اگر فکر می‌کنید که حمام‌های روستیک با حمام‌های پیچیده سازگار نیستند، عکس‌ها و ایده‌هایی که در اینجا ارائه می‌دهیم بهترین مثال برای این است که بدانید روستیک و مدرن با هم تطابق یافته اند. در ادامه خواهید دید که عناصر کاملاً روستیک به راحتی می‌توانند با دیگر عناصر مدرن و زیباتر ترکیب شوند. بدون آنکه یک فضای بد سلیقه ایجاد شود.

در واقعیت، کاملا برعکس اتفاق می افتد، زیرا آنها به طور کلی راحت ترین و زیباترین حمام هایی را که تا به حال دیده ایم، بازسازی می کنند. سایر مقالات مرتبط با حمام و سرویس بهداشتی را بخوانید:

بازسازی حمام

دکوراسیون حمام

طراحی دکوراسیون حمام

حمام مدرن

1 حمام به سبک روستیک و مدرن
آنچه خواهید خواند:
حمام روستیک و مدرن 1

عناصر طبیعی

برای دستیابی به این ظاهر شگفت‌انگیز در حمام، باید عناصر طبیعی مانند چوب یا سنگ را در خود جای دهید. فرفورژه یا میکرو سیمان نیز می تواند ظاهر روستیک مورد نظر ما را بدهد و اگر همه این مواد با طعم خوب ترکیب شوند به راحتی به فضایی شکیل و دیدنی دست خواهید یافت. گنجاندن عنصر طبیعت راه خوبی برای زیبا جلوه دادن حمام است.

سنگ

کاشی های ساخته شده از سنگ یا کاشی هایی که الگوها و بافت سنگ را شبیه سازی می کنند می توانند تأثیر زیادی در ظاهر حمام داشته باشند. آنها برای ایجاد دکوراسیون روستیک عالی هستند، بنابراین ممکن است بخواهید این گزینه را برای پروژه بازسازی بعدی خود در نظر بگیرید.

استفاده از سنگ در دکوراسیون حمام به سبک روستیک

به جای کاشی هایی که سنگ را شبیه سازی می کنند، یک دیوار سنگی واقعی می تواند برای ایجاد دکوراسیون حمام روستیک کارآمدتر باشد، اما می دانیم که این گران تر خواهد بود. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که خانه شما دارای این نوع دیوارها است، از آنها نهایت استفاده را ببرید.

عکس از حمام روستیک و مدرن

اگر می خواهید دیوارها و کف را به نقطه کانونی حمام خود تبدیل کنید، باید سعی کنید آنها را زیاد با مبلمان نپوشانید. یک کابین دوش شیشه ای شفاف می تواند به این هدف کمک کند.

کابین شیشه ای دوش حمام

اگر به دنبال راهی برای تغییر دکوراسیون حمام خود هستید، یا قصد دارید آن را از نو بسازید، یک راه ساده و مقرون به صرفه برای انجام آن وجود دارد که کلاس و سبک زیادی را اضافه می کند و در عین حال دست نیافتنی نیست. در مورد استفاده از سنگ های کوچک تعبیه شده در سیمان است، همانطور که در تصویر زیر می بینیم.

با توجه به فضای موجود، امکانات به طور قابل توجهی تغییر می کند. در اینجا یک دیوار صخره‌ای بزرگ را می‌بینیم، در گوشه‌ای خاص که به وان حمام اختصاص دارد.

وان حمام روستیک

علاوه بر این، هزاران نوع سنگ وجود دارد و این بدان معنی است که گزینه ها نیز غیرقابل تصور هستند. آنها را می توان در سازه هایی برای مبلمان، سینک، جداکننده اتاق، یا به سادگی برای ایجاد تضاد بافت، همراه با چوب، شیشه یا سایر گزینه های معمولی حمام و دستشویی، مانند موزاییک و کاشی، به کار برد.

چوب

اگر هدف این است که حمام روستیک به نظر برسد، چوب طبیعی یا تخته های اصلاح شده را در نظر بگیرید که زیبایی طبیعی مواد را به روشی منحصر به فرد تأکید می کنند.

برای ایجاد پس‌زمینه روستیک، مثلاً برای مبلمان حمام و دستشویی مانند روشویی و آینه، می‌توانید تخته‌های چوبی را روی یکی از دیوارهای حمام نصب کنید. به دلایل عملی، برای جلوگیری از آسیب رطوبت، از چوب در قسمت دوش استفاده نکنید. اما می توانید از کاشی ها یا سرامیک هایی که شبیه چوب هستند استفاده کنید. بازار گزینه های زیادی را ارائه می دهد.

علاوه بر زیبایی چوب، جذابیت طرح نیز می تواند در تضادها باشد، مانند شیرهای آب شیک یا شکل کابینت روشویی مدرن در تضاد با تمام عیوب در مبلمان روستایک.

این حمام روستیک ما را به یاد آن کابین های کوهستانی دنج ساخته شده از چوب می اندازد. در حالی که کفپوش روستایی است، سایر عناصر طراحی در واقع مدرن و مینیمال هستند و کنتراست خوبی را تضمین می کنند. حمام می تواند در عین حال روستایی و مدرن به نظر برسد. با این حال، یافتن نقطه تعادل بین این دو سبک بسیار متفاوت آسان نیست.

حمام روستایی و مدرن

سنگ و چوب

هم سنگ و هم چوب مواد عالی برای استفاده در حمام های روستیک هستند و اگر هر دو را دوست دارید مجبور نیستید یکی یا دیگری را انتخاب کنید. در واقع، آنها با هم عالی به نظر می رسند. می توانید از سنگ برای دیوارها و از چوب برای مبلمان استفاده کنید.

همانطور که می دانیم، ترکیب عالی در تعادل مطلوب بین سنگ و چوب یافت می شود. ترجیحاً از سنگ طبیعی، بدون هیچ گونه فرآیندی، می توان برای دیوارها یا کف استفاده کرد، در حالی که چوب را می توان به صورت تیرها برای سقف یا به عنوان تزئین مکمل روی کف و سقف استفاده کرد.

روشویی و کابینت

شما همچنین می توانید وان یا سینک های ساخته شده از موادی را خریداری کنید که به سبک روستیک کمک می کنند. مثلا سینک روشویی فلزی یا سیمانی.

یک سینک چینی کلاسیک اگر روی یک میز چوبی قرار گیرد روستیک به نظر می رسد.

جزئیات کوچکی مانند روشویی سنگی باعث می شود حمام بدون تلاش زیاد روستایی و مدرن به نظر برسد.

کاسه روشویی سنگی

حمام های میکرو سیمانی یا توکار

هنگام طراحی حمام می توان از پوشش های متفاوتی استفاده کرد تا بر ویژگی های منحصر به فرد مواد و زیبایی طبیعی فوق العاده آن تأکید شود. به عنوان مثال، حمام سنتی و یا با پوشش میکروسیمان.

پوشش میکرو سیمان حمام

باید تاکید ویژه ای بر این واقعیت داشت که سبک روستیک به دلیل طبیعی بودن آن با سایرین متفاوت است. هرچه عناصر کمتر اصلاح شوند، بهتر است. حمامی که سطوح بتنی را به نمایش می گذارد، راهی ارزان برای دستیابی به این اثر است.

سرویس بهداشتی مدرن روستیک

به عنوان مثال حمام های بنایی کاملاً از مصالحی مانند آجر و سیمان ساخته شده اند. مدرنیته با عناصر تزئینی مانند شیرآلات و سبدهای فوق العاده روشن به دست می آید.

بنایی حمام قدیمی و روستایی

تصویر پایین حمامی را به ما نشان می دهد که با بافت های مختلف بازی می کند. دیوارها و کف سیمانی با بافت چوب و سرامیک روشویی در تضاد است. به نوبه خود، لامپ های فلزی مدرن کنتراست فوق العاده ای را ارائه می دهند.

تجهیزات جانبی

همچنین می توانید با کمک لوازم جانبی حمام و دستشویی، مانند فرش بافته شده، سبدهای الیاف طبیعی یا کمد عتیقه، فضای حمام را روستیک و مدرن جلوه دهید.

لوازم حمام و دستشویی

تأثیرات روستایی نیز می تواند ظریف باشد. به عنوان مثال، می‌توانید کف را با کاشی‌های چوبی بدلی، ترجیحاً نوع اصلاح شده، بپوشانید. شما می توانید دیوار را با یک آینه زیبا و یک کانتر ساخته شده از چوب طبیعی تکمیل کنید.

کابینت چوبی حمام

شما می توانید عناصر تزئینی مدرن و ظریف (مانند وان حمام با شکوه یا آینه های پیچیده) را انتخاب کنید، در حالی که روستیک را برای جزئیات خاص، به عنوان مثال، کابینت زیر میز روشویی قرار دهید.

آنها همچنین نمی توانند ظروف سفالی، مقداری سینی برنزی برای قرار دادن کرم ها و یک گیاه کوچک که رنگ سبز را به اتاق می بخشد را از دست بدهند.

اگر عناصر به دقت متعادل شده باشند، می توانید به این سبک دکوراسیون رویکرد ذن بدهید.

درب های حمام

یکی از راه‌های افزودن رنگ روستیک به حمام، نصب درب به سبک انباری است. دارای مکانیزم کشویی است که آن را کاربردی و کارآمد می کند و همچنین از نظر زیبایی شناسی واقعاً دوست داشتنی است.

حمام_روستیک
حمام_روستایی

روشنایی

نور لامپ های آویز، بافت و الگوی کلی دیوارهای روستیک را نمایان می کند و آنها را به نقاط کانونی در حمام تبدیل می کند. سادگی پالت رنگ با سبک کلی هماهنگی دارد.

چراغ های دیواری به سبک صنعتی و وینتیج متحد مهمی برای این نوع دکوراسیون هستند.

رنگ برای حمام های مدرن روستیک

علاوه بر رنگ‌های معمولی خنثی مانند: قهوه‌ای، سفید و بژ که در تمام تصاویر بالا دیده‌ایم، می‌توان رنگ‌های تندتری به خصوص سبز یا آبی ارائه داد.

این دو رنگ کاملاً با عناصر روستایی ترکیب می شوند زیرا رنگ هایی هستند که در طبیعت یافت می شوند: سبز لجنی و آبی دریایی یا آسمانی.

حمام به سبک مدرن و روستیک
5/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *