تجهیز خانه خود با ایده های اصلی و سبک های خاص مبلمان: راهنمای کشف 15 سبک مبلمان مختلف که از آنها برای مشخص کردن خانه خود الهام بگیرید. از سبک وینتیج تا سبک روستیک، با گذر از سبک مدرن و مینیمال، بیایید ببینیم کدام سبک ها محبوب ترین هستند، چرا و چگونه آنها را در خانه بسازیم. تجهیز خانه راهی برای بیان شخصیت است: چگونه آشپزخانه را تجهیز کنیم، در هال، در اتاق نشیمن، در اتاق خواب، خانه به ما می گوید که چه کسی هستیم و همچنین "پناهگاه امن" ماست.

 

این مکانی است که زندگی ما در آن جریان دارد، خانواده ما در آن زندگی می کنند، جایی که فرزندان ما در آن بزرگ می شوند. به همین دلیل خوب است که با سبکی مبله شود که نشان دهنده ما باشد، با سبکی که بتواند در برابر تغییرات ما مقاومت کند، که ما آن را بسیار و برای مدت طولانی دوست داریم. علاوه بر این، برای تغییر رنگ یا آوردن هوای تازه، خوب است که خود را با خلاقیت مسلح کنید و از سبک های مختلف مبلمان که در حال حاضر مد روز هستند، سرنخ بگیرید. در این مقاله، بیایید 15 سبک مبلمان را ببینیم که می تواند برای ما مناسب باشد.

دکوراسیون خانه: 15 سبک مبلمان

بخش مبلمان با ارائه همیشه سبک های جدید در کنار «همیشه سبز»، سبک های تاریخی و کلاسیک های عالی به دیدار ما می آید. سبک ها با تغییرات جدید غنی شده اند و می توانند تمام نیازهای مختلف را برآورده کنند. اما چگونه بفهمیم سبک مبلمان مناسب برای خانه ما چیست؟ بیایید بگوییم که "هیچ کس آموخته به دنیا نمی آید" و بنابراین کاملاً طبیعی است که ایده ای از مبلمان در ذهن داشته باشیم اما ندانیم اسم آن چیست و ویژگی های آن را ندانیم. با این حال، یک سازنده مبلمان خوب باید بداند که چگونه نیازهای شما را تفسیر کند و بفهمد چه چیزی برای شما مناسب تر است. سپس بسیاری از مجلات آنلاین و سنتی مبلمان به ما کمک می کنند تا با تصاویر آپارتمان هایی که در سبک های مختلف مبله شده اند رویاپردازی کنیم. بنابراین بیایید با رایج ترین سبک های مبلمان آشنا شویم، در این میان مطمئناً سبکی برای خانه شما وجود دارد.

1. خانه خود را به سبک صنعتی مبله کنید

این یک سبک مبلمان بسیار محبوب در بین جوانان است که برای خانه ها و محیط های باز و همچنین برای مغازه ها و کلوپ ها مناسب است. تا حدودی حال و هوای آپارتمان های بزرگ نیویورک را با آجرهای نمایان و فضاهای بزرگ به یاد می آورد. سبک صنعتی با سطوح ناهموار با روکش های کروماتیک غیر همگن، با موادی که ماهیت اصیل آنها را بدون تزئینات یا کار نشان می دهد، با دیوارهای ناتمام رها شده، با صندلی های چرم مشکی یا قهوه ای، آجرهای نمایان، فولاد و پنجره های بزرگ روشن مشخص می شود. . می توان آن را با سایر سبک های مبلمان (به عنوان مثال مدرن) ترکیب کرد.

مبلمان منزل به سبک صنعتی
سبک مبلمان سنتی

2. خانه خود را با سبک شیک قدیمی مبله کنید

به نظر می رسد که سبک شیک کهنه بسیار مورد علاقه جنس زنانه است، به درستی جای خود را در میان موفق ترین و محبوب ترین استایل های دوره گذشته باز کرده است. یک سبک زیبا و رمانتیک "زندگی در / نامرتب" مناسب برای خانه های روستایی و همچنین برای آپارتمان ها. دارای تزئینات و مبلمان در سایه های پاستلی، سفید، بژ و خاکستری است. اما بدون شک پرکاربردترین رنگ در مبلمان بدون شک رنگ خاکستری کبوتری است. این به این دلیل است که الهام بخش عاشقانه است اما هرگز زیاده روی نمی کند. در استایل شیک کهنه می‌توانید از قطعات اصیل استفاده شده در زمان و یا مبلمان جدیدی استفاده کنید که ما با ترشی روی آن دخالت می‌کنیم. این تکنیکی است که به مبلمان آن هوای معروف و زندگی می‌دهد که بسیار جذاب است. (همچنین نگاه کنید به: پرده های شیک کهنه)

3. خانه خود را با سبک بوهو شیک مبله کنید

سبکی که مد به ما داده است و از سبک بوهمی الهام گرفته و آن را با عناصر هیپی و دهه هفتاد تفسیر می کند. با خطوط پوششی، پارچه های تکه تکه رنگارنگ مشخص می شود. عالی در ترکیب با سبک کلاسیک که سبک شده و کم رنگ می شود. مناسب برای کسانی که عاشق مد، تطبیق پذیری، عجیب و غریب بودن و استایل هستند. سبک بوهو شیک سبکی است که فرد را قهرمان مطلق خانه می بیند و به همین دلیل به بیان آزاد شخصیت او فضا می دهد حتی با انتخاب های نامتعارف مانند استفاده بی رویه از رنگ ها، ترکیب مبلمان با سبک های مختلف. و غیره.

 

 

4.خانه خود را با سبک قومی تجهیز کنید

رنگ های زیادی برای سبک قومیتی، که عاشق ترکیب های جسورانه است و دارای مقدار زیادی درج طناب و رافیا است. این یک سبک پیچیده از مبلمان است، زیرا بسیار آسان است که اشتباه کنید و آن را منحصراً ترکیبی از اشیاء و رنگ هایی کنید که اصلاً با یکدیگر هماهنگ نیستند. سبک قومی به چوب های گرانبها، فلزات سوراخ دار، چرم و پارچه می خواهد. سبکی که حکایت از سفرها و فضاهای دور مانند آفریقا، آسیا، هند و آمریکای جنوبی دارد. مناسب برای مسافرانی که دوست دارند قطعات سفر خود را به خانه خود بیاورند.

دکوراسیون سنتی مبلمان منزل
مبلمان را با ضمانت بخر

خرید اینترنتی انواع مبلمان منزل

5. خانه خود را با سبک کلاسیک مدرن مبله کنید

کلاسیک جاودانه در یک نسخه مدرن واقعاً همیشه سبز است که به سختی خسته می شود. برای مثال، سبکی که با خطوط ساده و اثاثیه کاربردی مشخص می شود، برای تجهیز اتاق نشیمن ایده آل است. ظاهری منظم، ملموس و رسمی، متشکل از مکمل های تک رنگ یا در هر صورت با ترکیب های عالی. مناسب برای کسانی که عاشق انضمام و متانت هستند.

 

مبلمان کلاسیک منزل

6. خانه خود را با سبکی مدرن تجهیز کنید

سبک معاصر از خطوط تمیز و ضروری، رنگ های خالص و راه حل های قابل تغییر ساخته شده است، مناسب برای جوان ترین که خواهان عملکرد و همچنین تاثیر بصری هستند. در سبک معاصر، حتی صرفه جویی در مصرف انرژی نیز در یک چشم انداز سبز کامل فراموش نمی شود. در کاتالوگ IKEA ما ایده های متعددی برای یک مبلمان مدرن و عالی پیدا می کنیم.

 

7. خانه را به سبک روستیک مبلمان کنید

سبک روستیک بی انتها یک سبک بسیار قدردانی است زیرا اصالتی را که چوب و مصالح سنگی می توانند بیش از سایرین بدهند را به شما بازمی گرداند. مبلمان چوبی و فرفورژه، کف تراکوتا، تیرهای اکسپوز، سرامیک آماده پر شدن با چیزهای خوب. سبک روستیک برای خانه‌های روستایی که اطراف آن را فضای سبز احاطه کرده‌اند عالی است.

مبلمان رومانتیک

8. خانه خود را به سبک قدیمی مبلمان کنید

سبک وینتیج برای همه مناسب نیست. مشخصه آن عتیقه جات مدرن و اشیاء نجات یافته از دهه 1920 به بعد. ورود به خانه ای مبله شده به سبک وینتیج به معنای برداشتن یک گام به عقب در زمان است، با وسایل کلکسیونی و راه حل های تزئینی که تاثیر بصری زیادی دارند. در خانه یک زوج پیدا کردن سخت است، در خانه مجرد راحت تر است زیرا سبکی است که با همه موافق نیست. اما هنوز هم می توان آن را با سایر سبک های مبلمان ترکیب کرد و بنابراین یک قطعه سبک قدیمی که با سبک دیگری از مبلمان ترکیب شده است می تواند همه را خوشحال کند.

سبک قدیمی مبلمان

9. خانه خود را به سبک اسکاندیناویایی مبلمان کنید

ما همچنین به لطف برند IKEA در مورد آن مطلع شدیم. سبکی که با موادی مانند چوب، پشم، کار سنتی، درج های دست ساز، هندسه های تمیز، با خطوط بدون اضافه مشخص می شود. در میان منسوجات نیز بافت های بازیگوش و پاپ را می یابیم. سایه های روشن و ظاهر بسیار منظم و کاربردی از ویژگی های اصلی این سبک مبلمان دوست داشتنی است. (همچنین ببینید: اتاق خواب سبک اسکاندیناویایی)

سبک مبلمان اسکاندیناوی

10. خانه خود را با سبک مینیمالیستی مبله کنید

این کلمه خودش می گوید: سبکی که جایی برای چیزهای اضافی ندارد و از خطوط تمیز و ضروری تشکیل شده است. برای کسانی که عاشق یک خانه دنج و گرم هستند، مناسب برای دوستداران نظم نیست. حتی در رنگ‌ها، بدون اتلاف: سفید کامل یا سیاه و سفید بهترین رنگ‌ها برای سبک مینیمال هستند.

نکته:

هنگام انتخاب سبک مبلمان، علاوه بر سلیقه خود، عناصر دیگری را نیز در نظر بگیرید. هماهنگی خانه، موقعیت مکانی، فضای موجود مهم است. یک خانه روستایی بزرگ پتانسیل های متفاوتی نسبت به یک آپارتمان استودیویی دارد. بنابراین، از یک طراح دکوراسیون داخلی یا طراح داخلی نیز مشاوره بگیرید.

دکوراسیون داخلی

11. مبلمان خانه به سبک آرت دکو

سبک آرت دکو نام خود را از رویداد مهمی گرفته است که در سال 1925 در پاریس برگزار شد، یعنی نمایشگاه بین المللی دسرتس دکوراتیو و صنایع مدرن. دقیقاً در این مقطع بود که گرایش به زیبایی، به سمت تزئینات، هرچند با خطوط تمیز و مدرن شکل گرفت. سبک آرت دکو، در واقع، هم با خطوط متقارن یا هندسی و هم با ویژگی‌هایی که به سمت وینتیج گرایش دارند، اما بدون رنگ‌ها یا مواد بیش از حد مشخص می‌شود. این سبک از موادی مانند چوب، فولاد و شیشه استفاده می‌کند و به محیط حسی بدیع می‌دهد که می‌تواند با توجه به شخصیتی که نشأت می‌گیرد، یک سبک متضاد عالی را نشان دهد.

 

 

12. خانه خود را به سبک استوایی جنگل شهری مبله کنید

نوعی جنگل شهری که این سبک را پیشنهاد می‌کند که دیوارهای ما را به پس‌زمینه‌های استوایی، جنگل‌ها و مکان‌های رویایی تبدیل می‌کند. پارچه ها، پرده ها و کوسن های تزئین شده با نقش های گل، گلدان های تزئین شده، میزهای چوبی، چراغ های رنگارنگ. طبیعت وحشی ما را در هر گوشه ای از خانه در آغوش می کشد و محیطی تازه، احیاکننده و آرام ایجاد می کند.

 

13. خانه خود را با سبک مدیترانه ای معاصر مبله کنید

کمی سنت اما لباسی که سبک مدیترانه‌ای معاصر را پیشنهاد می‌کند، دوباره پوشیده شده است. با عناصری از گذشته مشخص می شود اما در یک نسخه مدرن مورد بازبینی قرار گرفته است. کاشی های طرح دار که از کاشی های سیمانی سنتی ترکیب شده با مبلمان کلاسیک مدیترانه ای، در رنگ های معمولی مانند آبی و سفید و بسیاری از گیاهان آبدار برای خانه گرفته شده است.

 

14. تجهیز خانه به سبک ساحلی

دریا در خانه، رنگ ها، نور و بوی محیط های دریایی در خانه شما. این سبک ساحلی است که با عناصر یادآور ساحل و دریا و با رنگ هایی که به سمت آبی روشن آسمان و آبی دریا هدایت می شوند مشخص می شود. سبک ساحلی برای خانه های ساحلی یا برای کسانی که می خواهند وانمود کنند در یک دهکده ساحلی هستند عالی است. چوب، صدف، مقدار زیادی از سفید و آبی، لوازم جانبی یادآور دریا: فانوس دریایی، لنگر چوبی، ستاره دریایی.

 

15. مبلمان خانه خود را به سبک التقاطی

سبک التقاطی آزادی بیان را در بر می گیرد، عناصر متضاد را در هم می آمیزد، قطعاتی از بسیاری از سبک های مبلمان را ترکیب می کند و در فضایی که به سادگی کسانی را که در آنجا زندگی می کنند راضی می کند. این یک سبک مبلمان است که در قرن نوزدهم متولد شد اما امروزه هنوز افراد زیادی را مجذوب خود می کند. این به این دلیل است که کلمه اساسی برای ایجاد یک خانه به سبک التقاطی کامل این است: آزادی! آزادی فکر، تخیل، باور: مبلمان با اشکال مختلف، اصیل، لوازم رنگی مبلمان، عناصر سبک های مختلف ترکیب شده با یکدیگر. عتیقه‌ها و مبلمان مینیمال یا مدرن، سایه‌های پاستلی و رنگ‌های بیش از حد، خطوط ملایم یا هندسی: التقاط فقط یک سبک نیست، بلکه یک روش واقعی زندگی است!

 

همچنین ممکن است که شما علاقه مند باشید به ...

چگونه وسایل خانه را با هزینه کم عوض کنیم

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *