مبلمان داخلی، در مورد چیست؟ معنای این اصطلاح بیانگر مطالعه طراحی فضاها و اشیاء در یک محیط بسته است. چه یک خانه خصوصی، یک شرکت تجاری، یک فضای مهمان نوازی یا یک محیط کار، هدف دقیقاً تمرکز بر فضاهای داخلی است. با این حال، در این مقاله خواهیم دید که چگونه یک طراحی داخلی را با سلیقه و سبک شخصی خود، ایمنی، قابلیت استفاده از فضاها و استقلال شخصی خود کنار هم قرار دهید. اغلب و به میل، از این نوع مبلمان در رابطه با شخصیت حرفه ای مانند طراح داخلی یا طراح داخلی صحبت می شود.

هدف، چه به یک متخصص متکی باشید یا نه، دقیقاً اهمیت دادن به هر چیزی است که به هر اتاق خانه ما شخصیت و هماهنگی می بخشد. وقتی از طراحی داخلی صحبت می کنیم، صرفاً به لوازم مبلمان اشاره نمی کنیم، در اینجا به تمام جنبه های کاربردی و کاربردی زندگی در یک محیط توجه ویژه ای می شود. بیایید ببینیم این چیست و ایده هایی برای هر اتاق در خانه دارد.

مبلمان داخلی

مبلمان داخلی: چیست؟

اغلب موضوع طراحی داخلی در درون موضوع گسترده تر طراحی قرار می گیرد. در واقع، اصطلاح طراحی به خودی خود نشان دهنده ایده ای است که توسط یک فرد خلاق ایجاد می شود. هدف استفاده از امکانات راه حل های ساختمانی و معماری در سبک و کاربری فضاها است. برای انتخاب اثاثیه داخلی ابتدا باید فضای کلی، سبک آپارتمان یا خانه ویلایی و در نتیجه نمای بیرونی را ارزیابی کرد. مهم است که سلیقه شخصی خود را حفظ کنید، به ایمنی کلی سازه و افرادی که در آنجا ساکن خواهند شد فکر کنید. در نهایت، باید در نظر داشته باشیم که هر فضایی باید تا حد امکان قابل استفاده باشد، بدون موانع یا باریکی که می تواند باعث ایجاد استرس در افرادی شود که در آن فضا زندگی می کنند. بنابراین، وقتی در مورد طراحی داخلی صحبت می کنیم، باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

  • محاسبه فضای موجود
  • ایمن سازی منطقه
  • حفظ سلیقه و سبک شخصی که به ناچار در مبلمان فضاها نیز منعکس خواهد شد.
  • با حفظ سبک موجود، در این صورت می توان در خانه نیز تغییراتی ایجاد کرد اما هرگز فضای بیرونی و درونی را به طور کامل مخدوش نکرد، شاید سبک دیگری را با سبک فعلی ترکیب کرد و ترکیبی از ژانرها را ایجاد کرد.
  • به استفاده از فضاها نگاه کنید

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام تجهیز خانه باید به آن توجه کرد، افزایش ویژگی خانه است، به خصوص در مورد تجهیز خانه های کوچک. به عنوان مثال، نحوه برجسته کردن یک سازه سنگی، یک منظره خیره کننده، یک حیاط داخلی، یک کمان و غیره. هر عنصری که باید تقویت شود، قرار دادن آن در پیش زمینه که به راحتی قابل تشخیص باشد، نقطه شروع جالبی است. به این ترتیب، ما قادر خواهیم بود مبلمان کلاسیک یا مدرن را مطالعه کنیم که می تواند کل خانه را زیباتر کند. فرقی نمی‌کند اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه را مبله کنید، در همه موارد ضروری است که ویژگی‌های محیط را شناسایی کرده و بهترین کار را برای بهبود آن انجام دهید. حالا بیایید اتاق به اتاق مبلمان را به طور دقیق تر ببینیم.

بیشتر بخوانید: حیاط و باغچه های مدرن

مبلمان داخلی آشپزخانه

مبلمان داخلی: 5 ایده برای هر اتاق در خانه

ما قبلاً متوجه شده ایم که اهمیت توجه و مراقبت به مبلمان داخلی نیز چقدر است. این دقیقاً به این دلیل است که با شروع از سلیقه شخصی خود، این امکان را داریم که خودمان را به بهترین شکل بیان کنیم و همچنین فضاهای کاربردی ایجاد کنیم. هدف ایجاد فضایی متناسب با نیازهای خود و فضاهایی است که باید مبله شود، همچنین سعی در ایجاد هماهنگی و تعادل بین هر اتاق در خانه است. طراحی فضای داخلی ممکن است کار بسیار ساده ای به نظر برسد، اما قبلاً دیدیم که نکاتی که باید به آنها توجه کرد کم نیستند.

اول از همه، ما باید توجه خود را به عملکرد اتاقی که قرار است تجهیز کنیم متمرکز کنیم. همانطور که خواهیم دید، در واقع، هر محیطی نیازهای خاصی دارد، بنابراین ما باید رنگ ها، مواد و بافت هایی را انتخاب کنیم که بتوانند با کمال سازگاری داشته باشند. به عنوان مثال، استفاده زیاد از پارچه ها در فضای آشپزخانه هم به دلیل خطر زیاد لکه شدن و هم به دلیل ظرفیت بالای جذب بو توصیه نمی شود. هدف ما نیز باید احترام به ابعاد و ویژگی های محیطی باشد که قرار است به آن برسیم. به عنوان مثال، در یک خانه کوچک، ما باید از روشنایی که می تواند فضاهای کوچک را تقویت کند، حداکثر استفاده را ببریم.

 

1. مبلمان داخلی: آشپزخانه

بیایید از یکی از اتاق های مرکزی برای هر خانه شروع کنیم، مکانی برای اشتراک گذاری و همچنین پذیرایی: آشپزخانه. همچنین در این حالت نقطه شروع باید توانایی استفاده حداکثری از فضاها باشد. محل قرار دادن صفحه آشپزخانه، ایجاد فضای باز به جای انتخاب مواد: موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید! در این اتاق از خانه، هم امکان آزمایش در آشپزخانه و هم امکان گرد هم آوردن کل خانواده در یک لحظه گرانبها از اشتراک را داریم. این بدان معناست که از انتخاب رنگ ها گرفته تا روشنایی، باید اتاقی دلپذیر و بسیار کاربردی را بازسازی کنیم.

مبلمان داخلی: 5 ایده برای هر اتاق در خانه

چه مبلمان مدرن باشد و چه سبک شیک، توصیه ما این است که در طراحی داخلی آشپزخانه، رنگ های خنثی را انتخاب کنید. اجاق گاز و کابینت آشپزخانه باید از مواد مقاوم ساخته شده باشد، به راحتی تمیز شود و در برابر دماهای بالا مانند ظروف سنگی چینی مقاوم باشد. یک انتخاب مهم نیز شیرآلات و لوازم بهداشتی است که در این مورد نیز باید از مواد مقاوم و ضدعفونی آسان ساخته شود. رنگ‌های روشن‌تر برای کف، دیوارها و مبلمان در آشپزخانه به شما این امکان را می‌دهد که از روشنایی، چه طبیعی و چه مصنوعی، نهایت استفاده را ببرید. به این ترتیب با وجود نداشتن تعداد زیادی پنجره در این محیط، می‌توانیم به آن روشنایی و هماهنگی ببخشیم.

 

همچنین ببینید: مبلمان آشپزخانه

 

2. مبلمان داخلی: اتاق نشیمن

در مورد اتاق نشیمن، در اینجا هدف باید ایجاد یک محیط گفتگوی عالی باشد که از چیدمان لوازم جانبی مبلمان شروع می شود. برای رسیدن به این هدف می‌توان با تن رنگ‌ها و سایه‌های مختلف بازی کرد تا فضایی دلپذیر و مهمان‌نواز ایجاد کنیم. مبل باید قهرمان بی چون و چرای فضای نشیمن باشد، در اطراف آن می توانیم فضای اطراف را بسازیم. البته ما باید مدلی نرم، راحت و به اندازه کافی بزرگ برای اطمینان از آرامش و احترام به فضا انتخاب کنیم. در نتیجه، صندلی‌ها دور مبل را احاطه می‌کنند تا یک محیط مکالمه عالی ایجاد کنند. این به ما بستگی دارد که تصمیم بگیریم آنها را از همان مدل بخریم یا یک کنتراست را انتخاب کنیم، حتی از طریق بویزری.

در مورد نور، توصیه این است که تعادل مناسب بین لامپ های سقفی و کف را پیدا کنید. این بدان معنی است که البته بهتر است از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید و پرده هایی را قرار دهید که بتوانند اشعه های خورشید را نفوذ کنند و پنجره های اتاق نشیمن را تقویت کنید. نوع رنگ آمیزی کف و دیوار بستگی زیادی به سبک مبلمانی دارد که می خواهیم در خانه خود بگنجانیم. اساسا ایده آل این است که به رنگ های تیره و روشن هارمونی داده و ترکیب مناسبی را ایجاد کنید.

 

همچنین ببینید: اتاق نشیمن مدرن

 

3. اثاثیه داخلی: حمام

می آییم تا در مورد حمام صحبت کنیم، یکی دیگر از اتاق های بسیار مهم خانه ما. در اینجا عملکرد اصلی عمدتا به آرامش اختصاص داده شده است، با رنگ ها و مواد مقاوم در برابر دما و رطوبت بالا. علاوه بر لوازم جانبی واقعی مبلمان، در اینجا باید توجه خود را به لوازم بهداشتی، شیرآلات و سینک ها اختصاص دهیم. اصولاً به دلایل سهولت استفاده و بهداشت، همیشه خوب است که حمام به طور مناسب از هم جدا شود. این امر با یک راهرو یا یک اتاق پیشرو با در امکان پذیر است که منطقه را از بقیه خانه جدا می کند. با این حال، هنگامی که در مورد نوع مبلمانی که به بهترین وجه منعکس کننده سلیقه شخصی ما است تصمیم گرفتیم، می توانیم کمی بیشتر در حمام استفاده کنیم.

اثاثیه حمام

دقیقاً از رنگ‌ها شروع کنید، که لزوماً نباید روشن باشند، زیرا حتی سایه‌های تیره‌تر مانند سبز تیره یا خاکستری آنتراسیت می‌توانند برای مبلمان داخلی این منطقه عالی باشند. مبلمان حمام باید کم و هماهنگ با محیط باشد. روند سال های اخیر شامل کابین دوش شیشه ای و همچنین سرویس بهداشتی چینی دیواری است. در اینجا نیز اهمیت زیادی به روشنایی داده می شود که نباید آنقدر شدید باشد که آرامش را تقویت کند. از سوی دیگر، فضای کافی برای آینه های حمام، می تواند فضاهای کوچک را نیز تقویت کند.

 

4. وسایل داخلی: اتاق خواب

ما مقاله را با صحبت در مورد منطقه آرامش کامل، معبد مقدس خانه ما: اتاق خواب، به پایان می بریم. این قسمت علاوه بر مکانی که در آن یک خواب آرام را تطبیق می دهد، باید بسیار کاربردی باشد تا لوازم و اشیاء را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کند. راز دقیقاً در این است که این محیط را بسیار مرتب می کند، همچنین باعث ایجاد خواب و آرامش می شود. فضای کافی برای کمد لباس، کشو و قفسه که می تواند اتاق را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کند. در مورد طراحی داخلی، البته، هر مکمل باید به خوبی با سبکی که تصمیم داریم در خانه خود بگنجانیم، هماهنگ باشد.

مبلمان داخلی اتاق خواب

در مورد انتخاب رنگ ها، هیچ دستورالعمل واقعی وجود ندارد، اما همانطور که قبلاً گفتیم، انتخاب سایه های روشن و خنثی به شما امکان می دهد روشنایی اتاق خواب را افزایش دهید. چه تخت یک نفره باشد و چه یک تخت دو نفره، هدف انتخاب مدلی با اندازه مناسب و بسیار راحت است. در اینجا می توانیم از مواد طبیعی مانند چوب و پارچه های طبیعی نیز نهایت استفاده را ببریم. بالش ها، روتختی ها و پرده ها باید کاملاً با یکدیگر هماهنگ باشند.

 

همچنین ببینید: اهمیتی که به سادگی در هنر ضعیف می‌یابیم

 

5. اثاثیه داخلی برای درب ورودی


حال بیایید به محیطی برویم که همیشه در ایده کلی خانه و در وسایل کلی که روی آن تمرکز می کنیم مورد توجه قرار نمی گیرد. ما در مورد ورودی خانه صحبت می کنیم. یک محیط محدود، اغلب در اندازه کوچک یا گنجانده شده در منطقه نشیمن. اما ورودی خانه مهم است زیرا نقطه شروعی است که بلافاصله فضای کلی خانه از آن درک می شود. در این مکان است که میهمانان پذیرایی می کنند و سعی می کنند آنها را راحت کنند، شاید کت یا کت خود را در بیاورند تا با راحتی کامل از آنها استقبال کنند. در واقع اولین عنصری که در هنگام تجهیز فضای داخلی برای ورودی باید در نظر گرفت، رخت آویز است. خواه تک باشد یا در کمد کفش-کفش گنجانده شده باشد، ضروری و کاربردی است. برای مثال، فقط به خط PAX IKEA فکر کنید که از طریق عناصر مدولار، در صورت لزوم می تواند به یک کمد لباس، جاکفشی، جا کلاهی و رخت آویز تبدیل شود.

دکوراسیون داخلی درب منزل

عناصر دیگری که باید ارزیابی شوند، مطمئناً آینه ها و کنسولی هستند که کوچک هستند و حجیم نیستند. روی کنسول می‌توان سینی‌هایی با گلدان‌ها، گیاهان، گلدان‌ها و گلدان‌ها قرار داد. چیزی که نباید از دست داد یک جیب خالی است. در نهایت خوب است به زمستان و روزهای بارانی هم فکر کنیم، چرا؟ خوب، ساده: چیزی که نمی توان در ورودی خانه از دست داد، بدون شک یک چتر اصلی یا شاید قدیمی و پیچیده است.

مطالعه بیشتر:

یک مبلمان قدیمی را بازسازی کنیم یا آن را به سبک قدیمی بخریم؟

روش تمیز کردن مبلمان چوبی

4.8/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *