وقتی یک صندلی یا سبد آویز می بینیم، بسیاری از ما قند توی دلمان آب میشود. بنابراین اگر بالاخره تصمیم به خرید آن گرفته اید، مطمئناً شک های زیادی برای شما پیش آمده است و از خود می پرسید که حالا آویزان این صندلی آویز و گهواره ای چگونه است؟ آیا می افتد؟ آیا من را نگه می دارد؟ وزن من؟ اینجا بگذاریم یا آن طرف؟
ما در این پست از مجله دکوراسیون AE، قصد داریم یک سری مراحل را برای نصب صحیح آن به شما ارائه دهیم.
قبل از شروع کار، باید مطالعه کنیم که راکر یا سبد را کجا آویزان کنیم. نقطه اتصال می تواند تیر چوبی، شاخه ای از درخت در باغ یا خود سقف خانه باشد، البته با در نظر گرفتن اینکه بتونی یا تیرچه سیمانی است.

چگونه می توانم صندلی آویزان خود را از سقف آویزان کنم؟

صندلی آویز مدل گهواره ای

برای نصب صحیح تاب آویز روی سقف یا یک تیر چوبی به یک یا چند قلاب، یک صفحه فلزی که به سقف پیچ می شود، حلقه ها و حدود 3 متر طناب در صورتی که در سبد خرید گنجانده نشده باشد نیاز دارید. نصب صندلی آویزان با مراحلی که در زیر توضیح می دهیم بسیار ساده است:

  • پس از انتخاب محل قرارگیری بازو، سوراخ های صفحه بست را با مداد مشخص می کنیم و آن را برمی داریم تا با مته سوراخ هایی به عمق تقریبی 6 سانتی متر ایجاد کنیم.
  • پس از اینکه سوراخ ها را داشتیم، در صورت لزوم با کمک چکش رولپلاک ها را با فشار وارد می کنیم. (دقت کنید سوراخ ایجاد شده بزرگ تر از رولپلاک نباشد)
  • صفحه را قرار می دهیم و پیچ ها را در سوراخ های مربوطه وارد می کنیم.
  • آخرین مرحله آویزان کردن صندلی یا راکر با استفاده از قلاب است. با این مراحل ساده، همه چیز برای نشستن و لذت بردن آماده است.

اگر به فلز کار شده روی سقف دسترسی دارید، میتوانید قلاب آویز را به روی صفحه جوش دهید.

چگونه تاب خود را از شاخه درخت یا تیر آویزان کنم؟

برای آویزان کردن تاب خود از شاخه یا تیر (با جدا شدن از همه طرف)، به یک کیت ثابت ساده تر از سقف نیاز دارید. شما باید طناب را دور شاخه یا تیر درخت حلقه کنید، طول آن را تنظیم کنید و تاب را آویزان کنید. برای اینکه طناب در پایان تیر یا شاخه فرسوده نشود، توصیه می شود یک محافظ بین چوب و طناب قرار دهید. طناب حس سبک روستایی به دکوراسیون منزل شما می دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه صندلی را با میز نهار خوری هماهنگ کنیم؟

از طرف دیگر، اگر سبک مدرن تری می خواهید، بند مشکی را جایگزین رشته ها کنید.

قلاب هایی که به وسیله یک صفحه فلزی به سقف پیچ می شوند می توانند وزنی تا 500 کیلوگرم را تحمل کنند (پس نترسید)، در حالی که طناب هایی که به یک تیر یا شاخه بسته می شوند وزنی بین 100 کیلوگرم تا 140 کیلوگرم را تحمل می کنند.

آیا فضای اضافی دارید؟ برای جایگزینی مبلمان باغی، یک بانوج یا راکر دو نفره انتخاب کنید. می توانید از همان روش بست و لنگر استفاده کنید. گزینه دیگر این است که دو صندلی آویزان جداگانه را با فاصله حداقل 50 تا 60 سانتی متر به هم آویزان کنید تا بتوانند بدون دست زدن تاب بخورند. نصب آن دقیقاً مانند یک صندلی راحتی یا راکر است.

صندلی راک نباید خیلی پایین، بلکه در ارتفاع حداقل 30-40 سانتی متر از کف قرار گیرد. سقف شما ممکن است بسیار بلند باشد و نصب آن غیرقابل دسترس یا غیرعملی باشد، در این مورد صندلی های آویزانی را توصیه می کنیم که از پایه یا تکیه گاه قابل حمل آویزان شوند. مزیت اصلی آن این است که می توانید آن را جابجا کنید، بنابراین در تابستان می توانید آن را در ایوان یا باغ قرار دهید، با نور خورشید حرکت کنید یا خود را در سایه قرار دهید و در فصول سردتر به سادگی آن را به داخل اتاق نشیمن یا اتاق دیگری در خانه منتقل کنید.

نیازی به گفتن نیست که با استفاده از این روش، از انجام کارهای فنی خودداری کرده و زمان بیشتری برای لذت بردن از صندلی آویزان خود خواهید داشت.

اگر بالاخره تاب یا صندلی آویزان خود را در بیرون قرار دادید، در زمستان و فصل بارانی آن را در پناه خود قرار دهید. تمامی تاب ها و صندلی های آویز دارای کیفیت عالی و مقاومت در برابر نور خورشید، آب و هوای بد و باران هستند، اما در طول سال ها می تواند دوام آنها را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل، همیشه توصیه می شود که صندلی خود را در مکانی خشک و سایه که قرار نیست از آن استفاده کنید، نگهداری کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید که مواد و رنگ آن برای مدت طولانی تری حفظ می شود و نیاز به تعمیرات نخواهد داشت.

هر گزینه ای را که انتخاب کنید، همه راکرها هدف یکسانی دارند تا یک صندلی بسیار راحت را به شما ارائه دهند تا در آن استراحت کنید. از طرف دیگر، اگر هنوز صندلی راکر خود را نخریده اید، منتظر چه هستید؟ از فروشگاه آنلاین AE دیدن کنید و تاب یا صندلی آویزان خود را از کاتالوگ گسترده ما انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: سقف استاندارد

4.5/5 - (8 امتیاز)

مطالب مرتبط