به احتمال زیاد دو دلیل اصلی برای شما وجود دارد که مقاله ایده هایی برای پنهان کردن تخت خواب را انتخاب کردید:

در یک آپارتمان/خانه کوچک زندگی میکنید و به دنبال ایده هایی برای مبلمان خانه خود هستید که بیشترین فضای کاربردی را در اختیار شما قرار دهد.

شما فضای کافی در خانه و همچنین اتاق خواب خود دارید، اما به دنبال ایده برای پنهان کردن تخت خواب مهمان خود هستید که در زمان عدم حضور ایشان زیبایی دکوراسیون داخلی شما را بر هم نزند.

در هر دو مورد، امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود و ایده های استراتژیک و کاربردی برای نیازهای شما ارائه دهد. در اینجا لیستی از 21 ایده الهام گرفته شده از طراحان معاصر از سراسر جهان است که ما برای شما انتخاب کردیم.

1. مبل تختخواب شو

رایج ترین راه حل برای رویکرد مخفی کردن تخت، استفاده مبل تختخواب شو است. این همان چیزی است که معمولاً هنگام فکر کردن به تخت خواب موقت با عملکرد دو نفره به ذهن می رسد. مکانیسم‌های مختلفی برای پنهان کردن تخت در طراحی مبل وجود دارد - بیرون کشیدن، چیدمان مجدد بالش‌ها، دینامیک مدولار و غیره، اما معمولاً برای اینکه تخت در داخل مبل قرار بگیرد، با ضخامت و کیفیت تشک به مدت طولانی سازگاری وجود دارد. ترتیب خواب طولانی مدت بر کیفیت استراحت شبانه شما تأثیر می گذارد. مبل تخت خواب شو برای افراد مختلف، مهمانان و خواب های گاه به گاه مناسب است اما نه برای مدت طولانی و نه به عنوان تخت اصلی.

2. صندلی تخت خواب شو

در اینجا ایده مشابه حضور مبل تختخواب شو در چیدمان دکوراسیون داخلی است، اما با چند مزیت بیشتر - ابتدا صندلی تخت خواب شو فضای کمتری را اشغال می کند - یک مزیت بزرگ اگر با مکان های محدود سر و کار دارید. برای چیدمان در اطراف ترکیب داخلی بسیار انعطاف پذیرتر است و امکان قرار دادن بیش از یک صندلی تخت شو در دکوراسیون داخلی شما را فراهم می کند تا برای تعداد نفرات بیشتری قابل استفاده باشد.

در طراحی امروزی، طرح های خلاقانه، جذاب و ظریف زیادی برای این انتخاب وجود دارد. شما می توانید یک طرح محتاطانه را انتخاب کنید که با دکوراسیون اتاق نشیمن یا سبک متمایزتر با اتاق مهمان خنثی مطابقت داشته باشد. امکانات بسیار زیاد است و این انتخاب راه حل های مطلوبی را ارائه می دهد. شما حتی می توانید تصمیم بگیرید که یکی را در خانه خود نه تنها به عنوان یک انتخاب عملی، بلکه به عنوان یک منطقه استراحت اضافی یا یک سالن مطالعه برای ساکنان خانه خود انتخاب کنید.

3. تخت مورفی در کمد لباس پنهان شده است

تخت‌ خواب مورفی، تخت‌هایی تاشو هستند که می‌توانند به صورت عمودی در یک دیوار، بسته یا سازه‌های دیگر ساخته شوند و واحدهای طراحی برای صرفه‌جویی در فضا هستند که تنوع زیادی از موقعیت‌ها و مهارت‌های اضافی مانند روشنایی، فضای ذخیره‌سازی، سازه‌های اداری اضافی را ارائه می‌دهند. یکی از مزایای قابل توجه تخت خواب مورفی این است که می تواند استفاده انعطاف پذیر از تشک خواب با اندازه کامل مهندسی شده بر روی یک سازه متحرک را ارائه دهد. همچنین، بالابرهای پیستونی یا فنرهای پیچشی آن‌ها، تخت‌های مورفی مدرن را به راحتی پایین می‌آورند و بالا می‌آورند. کیفیت خواب این واحد با تشک فول سایز مانند یک اتاق خواب استاندارد است و می توان از آن به صورت روزانه بدون تاثیر منفی بر کیفیت خواب استفاده کرد.

در دکوراسیون داخلی این آپارتمان کوچک که توسط یک شرکت معماری طراحی شده است، اتاق خواب اصلی در بالای واحد آشپزخانه قرار دارد و در پشت یک ساختار شیشه ای شیک و محاسبه شده، پنهان شده است. تخت خواب مهمان در خطوط ساده کمد لباس سفید مخفی شده است که ساختار سفارشی یکی از دیوارها را می پوشاند. در پشت طراحی با خطوط واضح و خطوط مینیمالیستی، نامرئی باقی می ماند. هنگامی که یک ساختار خالص از پانل های سفید کشویی باز می شود می تواند منطقه آشپزخانه را پنهان کند و فضای جدیدی با حریم خصوصی بیشتر ایجاد کند. ترکیب طراحی بسیار تازه و به خوبی اندازه گیری شده است.

4. تخت مورفی که پشت تلویزیون پنهان شده است

در این ترکیب معاصر، تخت مورفی نصب شده به صورت جانبی در پشت سازه کشویی شیک و هوشمندی که میزبان مجموعه تلویزیون و کتابخانه است، پنهان شده. کل واحد شامل یک ساختار قفسه‌بندی کتابخانه‌ای است که می‌تواند ساختار تخت را در پشت یک استند تلویزیون کشویی پنهان یا باز کند. ترکیبی بسیار پویا و مدرن با کاربردهای عملی متعدد از جمله تقسیم‌کننده فضا.

5. ساختار ایستاده تخت خواب مورفی به عنوان بخشی از اتاق نشیمن.

جذابیت ساده سازه تختخواب مورفی را می توان به عنوان یک عنصر مستقل و آزاد از چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن شما معرفی کرد. از این ساختار شفاف و سبک مینیمالیستی می توان به عنوان یک فرصت دکوراسیون استفاده کرد – کافی است رنگی را انتخاب کنید که با رنگ آمیزی دیوارها به صورت هماهنگ و متعادل خودنمایی کند و اشیای تزئینی را روی بستر آن بچینید و بس – ساده بودن و راه حل های ظریف هم کاملا ممکن است.

6. تخت مورفی در پشت دیوارهای متحرک پنهان است

وقتی صحبت از طراحی معاصر آپارتمان های استودیویی می شود، مهارت طراحی دیوار متحرک روز به روز محبوب تر می شود. پیاده سازی پویا آنها به طراحان کمک می کند تا مناطق عملکردی مختلف را به شیوه ای بسیار شیک و انعطاف پذیر سازماندهی کنند. تنها نکته منفی این است که معمولاً آن مناطقی که توسط دیوارهای متحرک تعریف می شوند، نمی توانند به طور همزمان و به طور کامل مورد استفاده قرار گیرند - اما فضاهای کوچک همیشه یک محدودیت دارند. چند نمونه طراحی مدرن بعدی که برای شما انتخاب کردیم نشان می دهد که چگونه تخت خواب مورفی را می توان در خود دیوار متحرک و همچنین در فضای پشت آن قرار داد.

آخرین تکامل تحقیقات MKCA در مورد مسکن کوچک منجر به ایجاد این دیوار متحرک موتور‌دار شد. طراحی معاصر این آپارتمان کوچک دارای یک دیوار متحرک کشویی است که میزبان یک مجموعه رسانه ای است و در پشت آن - یک اتاق خواب مانند یک محل، یک تخت تاشو پنهان می کند. هنگامی که اتاق خواب پنهان است، فضایی را برای اتاق نشیمن و کارکردهای اداری خانه باز می کند - آن را بیرون بکشید و فضای اتاق خواب ظاهر می شود - ترکیب دکور واقعاً نوآورانه و پویا است.

تخت خواب مورفی در پشت دیوار چرخان تا می شود و وقتی چیده می شود دو فضای کوچک اما دنج را تشکیل می دهد - اتاق نشیمن و اتاق خواب. طراحان به طرز ماهرانه ای یک دهانه در واحد ایجاد کرده بودند که به نور تازه روز اجازه می دهد تا به فضای خواب نفوذ کند.

بخوانید: انواع تخت خواب

7. ترکیبات تخت خواب و میز تحریر

میز تخت خواب شو نمونه ای است که می توان با یک طراحی مبتکرانه مسائل فضایی متعدد را حل کرد. قاب سبک و چند منظوره واحد از یک اتاق خواب به یک دفتر کار تبدیل می شود، همان فضا با سهولت و ظرافت. طراحی منحصر به فرد اجزای مبلمان - این صندلی تاشو منظم را با شکل آینده نگر آن بررسی کنید - به مجموعه کاربردی یک شخصیت و سبک می بخشد.

یکی دیگر از طراحی های تازه و انعطاف پذیر که آزادی را در چیدمان دکور مکان های چند منظوره ایجاد می کند. یک تشک تاشو از یک تخت به میز تبدیل می شود و فضای آزاد برای فعالیت های روزانه را ایجاد می کند.

8. استفاده از فضای زیر سقف شیروانی

دیوارهای شیبدار در محوطه اتاق زیر شیروانی می توانند به مانعی محکم در مقابل طراحی انعطاف پذیر و استفاده از فضا تبدیل شوند. اما تعداد کمی از طرح‌های مبتکرانه مبلمان، ایجاد واحدهای مناسب می‌توانند به طور هوشمندانه از فضای چالش‌برانگیز تا حد امکان استفاده کنند. این واحد معاصر که در رنگ‌های سفید و آبی تازه انتخاب شده است، ظرافت کاربردی را با رابط کاربری ساده و مینیمالیستی و خطوط شفاف خود که میزبان تشک کشویی، مینی کتابخانه و فضای ذخیره‌سازی است، معرفی می‌کند.

9. تخت خواب متحرک به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاق نشیمن

در این ترکیب دکور تازه و بازیگوش، طراحان استودیو WOK در حضور واضح تخته سه لا سبک و مد روز به دنبال الهام گرفتن بودند. طراح داخلی با ترکیب ساختاری مرتب و کاربردی، چند درج هوشمندانه اضافه می کنند. تا حدی چرخاندن تخت خواب دونفره در دهانه ای در قسمت عاشقانه کمد، فضایی را برای فعالیت های روزانه باز می کند و همچنین یک مبل راحتی را برای لذت ساکنین محکم می کند.

10. تخت خواب در زیر میز کار

این پروژه CIAO رویکردی پویا و کاربردی نسبت به طراحی یک آپارتمان کوچک استودیویی دارد. محل با توجه به سبک زندگی مالک، از جمله یک گوشه کاری کاربردی و راحت که یک تخت دوم کشویی را پنهان می کند که می تواند برای مهمانان استفاده شود. سکوی تخته سه لا ارتفاع کمی در پشت قفسه کتاب نیمه بلند ایجاد می کند و میزبان تخت اصلی است.

11. بالا بردن سطح آشپزخانه و پنهان کردن تخت خواب در زیر آن

اغلب آپارتمان های استودیویی کوچک در آخرین طبقه یا اتاق زیر شیروانی قرار دارند و ممکن است مشکل سقف شیب دار یا قاب A رخ دهد. در این پروژه، فضای کثیف و فراموش شده به استودیو آپارتمان دنج، شیک و جذاب تبدیل شد. راه‌حل‌های طراحی هوشمند با فضای محدود زیر پنجره‌ها – با استفاده از پانل‌های مشبک چوبی که از نظر سبک با بقیه طراحی مطابقت دارد، سروکار دارند. در اینجا معماران بخش‌های ذخیره‌سازی را ایجاد کردند: واحد قفسه کتاب و عملکرد میز خواب از فضای غیرقابل استفاده. گوشه کاری کوچک زیر سقف شیبدار، تختی که می تواند به مبل تبدیل شود یا کاملاً در پشت میله آشپزخانه مرتفع پنهان شود، دیگر موارد هوشمندانه در این آپارتمان زیبای مدرن هستند.

12. از تخت مهمان به عنوان بخشی از منطقه غذاخوری استفاده کنید

در اینجا ما یک ایده طراحی جدید و غیر متعارف داریم که بسیار کاربردی و مناسب برای خانه های شهری محدود است. یا حتی برای خانه ها می تواند راه حلی کاملا مناسب و راحت برای اسکان مهمانان گاه به گاه باشد. طراحی مبلمان نوآورانه شامل ست ناهارخوری شیک - یک میز ساده و شفاف با صندلی‌ها - و ایده ظاهری بسیار راحت از تخت کشویی است که می‌تواند به عنوان مبل تبدیل شود. در صورت نیاز به استفاده، برای پذیرایی از میهمانان در طول شب، میز به صورت طاقچه ای طراحی شده خاص جمع می شود و تخت می تواند به اندازه کامل آن باز شود.

13. تخت را در کمد دیواری بسته پنهان کنید

برای این آپارتمان شیک پاریسی با الهامات زیبایی شناسی آسیای شرقی، مفهوم چاقوی سوئیسی را به شکلی بازیگوش و زیبا اجرا می کند. تمام عناصر مبلمان تا شده و در این "کمد بزرگ" از جمله طاقچه دنج برای تخت ذخیره می شوند. ساده و ظریف، جمع و جور و در عین حال چند منظوره؛ ترکیب اتاق واحد تنها بخش کوچکی از فضای آپارتمان را می گیرد و در عین حال راحتی و حریم خصوصی را برای چیدمان خواب تضمین می کند.

در اینجا ما یک خانه ییلاقی داریم - یک ساختار بسته ساده و ظریف با درهای کشویی و باز شدن پنجره های کوچک که یک طاقچه دنج برای خوابیدن را تشکیل می دهد.

14. از فضای زیر پله ها استفاده کنید

با تغییر کاربری فضای شیب دار زیر پله ها، نه تنها زمین غیرقابل استفاده به دست می آید، بلکه می تواند یک طاقچه مطالعه دنج یا حتی یک تخت خواب برای مهمان ایجاد کند. این سکوی تخت دو نفره سفارشی نه تنها به خوبی در طاقچه زیر پله قرار می گیرد بلکه فضای ذخیره سازی اضافی را نیز در خود جای می دهد. راحت و کاربردی.

یکی دیگر از گوشه‌های خواندنی جذاب که از فضای غیرمتعارف زیر پله‌ها استفاده می‌کند - این بار به لطف سقف بلند، قفسه‌های کتاب مانند کتابخانه نیز در اینجا تعبیه شده است. قسمت زیر پله ها برای تخت خواب های روزانه (گوشه های مطالعه) مانند این نیز عالی عمل می کند.

15. استفاده از گوشه ای در اتاق نشیمن

ایده استفاده از بخشی از چیدمان اتاق نشیمن برای تشکیل یک فضای دنج برای مطالعه با چیدمان کوسن ها و بالش ها به سبک طراحی رسا که متناسب با بقیه ترکیبات داخلی باشد، کاملا وسوسه انگیز است. به خصوص که می توان از فضا به عنوان تخت مهمان نیز استفاده کرد - فقط کافیست بخشی از کوسن ها را بردارید.

16. ایجاد یک ساختار مجزا برای اتاق خواب اصلی و اضافه کردن یک تخت مهمان در بالای آن

ایده ای کاملا مبتکرانه و شیک برای چیدمان آپارتمان استودیویی. حس صنعتی این پروژه زیر شیروانی توسط معمار با ساختارهای بتنی اکسپوز آن توسط جزیره آلومینیومی سوراخ‌دار در مرکز آن ایجاد می‌شود که نه تنها اتاق خواب اصلی را میزبانی می‌کند، بلکه یک تخت مهمان اضافی را در سکوی بالای آن، که از طریق پله‌ها قابل دسترسی است، میزبانی می‌کند. به نوعی دو محل در یک - ایده بسیار شیک و صرفه جویی در فضا.

17. نصب طناب به بالا بردن تخت تا سقف و ایجاد فضای آزاد برای فعالیت های روزانه کمک می کند.

این ترکیب اصیل، مدرن و مینیمالیستی برای فضایی کوچک که توسط معمار انجام شده است، چندین ساختار هوشمندانه، با خطوط شفاف و سفارشی را به ما ارائه می‌کند که جریان آزاد حرکت را تضمین می‌کند، از جمله چیدمان تخت غیر متعارف. با استفاده از طناب‌های فلزی و فرمان صنعتی هنرمندانه می‌توان تخت را تا سقف بالا برد و فضایی را برای فعالیت‌های روزانه و حرکات آزاد کرد. این ایده شیک و مبتکرانه را می توان در هر ترکیب دکور معاصری که نیاز به فضای آزاد اضافی دارد، اجرا کرد.

بخوانید: چیدمان اتاق خواب

18. تخت را پشت یک پارتیشن چوبی تزئینی پنهان کنید

در این پروژه هنری برای فضایی کوچک (70 متر مربع) دو اتاق خواب با نصب مشبک چوبی زیبا از محل نشیمن اصلی جدا شده است. کنار هم قرار گرفتن تسمه‌های چوبی عمودی دیوار و تسمه‌های مورب درب کشویی، کشش هنری ایجاد می‌کند که از راه‌حل‌های خسته‌کننده معمول پارتیشن‌های معمولی فرار می‌کند و یک تقسیم‌کننده فضا را تشکیل می‌دهد که بیشتر یک چیدمان هنری است تا یک مهارت کاربردی. زیبایی مشبک چوبی کاملاً با چیدمان دکوراسیون شیک فضای اتاق نشیمن همخوانی دارد که پس‌زمینه‌ای چشمگیر به ترکیب‌بندی مبلمان، سیک مدرن می‌دهد.

19. پشت درهای شیشه ای آینه دار یا مات

درهای شیشه ای کشویی و مات می توانند راه حل مناسبی برای رویکرد جداسازی اتاق نشیمن و اتاق خواب باشند. پارتیشن‌های شیشه‌ای مات یا آینه‌ای که در قاب فلزی مشکی با شبح نازک قرار گرفته‌اند، مهارت بسیار شیک و کاربردی هستند که فضای مدرن پیچیده و شیکی را ایجاد می‌کنند. شیشه‌های مات یا آینه‌ای، حریم خصوصی کافی به مناطق عملکردی مختلف بدون حضور سنگین دیوارها یا پارتیشن‌های معمولی می‌دهد و حس تازه و مدرنی را برای دکوراسیون خانه ایجاد می‌کند.

20. تخت خواب پشت پرده

در این پروژه یک محیط روان و چند منظوره با استفاده از قطعات مبلمان همه کاره به دست آمده است. مانند یک مبل مدولار، میز جلو مبلی بازشو و تخت اضافی مورفی که به طور فشرده در یک دیوار چیده شده اند. نصب پرده‌ای گرد و شیک برای حفظ حریم خصوصی در صورت نیاز یا نمایاندن گوشه کاری کوچک در زمانی که تخت در حال استفاده نیست، می‌چرخد.

بخوانید: نکات ما برای انتخاب تخت خواب

21. اتاقی در پشت ساختار کتابخانه پنهان است

اتاق خواب اضافی در پشت ساختار کتابخانه ای شیک که شامل قفسه های چرخان است پنهان شده است. ساختار مبتکرانه اتاق اضافی را کاملاً پنهان می کند، بنابراین کمی رمز و راز لازم است. مهمان شما هرگز آنجا را نمی داند تا زمانی که کلمات جادویی "کنجد باز" را بکار ببرد.

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط