برای انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق نشیمن، ابتدا باید روندهای سال 2020 را درک کنید: از اتاق نشیمن کلاسیک تا اتاق نشیمن مدرن، گذر از خاکستری به خاکستری کبوتری. که یکی از شیک ترین و پرطرفدارترین رنگ های خنثی در حال حاضر است. بیایید ببینیم چگونه دیوارهای اتاق نشیمن خود را به گونه ای رنگ کنیم که ما را خسته نکنند و با رنگ های مد روز مناسب سال 2022 همخوانی داشته باشد.

هر اتاق در خانه ما عملکرد خاص خود را دارد، شخصیت خاص خود را دارد، اما یکی از آنها به طور خاص نشان دهنده کارت ویزیت ما است: اتاق نشیمن.

اتاق نشیمن بدون شک یکی از با تجربه ترین اتاق ها است. اتاقی است که عموماً از مهمانان پذیرایی می شود، اتاقی که بیشتر روز را در آن می گذرانیم. اتاقی که در آن جلوی تلویزیون استراحت می کنیم یا در آن غرق در خواندن کتاب می شویم. اتاق نشیمن اتاقی است که خانواده در آن با هم ملاقات می کنند، اتاق همه اعضا است و بنابراین باید کاربردی و هماهنگ باشد.

ما دیدیم که چگونه می‌توانید اتاق نشیمن را به شکلی بهینه تجهیز کنید، حالا بیایید ببینیم مناسب‌ترین رنگ‌ها برای این اتاق کدامند، به ویژه در مورد نحوه انتخاب رنگ دیوارهای اتاق نشیمن به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی اتاق نشیمن زمان زیادی می برد زیرا این اتاق تکیه خانه، قلب خانه، تنها اتاقی است که به طور مرتب به روی مهمانان باز است، بنابراین باید همیشه مرتب و تمیز نگه داشته شود. کسانی که اتاق نشیمن را به سبک مدرن چیدمان می کنند، می دانند که باید از دستورالعمل های دقیق پیروی کنند.

انتخاب رنگ مناسب مهم است زیرا هر سبک با رنگ های خاصی همراه است. امروز قصد داریم در مورد هفت رنگی صحبت کنیم که به خوبی با اتاق نشیمن دکور شده به سبک مدرن هماهنگی دارند. این فهرست جامع نیست و هیچ رنگی در رتبه آخر یا دوم قرار ندارد. همه آنها رنگ های فوق العاده ای هستند و باید با توجه به ترجیحات شخصی شما انتخاب شوند!

با فروشگاه دکوراسیون داخلی AE همراه باشید.

انتخاب رنگ برای دیوارهای اتاق نشیمن بسیار مهم است. قبل از هر چیز باید رنگ کف، مبلمان، سبک مبلمان اتاق نشیمن خود و نوری که اتاق دریافت می کند را در نظر بگیرید. راه حل های بسیار زیادی وجود دارد و بسته به عوامل مختلفی که در ادامه خواهیم دید باید در نظر گرفته شوند.

 

رنگ دیوار اتاق نشیمن: 10 ایده مد روز برای سال 2022

رنگ های مرسوم دیوار اتاق نشیمن برای سال 2022 کدامند؟ به خوبی شناخته شده است که هر رنگ می تواند احساسات مختلفی را منتقل کند: برخی می توانند تأثیر آرامش بخش داشته باشند، برخی دیگر قوی ترین حس را ایجاد می کنند. نکته مهم برای اتاق نشیمن این است که سایه هایی را انتخاب کنید که آن را تا حد امکان پذیرا باشد و مهمتر از همه مزاحم نباشد. ما تصمیم گرفته‌ایم تا برخی از پرکاربردترین و رایج‌ترین رنگ‌ها را در حال حاضر برای دیوارهای اتاق نشیمن مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم تا به شما کمک کنیم بفهمید کدام یک می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. رنگ هایی که در حال حاضر مد روز هستند و در دنیای طراحی به طور خاص مورد توجه قرار می گیرند عبارتند از:

 

 • سفید
 • خاکستری
 • خاکستری کبوتری
 • سبز
 • گل سرخ
 • رنگ کاغذ شکری
 • سبز بنزینی
 • رنگ هلویی
 • آبی

1. دیوارهای اتاق نشیمن سفید: کلاسیک یا مدرن

رنگ سفید مطمئناً محبوب ترین رنگ برای اتاق نشیمن و همچنین برای سایر اتاق های خانه است. در واقع از بین رنگ های دیوارهای اتاق نشیمن، رنگ سفید بیشترین انتخاب را دارد. این یک سایه بسیار روشن و در رنگ های مختلف است که اتاق را بزرگتر و روشن تر می کند اما به عنوان یکی از پرکاربردترین رنگ ها می توانید خطر ندیده شدن را به همراه داشته باشید. به همین دلیل است که تکنیک استفاده از رنگ نیز مهم است: برای مثال می‌توانید از سفید شیری استفاده کنید تا به دیوارها و کل اتاق ظاهری بسیار زیبا ببخشید. می‌توان آن را با رنگ‌های قوی‌تری مانند قرمز و نارنجی، یا زنگ‌زدگی که بسیار پرطرفدار است ترکیب کرد، یا می‌توانید از اکسسوری های رنگی استفاده کنید. مثلا:

 • مبلمان با رنگ های خنثی یا چوب روشن
 • پرده هایی با سایه های رنگ های روشن
 • کوسن ها، پاف ها و قاب هایی که خودنمایی می کنند.

همچنین می توانید از سایه هایی مانند خاکستری کبوتری، خاکستری، عاج فیلی و بژ برای یک استایل شیک، هوشیار و باکلاس استفاده کنید که هرگز از مد نمی افتد! برای این منظور مقاله ما را در مورد نحوه تزئین دیوارها نیز بخوانید.

2. رنگ خاکستری دیوار اتاق نشیمن مدرن یا کلاسیک

خاکستری به طور گسترده ای برای رنگ دیوار اتاق نشیمن استفاده می شود زیرا به راحتی با سبک های مختلف از جمله دکوراسیون سبک مینیمالیست، مدرن و صنعتی مطابقت دارد. ما در مورد رنگی شیک صحبت می کنیم که می تواند در مبلمان اتاق نشیمن تفاوت ایجاد کند. در این مورد، باید رنگ هایی مانند بژ و عاج فیلی را برای کف انتخاب کنید و با مبلمان سفید رنگی که روشنایی می بخشد، تکمیل کنید. یکی از پرکاربردترین ترکیبات دقیقاً سفید و خاکستری است زیرا عناصر اتاق را افزایش می دهد و در عین حال ظرافت می بخشد و همه چیز را شیک تر می کند، اما ترکیب با مشکی نیز بسیار ظریف است.

حتی برای یک اتاق نشیمن کلاسیک، خاکستری می تواند تفاوت ایجاد کند، به خصوص اگر برای دیوارهای اتاق استفاده شود. در واقع، خاکستری مترادف با متانت و همچنین با ظرافت است. دقیقاً به همین دلیل، رنگ آمیزی دیوارهای یک اتاق نشیمن کلاسیک با این سایه باعث می شود که به راحتی در انتخاب مبلمان کلاسیک و لوازم دکوری همه کاره شود. چوب تیره، مبلمان کلاسیک، همراه با رنگ خاکستری دیوارها برای میزبانی از دوستان یا اقوام بسیار مورد قدردانی و دلپذیر است.

3. رنگ مات برای دیوارهای اتاق نشیمن کلاسیک یا مدرن

در میان رنگ‌های دیوارهای اتاق نشیمن، خاکستری کبوتری یکی از شیک‌ترین رنگ‌های سال 2022 است. اگر به دنبال رنگی ملایم و شیک برای اتاق نشیمن خود هستید، خاکستری کبوتری یکی از بهترین انتخاب‌ها است زیرا می‌توان آن را با هر رنگی ترکیب کرد. سایه ها بدون تغییر شکل. می توان از آن برای اتاق های سبک کلاسیک یا مدرن استفاده کرد، مبلمان کلاسیک باید قهوه ای یا بژ باشد، مبلمان مدرن سفید یا مشکی، باید به انتخاب کفپوش دقت کنید، رنگ سفید را ترجیح دهید، حتی اگر پارکت انتخاب کنید. از آنجایی که ترکیب های احتمالی زیادی با رنگ خاکستری کبوتری وجود دارد، توصیه می کنیم از کارشناسان طراحی داخلی نظر بگیرید تا بتوانند بهترین ترکیب ها را بسته به سبک انتخابی به شما نشان دهند.

4. رنگ سبز برای دیوارهای اتاق نشیمن کلاسیک یا مدرن

سبز از آن دسته رنگ هایی است که بیش از سایرین آرامش را القا می کند و می توان آن را در نیمه راه بین رنگ های گرم و سرد تعریف کرد. اگرچه رنگ سبز در میان رنگ‌های دیوارهای اتاق نشیمن به‌طور خاص انتخاب نشده است، اما دلیل خاص خود را دارد. برای دیوارها، سایه ملایم تری را ترجیح دهید، که بتواند تضادی را با تخته های دامن سفید یا لوازم جانبی مبلمان ایجاد کند. رنگی شاداب و مطبوع که می توان یکی از سایه های متعدد آن را انتخاب کرد.

برای روشن کردن اتاق، پرده های مدرن سفید یا کلاسیک را انتخاب کنید، در حالی که برای لوازم جانبی مبلمان، تم های گلدار با برگ های رنگی ملایم و مبلمان چوبی با جلوه ای طبیعی را انتخاب کنید. رنگ سبز می تواند کاملاً با عناصر طبیعی، به ویژه در مبلمان به سبک اسکاندیناوی با مبلمان و لوازم جانبی چوب روشن هماهنگ شود.

اما یکی از بزرگترین اخبار سال 2022 مطمئناً مربوط به سبز زیتونی است، سایه ای که از ترکیب ماهرانه رنگ پایه با اضافه کردن یک رنگ خاکستری و کمی زرد به دست می آید. استفاده عالی از سبز زیتونی برای امسال می تواند به نیاز به تمرکز بر مواد طبیعی برای اثاثیه داخلی 2022 پاسخ دهد و بتواند کاملاً با بافت هایی که مشخصه آنها است مطابقت داشته باشد.

سبز زیتونی عمدتاً در محیط های مدرن و در عین حال آرامش بخش، هم برای مبلمان و هم برای لوازم جانبی استفاده خواهد شد.

5. رنگ صورتی برای دیوارهای اتاق نشیمن کلاسیک، قدیمی یا مدرن

در تضاد کامل با روند رنگ‌های دیوارهای سال‌های گذشته، که بیشتر بر اساس رنگ‌های پاستلی بود، برای سال 2022 رنگ غیر متعارفی که مورد علاقه یا منفور است به صحنه آمد: صورتی زنده و قدرتمند، رنگی عالی برای انرژی گرفتن. محیط های خانه و در نتیجه نیاز به انرژی زیادی دارند، ایده آل با مواد سبک و طبیعی مانند چوب و سنگ، و با وسایل مدرن و مهمتر از همه با سبک قدیمی ترکیب شده است. سبک اتاق نشیمن خود را انتخاب کنید و سپس اجازه دهید از رنگی الهام بگیرید که به بهترین وجه با آن مطابقت دارد، بدون اینکه قوانین اساسی را فراموش کنید.

6. رنگ آبی روشن دیوارهای اتاق نشیمن کلاسیک یا مدرن

رنگ آبی روشن برای دیوارهای یک اتاق نشیمن کلاسیک یا مدرن قطعا یک انتخاب مد روز است. این یک رنگ پاستلی و خنثی با رنگ های آنتیک است اما برای اتاق نشیمن مدرن ایده آل نیست. در واقع این رنگ را می توان به راحتی با رنگ های دیگر حتی قوی یا روشن ترکیب کرد و سایه ای است که در دراز مدت خسته نمی شود. علیرغم اشاره به بادام قندی، به سبک شیک، ظریف و مدرن، اغلب برای اتاق کودکان استفاده می شود، اما همچنین می تواند یک انتخاب کاربردی برای اتاق نشیمن یک خانه به سبک کلاسیک یا مدرن باشد. با این حال، برای استایل وینتیج، رنگ آبی روشن ایده آل است و می تواند محیط را واقعا نمادین و باکلاس کند! در زیر نمونه ای از رنگ آبی کودکانه برای دیوارهای اتاق نشیمن آورده شده است:

7. رنگ زرد برای دیوارهای اتاق نشیمن قومی یا روستایی

رنگ زرد یکی از ملزومات مهم است، اگرچه به خصوص روشن است اما هرگز از مد نمی افتد. به خصوص اگر سلیقه ما به سمت قومی، روستایی یا کشوری باشد. در واقع، اینها سبک های مبلمانی هستند که به رنگ های متضاد علاقه دارند و بر اساس انرژی سایه های مختلف هستند. زرد حصیری، زرد خردلی یا زرد انبه ای برای اتاق نشیمن روستایی یا شیک روستایی، زرد روشن یا زرد کادمیوم برای کسانی که به قومیت علاقه دارند. این سایه ای است که می تواند بلافاصله فضاهای دلپذیر و دلپذیر ایجاد کند.

 

پیشنهاد میشود مقاله "رنگ زرد در دکوراسیون داخلی" را مطالعه نمایید.به همین دلیل برای اتاق نشیمن و اتاق هایی که بیشترین زندگی را دارند ایده آل است. یک ایده همچنین می تواند این باشد که رنگ یک دیوار زرد را در ترکیب با پارچه یا لوازم جانبی مبلمان انتخاب کنید. نتیجه یک محیط جوان، پویا و مطمئناً سرزنده است! 2022 همچنین فضای زیادی را برای رنگ قرمز، به خصوص قرمز مایل به قرمز شرابی باقی می گذارد، که در ترکیب با پوشش های سفید و براق به طور کلی، حداکثر بیان را پیدا می کند. اخرای زرد نیز مانند قرمز گرم و محصورکننده در سال 2022 از پرمصرف ترین ها مخصوصا برای دیوارها خواهد بود.

اما چگونه مبلمان را با این رنگ هماهنگ کنیم؟ پاسخ بسیار ساده است: کافی است با لحنی تیره و سرد روی کنتراست تمرکز کنید. ممکن است به عنوان مثال رنگ سبز جنگلی، یا با رنگ خاکستری کم رنگ خنثی تر و ظریف تر. در مورد دوم، قطعا راه حل دیپلماتیک تر است. به همان اندازه ممکن است ترکیب با بنفش و سایه های آن باشد. در کنار رنگ‌های عمیق و تعیین‌کننده مانند رنگ‌هایی که به تازگی دیده شده‌اند، در واقع در سال 2022، رنگ بنفش اغلب دیده می‌شود. این رنگ از سایه های روشن تر تا تیره تر استفاده خواهد شد. در نیمه راه متوجه می شویم که صورتی به سرخابی تمایل دارد. بنفش تیره همچنین و بالاتر از همه برای مبلمان، اثاثه یا لوازم داخلی و پارچه استفاده خواهد شد. از سوی دیگر، در مورد سرخابی، می توان از آن برای جزئیات و تزئینات و همچنین برای پارچه ها استفاده کرد، زیرا ما در مورد یک تفاوت ظریف و بسیار قوی صحبت می کنیم. هر دو سایه اغلب با رنگ سفید ترکیب می شوند، یکی در هماهنگی و دیگری متضاد.

 

مقاله "رنگ قرمز در دکوراسیون" را از دست ندهید.

8. رنگ نفتی برای دیوارهای اتاق نشیمن

آبی نفتی یک سایه سبز تیره بسیار مد روز است. این یک رنگ ظریف، تصفیه شده و شیک است که می تواند محیطی جذاب و در عین حال اسرارآمیز ایجاد کند. علیرغم اینکه رنگ آن تیره است، بسیار متنوع است و به راحتی می توان آن را با وسایل روشن، به خصوص چوب روشن یا سفید ترکیب کرد. این رنگ سرد است که بستر دریا را به یاد می آورد و به همین دلیل برای اتاق نشیمن مناسب است زیرا آرامش و اطمینان را به تماشاگران القا می کند. با این حال، خوب است در رنگ آبی نفتی زیاده روی نکنید و شاید به فکر رنگ آمیزی تنها یک دیوار اتاق، ترکیب آن با مبلمان و لوازم جانبی در سایه های چوب باشید. حتی رنگ‌های برنزی، مرجانی، زرد یا خردلی نیز رنگ‌های ایده‌آلی برای ترکیب با آبی نفتی هستند و آن را به ستاره‌ی بی‌رقیب اتاق نشیمن ما تبدیل می‌کنند.

9. رنگ هلویی برای دیوارهای اتاق نشیمن

رنگ هلویی نمادی از آفتاب، زنانگی و طراوت است. در واقع، این تفاوت ظریف برای کسانی که نیاز دارند رنگ و بویی از خلاقیت و نوآوری به خانه خود بدهند ایده آل است. اگر با اتاق‌های کسل‌کننده، بی‌رنگ یا خسته‌کننده سر و کار داریم، رنگ هلویی می‌تواند انتخاب مناسبی برای وارد کردن هوای تازه به خانه باشد. برای کسانی که نمی‌خواهند تمام دیوارها را به این رنگ، رنگ کنند، همیشه ترجیح می‌دهند که یک دیوار را برای هماهنگی با رنگ‌ها و وسایل دیگر ترجیح دهند. هلویی در اتاق نشیمن بسیار توصیه می شود، به خصوص هلوی پاستلی، زیرا سبکی را القا می کند و رنگی است که خلاقیت و اشتها را تحریک می کند. ترکیب آن با سفید، سیاه، خاکستری یا وانیلی پس از آن ضروری است.

10. رنگ آبی برای دیوارهای اتاق نشیمن

همچنین در سال 2021، آبی، از طریق سایه آبی، قطعا استفاده شد. بنابراین برای سال 2022 چه باید کرد؟ نگاه به گذشته؟ پاسخ مختلط است، بله، اما همچنین خیر. در واقع آبی یکی از آن رنگ هایی است که هرگز از مد نمی افتد. آبی می‌تواند با زمینه‌های کلاسیک و همچنین با بافت‌های امروزی‌تر و مدرن‌تر ترکیب شود. این یک رنگ عالی برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق نشیمن است، درست مانند دیوارهای اتاق خواب، حمام و اتاق نشیمن.

بنابراین ما در مورد رنگی بسیار همه کاره صحبت می کنیم که در سال 2022 با طلا ترکیب می شود، به خصوص در فرم آنتیک که به طور گسترده برای لوازم جانبی و دکوراسیون استفاده می شود. این رنگی است که اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد، مخصوصاً برای اتاق نشیمن، زیرا رنگی بسیار قوی و تیره است. اگر با احتیاط از آن استفاده نشود، می تواند محیط را تحت فشار قرار دهد و آن را چالش برانگیز و سرکوبگر کند. اتاق نشیمن یکی از مهم ترین اتاق های خانه و کارت ویزیت ما است که در آن میزبان اقوام و دوستان و محل برگزاری مهمانی ها است. به همین دلیل، محیط باید دلپذیر و درخشان باشد. آبی رنگی تند است و وقتی با رنگ های روشن مانند سفید، آبی پاستلی یا رنگ های قوی مانند زرد یا مرجانی ترکیب شود، می توان از آن در اتاق نشیمن استفاده کرد. ایده ای که باید در نظر گرفت این است که مثلا فقط یک دیوار را به این رنگ، رنگ کنید (مثلا دیوار پشت میز تلویزیون یا پشت مبل) یا ایجاد کنتراست با این رنگ عمیق و قابل توجه.

دیوار اتاق نشیمن با رنگ آبی

رنگ دیوار اتاق نشیمن و نور

مثل همیشه، نور اتاق نقش اساسی ایفا می کند، زیرا تأثیر نهایی رنگ انتخابی را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین اگر اتاق نشیمن رو به جنوب باشد، برای چندین ساعت در معرض نور خورشید قرار می گیرد، در این صورت باید رنگ های روشن را ترجیح دهید که فضاها را بزرگتر و وسیع تر می کند، اما می توانید موارد تاریک را نیز انتخاب کنید زیرا نور کافی وجود نخواهد داشت. و این سبک خاصی برای خودش خواهد بود.

اگر اتاق نشیمن رو به شمال باشد، نور طبیعی برای چند ساعت در دسترس خواهد بود، به همین دلیل رنگ های تیره توصیه نمی شود و بهتر است رنگ سفید را انتخاب کنید. در صورتی که یک اتاق نشیمن دارید که به طور طبیعی نور خاصی ندارد، ترجیحاً رنگ های روشن و خنثی به خصوص سفید را برای جلوه ای روشن تر انتخاب کنید. در گوشه‌های تاریک، لامپ‌ها یا نورافکن‌هایی را قرار دهید که مشخصه مبلمان هستند و توجه را به جزئیات جلب می‌کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *