جزیره ها با طراحی خوب می تواند به بخشی جدایی ناپذیر از آشپزخانه تبدیل شونند. آنها معمولا در مرکز اتاق قرار می گیرند و فضای اضافی برای پخت و پز و همچنین غذا خوردن فراهم می کنند. آنها همچنین می توانند به نقطه کانونی آشپزخانه تبدیل شوند. در این پست از وبلاگ دکوراسیون AE ایده ها و طرح های جزیره آشپزخانه بسیار کاربردی و مدرن را به شما نشان خواهیم داد.

جزیره آشپزخانه نه تنها فضای بیشتری را برای ناهار خوری، آشپزی و سرگرمی اضافه می کنند، بلکه به عنوان یک قطعه طراحی محوری نیز بیانیه بزرگی را ایجاد می کنند.

در ادامه خواهید خواند:

طراحی آشپزخانه جزیره ای

فضای کف موجود را اندازه بگیرید و یک طرح روی کاغذ بکشید. با جزایر با اندازه های مختلف در مرکز فضا بازی کنید یا با میز یک L یا U تشکیل دهید. شما می خواهید مطمئن شوید که فضای کافی برای حرکت راحت در اطراف آن دارید.

همچنین مهم است که جزیره ورودی یا خروجی آشپزخانه را مسدود نکند، بنابراین این نکته مهم دیگری است که باید در نظر گرفت.

 

جزیره مرکزی

اگر فضای کافی دارید، جزیره می تواند در مرکز آشپزخانه، یعنی به موازات میز کار قرار گیرد.

این آشپزخانه دارای یک جزیره مرکزی با بار صبحانه است که یکی از کاربردی ترین گزینه هاست.

U شکل

می‌توانید با پیش‌خوان موجود خود یک U تشکیل دهید و مکانی عالی برای جمع‌آوری و سرگرمی ایجاد کنید. این طرح سطح زیادی را برای تهیه غذا، خوردن یا انجام کارهای دیگر فراهم می کند. برای خانواده های پرجمعیت یا افرادی که واقعا از هنر آشپزی لذت می برند ایده آل است.

L شکل

همچنین می توان آن را به شکل L با میز قرار داد. این طرح بیشتر برای آشپزخانه های کوچکتر مناسب است.

جزیره با چرخ

جزیره ها لازم نیست به زمین ثابت شوند، آنها می توانند چرخ هایی روی پاها داشته باشند. این یک ایده مبتکرانه است که انعطاف پذیری زیادی را فراهم می کند و به به حداکثر رساندن فضا کمک می کند.

جزیره را می توان جابجا کرد و برای تهیه غذا یا به عنوان مکانی برای غذا خوردن استفاده کرد. یا مانند جزیره قابل حملی که در اینجا نشان داده شده است، می توان آن را در صورت عدم استفاده در زیر پیشخوان قرار داد.

میز پایه فولادی با چرخ های قفل دار گزینه ای عالی برای آشپزخانه های صنعتی است.

با بار صبحانه و چهارپایه

شما همچنین می توانید یک بار صبحانه در جزیره ایجاد کنید. این ایده در آپارتمان هایی با فضای کم بسیار خوب عمل می کند. اگر بتوانید در آشپزخانه غذا بخورید نیازی به اتاق غذاخوری ندارید.

این ایده خلاقانه با صندلی بیرون‌کش، یک جزیره آشپزخانه مرتب با صندلی فراهم می‌کند. و البته باعث صرفه جویی در فضا نیز می شود.

جزیره با فضایی برای ذخیره سازی

جزیره آشپزخانه برای استفاده به عنوان انبار و سازماندهی عالی است. برای کسانی که می‌خواهند برای همه چیز جایی داشته باشند و از جست‌وجو کردن در کشوهای به هم ریخته و نامرتب متنفرند، استفاده از فضای وسیع زیر جزیره به‌عنوان مرتب‌کننده کارد و چنگال می‌تواند ایده خوبی باشد.

همچنین می توان از آن برای نگهداری منظم نوشیدنی ها یا ظروف سنگین و ظریف استفاده کرد. ذخیره و بازیابی اقلام سنگین از قفسه ها یا کشوهای پایین تر از کابینت بالایی است.

لوازم کوچک را نیز می توان در زیر میز قرار داد. این سطل زباله متحرک به خوبی قرار گرفته، مخفی و قابل دسترسی است.

همچنین می تواند برای آویزان کردن حوله آشپزخانه ایده آل باشد.

ما زمان زیادی را در آشپزخانه می گذرانیم، نه تنها به آشپزی یا خوردن غذا می پردازیم، بلکه کارهای دیگری مانند صحبت کردن، مطالعه، کار یا برنامه ریزی یک وعده غذایی را نیز انجام می دهیم. بنابراین، برخی از قفسه های کتاب می توانند بسیار مفید باشند.

می‌توانید ادویه‌ها را در نزدیکی محل پخت و پز و/یا اتاق ناهارخوری نگهداری کنید. جزیره آشپزخانه برای یک سازمان دهنده ادویه جابجایی، مکانی بسیار راحت و به راحتی قابل دسترسی است.

آشپزخانه با جزیره و اتاق نشیمن

اگر فضایی که در اختیار دارید، می‌توانید یک آشپزخانه بزرگ به اتاق نشیمن باز کنید، با جزیره‌ای که دو اتاق را از هم جدا می‌کند، جایی که انجام وظایف لذت بخش است. از آنجایی که این اتاق در خانه محل تجمع خانوادگی است، باید پر از نور و دنج باشد. جزایر به ایجاد جلوه یک آشپزخانه بزرگ کمک می کنند، لحظه ای را که در آن غذا آماده می شود را تسهیل می کنند و علاوه بر این، بسیار تزئینی هستند و حس زیبایی می بخشند.

به طور کلی، جزایر از چوب با یک میز ساخته شده است که می تواند از سنگ مرمر، گرانیت، کورین یا چوب تصفیه شده ساخته شود. در آنها می توانید سینک، صفحه را قرار دهید (در این مورد باید یک هود استخراج مرکزی نصب کنید)، یا فقط عملکرد یک سطح کار را انجام دهید. قسمت پایین همیشه به عنوان محل نگهداری استفاده می شود.

 

مطالعه بیشتر: عملکرد و طراحی جزایر آشپزخانه

برای اینکه یک جزیره کاربردی باشد، باید آن را با عمق 0.90 تا 1.20 متر برنامه ریزی کنید. و عرض حداقل 1.50 متر. فضای آزاد ایده آل بین جزیره و سایر مبلمان باید حداقل 90 سانتی متر باشد. برای تسهیل حرکت همچنین باید یک فضای خالی روی میز برای نگهداری و تهیه غذا داشته باشید.

نورپردازی و روشنایی کامل با توزیع استراتژیک هالوژن بر روی سقف یا لامپ های آویزان، به ویژه در مناطقی که نور بیشتری مورد نیاز است، به دست می آید.

هیچ سبک تعریف شده ای برای آشپزخانه با جزیره وجود ندارد. این می تواند روستایی، مدرن، نوردیک، مینیمالیستی و غیره باشد. فقط باید فضای کافی برای شروع برنامه ریزی داشته باشید.

آشپزخانه با جزیره و اتاق غذاخوری

بارها در مجلات دکوراسیون آشپزخانه های ایده آل را می بینیم، بسیار کامل و بسیار جادار، اما به راحتی به آپارتمان ها و آپارتمان های کوچک منتقل نمی شوند. پس باید از ذکاوت و سلیقه خوب خود و با ایده های روشن استفاده کنیم تا بتوانیم برای درخواست قیمت به یک فروشگاه تخصصی دکوراسیون آشپزخانه مراجعه کنیم.

جزیره و شبه جزیره دو اصطلاحی هستند که امروزه به طور گسترده در توزیع آشپزخانه ها استفاده می شود و امکان اتصال آشپزخانه به اتاق غذاخوری را فراهم می کند. حقیقت این است که آنها ایده آل هر آشپزخانه کاملی را نشان می دهند، زیرا طراحی آنها محیط خانه های بزرگ را تداعی می کند و امکان توزیع متفاوت را فراهم می کند، در یک محیط خانه که در آن آشپزی می تواند تجربه ای خوشایند باشد، به بهترین سبک آشپزی. سرآشپزهای حرفه ای .

آشپزخانه در تصویر دارای شبه جزیره و اتاق غذاخوری با چیدمانی ساده و بسیار کاربردی است.

قسمت آشپزی (اجاق، اجاق گاز و هود) در این شبه جزیره قرار داده شده است و در طرف دیگر میله ای قرار داده شده است که به عنوان قسمت صبحانه کار می کند. قسمت آب (شیر آب و ماشین ظرفشویی) در جلو قرار داده شده است.

آشپزخانه با جزیره و میز

یکی دیگر از گزینه های زیادی که باید انتخاب کنیم جزایر با میز توکار هستند. طرح های زیادی در دسترس هستند، به عنوان مثال، همانطور که در زیر می بینیم، جدول توسعه جزیره است.

ضروری است که میز سبک شبه جزیره را حفظ کند تا همه چیز به خوبی یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد.

در هر دو تصویر، آشپزخانه هایی به سبک مدرن را می بینیم، بنابراین مبلمان مرکزی دارای ویژگی های یکسانی است و بدون برخورد با محیط ادغام می شود.

همانطور که می بینید، برای تزئین آشپزخانه خود مجبور نیستیم از جزئیات با شخصیت و سبک چشم پوشی کنیم.

نحوه انتخاب جزیره آشپزخانه

فضای ذخیره سازی بیشتر، سطح کار بیشتر و مکان اضافی برای نشستن و نوشیدن قهوه تنها برخی از مزایایی است که آنها می توانند به ما ارائه دهند.

کلید انتخاب جزیره مناسب برای آشپزخانه شما این است که بدانید نیازهای شما چیست و سپس قطعه ای را پیدا کنید که چندین نفر را در یک زمان برآورده کند. اگر جزیره مربعی می خواهید، توصیه می شود که کمتر از 1 متر در هر طرف نباشد. اگر جزیره ای کشیده می خواهید، جزیره ای با عرض 60 سانتی متر و طول 1.5 متر برای داشتن سطح کار کافی کافی است.

 

مطالعه بیشتر: آشنایی با متریال کابینت آشپزخانه

به عنوان مثال، این جزیره سطح قابل توجهی را برای تهیه غذا اضافه می کند و مکانی را برای یک فرد اضافی فراهم می کند تا در تهیه غذا به شما کمک کند.

قاعده کلی طراحی این است که برای راحتی، ایمنی و سهولت استفاده، یک فضای تقریباً 1 متری بین جزیره ثابت و سایر سطوح باقی بگذارید. اما در مورد جزایر متحرک، این چندان مهم نیست، زیرا می توانید فضا را در صورت نیاز تنظیم کنید.

حتی در کوچکترین فضاها نیز می توان یک جزیره روی چرخ را جای داد. در حالی که این جزیره سنتی نیست، اما به همان روش کار می کند و سطح کار ارزشمند و فضای ذخیره سازی اضافی را اضافه می کند. هنگامی که از آن استفاده نمی شود، می توان آن را تا یک پنجره یا دیوار بالا برد و با یک گلدان گل تزئین کرد.

قانون طلایی برای طراحی آشپزخانه رعایت مثلث کار، بین سینک، یخچال و منطقه پخت و پز است، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید یک توقف کوچک بین نقاط انتهایی اضافه کنید. این جزیره کوچک یک سطح کار بزرگ را در میانه تمام اقدامات ایجاد می کند. این یک مکان عالی برای نگهداری ظروف و قابلمه، ظروف آشپزی، فویل آلومینیومی، حوله ظرف و دستکش فر است.

آشپزخانه های کوچک با جزیره

اضافه کردن جزیره ممکن است در یک آشپزخانه کوچک غیر منطقی به نظر برسد، زیرا فضا را اشغال می کند، اما در بسیاری از موارد، نکات مثبت بیشتر از موارد منفی است.

آیا جزیره می خواهید اما آشپزخانه شما خیلی کوچک است؟ یکی از راه حل ها یک جزیره باریک و طولانی است.

اما گزینه های دیگری برای کسانی که آشپزخانه کوچک دارند وجود دارد. ما چند تصویر را برای کمک به شما در استفاده بهینه از فضا جمع آوری کرده ایم.

هنگامی که فضا در بهترین حالت قرار دارد، یک میز کار کششی تنها در صورت نیاز، فضای کار اضافی را فراهم می کند. وقتی از آن استفاده نمی کنید، به سادگی آن را زیر پیشخوان نگهداری کنید.

این جزیره کوچک آشپزخانه روی چرخ زمانی که می خواهید در فضای خود انعطاف پذیری داشته باشید عالی است.

آشپزخانه های مدرن با جزیره

مینیمالیسم یکی از گرایش های رایج در طراحی داخلی است. این یک سبک بسیار کاربردی، کارآمد و بسیار زیبا است. این آشپزخانه ذن تقریباً هیچ زوایدی ندارد، اما عملکرد و کارایی زیادی را ارائه می دهد.

این قطعه در یک طرف جزیره و در طرف دیگر میز ناهارخوری است. طراحی بی حد و حصر انعطاف پذیری استفاده را ارائه می دهد.

در میان بهترین ایده ها، این ظاهر جزیره ای مدرن سفید روشن است. طراحی ساده، مدرن و چشمگیر.

یکی دیگر از ایده های بسیار مدرن، جزایر منحنی است. بقیه را برای ایجاد تعادل در طراحی داخلی و دکوراسیون ساده نگه دارید.

با تخته های چوبی بازسازی شده به آشپزخانه خود شخصیت بدهید. اجازه دهید دانه های طبیعی تخته ها یک لمس روستایی و گرم به اتاق مدرن اضافه کند.

چوب خشن و لخت با رنگ‌های گرمش با رنگ‌های سرد سفید، سیاه و خاکستری اتاق در تضاد است.

شما همچنین می توانید از پالت استفاده کنید. فضای بین آن برای ذخیره سازی اضافی و سازماندهی آشپزخانه ایده آل است.

این طرح منحصر به فرد و بسیار زیبا است. الگوهای چوبی با فرش شیک و زیبا مطابقت دارند.

سبک کانتری اسکاندیناوی نیز در حال افزایش است. این جزیره با یک میز چوبی جامد و صندلی‌های متنوع به سبک بوهو تجهیز شده است.

مدرن و ساده. این طرح آشپزخانه خاکستری و چوبی امروزه مورد علاقه است.

فضای زیادی در کمد طبقه بالا نیست؟ مشکلی نیست، شما جزیره آشپزخانه را دارید. از بخشی از فضای زیر پیشخوان برای نصب قفسه های باز استفاده کنید.

باید به نورپردازی هم توجه کنید. این آشپزخانه به وضوح می خواهد جزیره خود را از طریق نورپردازی برجسته کند. ساخت ساده آن پیچیدگی و سبک ظریف را برجسته می کند.

سبک دکوراسیون قدیمی نیز مد شده است. یک بوفه قدیمی که به جزیره آشپزخانه تبدیل شده است می تواند یک ایده عالی باشد.

به آشپزخانه خود طعم مراکشی بدهید. کاشی های طرح دار در این جزیره به خوبی با دیوارهای کاشی مترو و سادگی طراحی آشپزخانه کار می کنند.

این طراحی آشپزخانه معاصر بدون حاشیه دارای رنگ های اساسی، مینیمالیسم و ​​دوز جذابی از سبک روستایی است. جزیره آشپزخانه مشکی با اشکال ساده با چهارپایه هایی با رنگ های روشن تر تکمیل می شود.

می توانید اکسسوری فلزی زیادی اضافه کنید. تا جایی که جرات دارید از رنگ های درخشان مانند طلایی، کروم، مسی و نقره ای استفاده کنید.

این آشپزخانه جزیره منحصر به فرد دارای قفسه بندی در یک انتها و یک منطقه ناهار خوری در سمت دیگر است.

میز جزیره آشپزخانه

میزهای فولادی ضد زنگ را می توان در فروشگاه های لوازم رستوران پیدا کرد و می تواند گزینه جزیره ای عالی برای آشپزخانه های کوچک باشد. میزهای کار را می توان با یک صفحه چوبی نیز تجهیز کرد تا ظاهری کمتر صنعتی داشته باشد.

میزهای چوبی برای سرآشپزهای مشتاقی که دائماً در حال خرد کردن و خرد کردن هستند ایده آل است. شما می توانید آنها را در اندازه های مختلف، از جمله نسخه های مربع جمع و جور که می توانند در فضاهای تنگ قرار بگیرند، پیدا کنید.

با انتخاب میزی با قفسه، کابینت یا کشو در پایه، بهترین استفاده را از جزیره ببرید.

اگر در مرکز آشپزخانه جایی برای جزیره ندارید، آن را عمود بر پیشخوان یا دیوار قرار دهید. این یک پسوند ایجاد می کند که می تواند صندلی بار داشته باشد و فضای اضافی برای پخت و پز فراهم کند.

برای آشپزخانه های باریک، یک میز بلند باریک می تواند عالی عمل کند. چه یک میز مدرن انتخاب کنید یا یک نسخه سنتی تر با رویه مرمری، این قطعه به سبک و سطح اضافی برای آماده سازی غذا اضافه می کند.

یک آشپزخانه جزیره ای می تواند زمانی که در حال آشپزی هستید مفید باشد، اما در بقیه زمان ها نیز فضا را اشغال می کند. به دنبال نسخه‌ای با چرخ باشید تا بتوانید آن را در گوشه‌ای قرار دهید و در مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید آشپزخانه را شلوغ نگه دارید.

اگر فقط برای یک میز ناهارخوری یا جزیره آشپزخانه جا دارید، چرا قطعه ای را اضافه نکنید که بتواند به عنوان هر دو مورد استفاده قرار گیرد؟ یک میز با برگ های قطره ای می تواند یک راه حل عالی باشد، زیرا هنگام عدم استفاده می توان کناره ها را پایین آورد.

فقط به این دلیل که جزیره کوچک است به این معنی نیست که نمی تواند مرکز آن باشد. یک چراغ آویز چشم نواز را بالای آن آویزان کنید تا سطح را روشن کند و به آن جذابیت بدهد.

آشپزخانه جزیره در AE

جزایر نیازی به سفارشی سازی ندارند. در AE تنوع باورنکردنی از گزینه‌ها برای همه اشکال و اندازه‌های آشپزخانه و برای همه بودجه‌ها وجود دارد.

اگر دغدغه اصلی شما داشتن فضای پیشخوان بیشتر است، می توانید یک میز نسبتاً ارزان پیدا کنید و از یک نجار بخواهید که یک میز با کیفیت در هر اندازه، شکل و طرحی برای شما بسازد. شما یک قطعه سفارشی مقرون به صرفه دریافت خواهید کرد که به فضای آشپزخانه شما اضافه می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *