قبلاً می شناسید ببخشید. اگرچه می دانیم که نتیجه با خنثی ها ایمن است، اما گاهی اوقات خوب است که آن را تغییر دهیم.

این تصویر به ما نشان می‌دهد که چگونه یک رنگ قوی روی دیوار می‌تواند مهم‌ترین ابزار تزئینی در کل اتاق باشد، زیرا مبلمان، همانطور که می‌بینید، هنوز چیز قابل توجهی نیست، اما با این وجود، همه چیز با پس‌زمینه‌ای شدید بهتر به نظر می‌رسد. هنگامی که با لوازم جانبی خنثی ترکیب می شود، سبز و آبی عالی و هماهنگ به نظر می رسند.

4. قرمز یا بنفش

رنگ های گرم و خاکی نیز مد هستند، اما به طور فزاینده ای این دو روشن هستند: بنفش و قرمز شرابی.

 

قرمز شرابی

رنگ بنفش

همچنین بنفش و بنفش.

یاس پاستلی

رنگی میانی بین یاسی و خاکستری، علاوه بر مدرن بودن، بسیار اصیل است. دیوارهای یاسی را می توان با نعناع و هلو، دو سایه شیک امروزی، ترکیب کرد. همچنین با رنگ مخالف خود یعنی نارنجی سوخته ترکیب بسیار خوبی دارد. همانطور که در تصاویر زیر می بینیم، در ترکیب با خاکستری بسیار زیبا به نظر می رسد.

رنگ دیوار را می توان با عناصر گرافیکی مانند عکس های هنری نیز تکمیل کرد.

 

5. رنگ صورتی

بسیاری از سایه های پیچیده صورتی در سال های گذشته در مرکز توجه قرار داشتند. این رنگ‌های دکوراسیون داخلی هنوز جاری هستند و در زیر به شما نشان خواهیم داد.

 

صورتی روشن

این سایه صورتی هنوز هم استفاده می شود.

این رنگ ها همه فضاها را پر از نور می کنند و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای تزیین خانه های کوچک است.

رنگ صورتی چرک

صورتی فوق العاده شیک برای طراحی دکوراسیون داخلی

گل رز فرانسوی

هیچ چیز بهتر از یک اتاق با نور خوب نیست، به همین دلیل است که رنگ های گرم که به آن نور می افزایند و آن را افزایش می دهند، روز به روز محبوب تر می شوند. به خصوص رنگی وجود دارد که توجه بسیاری را به خود جلب می کند، صورتی فرانسوی، رنگی بسیار روشن و بدون شک یکی از ترندهای فعلی است.

برخی از مدها بر اساس رنگ های ملایم و پاستلی هستند، توصیف بسیاری از آنها دشوار است زیرا رنگ های مشخصی نیستند، اما ترکیبی از چندین رنگ هستند. این سایه‌های پاستلی، سرشار از رنگ‌های فرعی، کار ما را در مورد دکوراسیون بسیار آسان‌تر می‌کنند، زیرا ترکیب آن‌ها با رنگ‌های دیگر بسیار آسان است.

اگر با رنگ سبز نعنایی عمیق ترکیب شود، می‌تواند ظاهری یکپارچه‌سازی با رنگ‌های سفالی به نظر برسد، یا با سایه‌های ظریف سفید ظاهری فوق‌العاده زنانه به دست می‌آورد.

 

6. پرتقالی

رنگ‌های نارنجی دارای موهبتی هستند که انرژی و گرما زیادی را تولید می‌کنند.

7. رنگ زرد

زرد کرم

رنگ های زرد کم رنگ، در رنگ های کرم، وقتی با رنگ های پاستلی ترکیب می شوند، زیبایی فوق العاده ای پیدا می کنند و قدرت زیادی در روشنایی و نورپردازی اتاق دارند.

زرد آفتابی و خردلی

انتخاب زرد خالص می‌توانند کمی خطرناک باشند، اما در اینجا، همراه با رنگ سبز، شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند.

8. خاکستری سنگ معدن

بهترین راه برای دادن رنگ سبک دکوراسیون کلاسیک معاصر به یک خانه سنتی استفاده از رنگ خاکستری است.

9. سفیدها

از بین تمام ابزارهایی که برای دکوراسیون خانه در دسترس هستند، رنگ دیوارها آنهایی هستند که هرگز خراب نمی شوند. رنگ سفید ابدی یک انتخاب مطمئن است.

10. نتیجه

رنگ آمیزی دیوارها یکی از مهمترین کارهایی است که برای تزئین خانه انجام می شود. فقط با رنگ آمیزی آنها، اتاق می تواند کاملاً تغییر کند، مانند یک اتاق تازه و جادار یا درست برعکس، کوچک و تاریک. فقط باید یاد بگیریم که رنگ های رنگ آمیزی را با توجه به توصیه متخصصان انتخاب کنیم. ما در نظر خواهیم گرفت که رنگ های ملایم و روشن اتاق را گسترش می دهند، در حالی که رنگ های تیره آن را کاهش می دهند. با پیروی از این قوانین و در نظر گرفتن رنگ های مد روز به عنوان مرجع، مطمئناً سایه های عالی را خواهید یافت.

 

پیشنهاد میشود مقاله: رنگ های درب بیرونی: نحوه انتخاب رنگ را مطالعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *