محل خواب و منظور از مبلمان اتاق خواب چیست؟ یعنی سه عامل اصلی این مکان در خانه را در نظر داشته باشید: آرامش، صمیمیت و راحتی. خوب خوابیدن و استراحت صحیح بدون شک طبیعی ترین و با ارزش ترین راه برای حفظ سلامتی است. به همین دلیل هنگام تجهیز خانه باید به فضای مورد استفاده برای اتاق خواب و در نتیجه استراحت توجه ویژه ای داشت.

محل خواب بخشی از خانه است که در اتاق خواب ها قرار دارند، همچنین کمد دیواری یا کمد توکار و اغلب حمام بخشی از یک اتاق خواب است. این منطقه ای است که برای مهمانان ممنوع است. به این معنا که برای کسی جز ساکنان خانه و اعضای خانواده قابل دسترسی نیست. گاهی اوقات به وضوح از قسمت نشیمن یا در طبقه بالا یا در قسمت مقابل قسمت نشیمن تقسیم می شود، در بعضی مواقع تقسیم بندی چندان واضح نیست.

محل خواب و مبلمان اتاق خواب

در هر صورت، مهم است که محل خواب با مبلمان هوشمندی مبله شود که در نظر داشته باشد که محیط باید تا حد امکان راحت باشد. اینجا جایی است که در مواقعی که به استراحت و آرامش نیاز داریم، حتی در طول روز، پناه می بریم. بیایید با هم ببینیم که چگونه آن را به بهترین شکل سازماندهی و تجهیز کنیم.

مبلمان اتاق خواب

هنگام تجهیز فضای خواب باید در نظر داشت که بخشی از خانه است که باید آرامش و امنیت را منتقل کند. مینیمالیسم تقریباً برای اتاق خواب ضروری است. اگر چند اتاق خواب وجود دارد و اگر اتاق خواب کودکان هم جدا است، میتوانید تصمیم بگیرید که فضایی را برای بازی اختصاص دهید. یا اینکه یک اتاق بازی در قسمت نشیمن خانه راه اندازی کنید و اتاق خواب را با نقش یک اتاق برای استراحت کنار بگذارید.

بیایید ببینیم چگونه می توان فضای خانه را که برای استراحت و صمیمیت استفاده می شود، با در نظر گرفتن عناصر ضروری مبلمان، تجهیز کرد تا با رنگ کهربایی نیز ترکیب شود.

محل قرار گیری تخت خواب

برای خوابیدن در اتاق بدیهی است که عنصر ضروری تخت خواب است. تخت متحد شماره یک برای استراحت خوب است، بنابراین باید راحت و زیبا باشد. هنگام انتخاب تخت خواب و تشک خواب، نباید به صرفه جویی در هزینه، بلکه باید به کیفیت محصول توجه کرد. واقعیت این است که محصولاتی وجود دارند که ارزش بسیار خوبی برای خرید دارند. نوع تشک مناسب خود را بین مموری فوم، لاتکس، فنرها با دقت انتخاب کنید.

تخت دو نفره معلق کژال k401

تومان 13,700,000تومان 18,400,000
بدنه ساخته شده از MDF با دو هدبورد پارچه‌ای و MDF کف تخت لترون دارای ۶ کشو در طرفین قابل سفارش برای تشک های با عرض ۱۶۰ و ۱۸۰ سانتی‌متر
انتخاب گزینه‌ها

تشک خواب سرتا SERTA

تومان 6,820,000تومان 12,260,000
 • طبی وفنری

 • ۱۰ سال ضمانت تعویض

 • این مدل به لحاظ ساختار تولیدی برای دو منظور متفاوت تولید گردیده است بدین صورت که یک سمت تشک طبی و یکطرف دیگر آن فنری طبی می باشد و مناسب افراد تا ۱۱۰ کیلوگرم می باشد.
   
 •  رویه پارچه گرد باف با تراکم بالا، ضد آلرژی و ضد باکتری. 
 • فنر بونل میکرو جهت استحکام و کیفیت خواب بسیار بالا به لحاظ تعداد فنر بیشتر.
 •  موکت ترموفلت با تراکم بالا بصورت دوبل. * اسفنج ۳۰ کیلویی ۲ سانت.
 •  ریباند ۴ سانت ۸۰ کیلویی.
 •  اسفنج ۱ سانت رولی و الیاف ۳۰۰ گرم پشت پارچه جهت جلوگیری از تغییر شکل تشک ، ضدعرق و ضد حساسیت.
انتخاب گزینه‌ها

در مورد تخت دو نفره، خیلی به اندازه اتاق بستگی دارد. از تخت فرانسوی 140 در 190 سانتی متر تا کینگ سایز که می تواند تا 200 در 200 سانتی متر باشد.

یادآوری: می کنیم که داشتن فضای کافی برای جابجایی و رفت و آمد مهم است.

برخی از برندهایی که می توان از آنها الهام گرفت، برای تطابق کامل بین تماس نرم و فشرده بودن عمیق در تصویر بالا هستند. همین امر در مورد تخت خواب یک نفره نیز صدق می کند: توجه به اندازه، مواد و سبک. ما سازه هایی را ترجیح می دهیم که به راحتی جابجا شوند تا همچنین برای تمیز کردن محیط نیز عالی باشند.

انتخاب بسیار ذهنی است و به عوامل متعددی مانند عادت های شما، موقعیتی که در آن می خوابید، مشکلات پشت یا گردش خون بستگی دارد. ساختار تخت خواب با سبک مبلمان اتاق مرتبط است و باید منعکس کننده سلیقه شخصی شما باشد.

کمد لباس

کمد لباس یکی دیگر از عناصر اساسی اتاق خواب است که اغلب با کمد دیواری جایگزین می شود که امکان سازماندهی بهتر همه چیزهای ما (لباس، کفش و لوازم جانبی) را فراهم می کند. در جایی که فضا اجازه می دهد، بهتر است به سمت کمد دیواری حرکت کنید که اگر به اندازه کافی بزرگ باشد، می تواند به عنوان یک کمد سراسری برای کل خانواده باشد.

همچنین در فروشگاه AEkala امکانات زیادی برای مبلمان وجود دارد که پر از لوازم جانبی منحصر به فرد است. همچنین انتخاب میزهای پاتختی اتاق خواب و لوازم ضروری مبلمان نیز مهم است.

نورپردازی

نور اتاق خواب بسیار مهم است. برای خواندن قبل از خوابیدن، یک چراغ خواب عالی است. نور اتاق خواب باید گرم و قابل تنظیم (کاهش نور) باشد تا بتوان آن را با نیازهای مختلف تطبیق داد. در کمد دیواری می توانید از نورافکن های LED استفاده کنید که بدون توجه به محیط اطراف، روشن می شوند.

رنگ برای اتاق خواب

در اتاق خواب باید به رنگ هایی توجه ویژه داشت که بسته به سبک مبلمان نیز نباید خیلی قوی و روشن باشند. بهتر است به سراغ رنگ های سفید، بژ، خاکستری کبوتری، ، سایه های خاکستری بروید و همه رنگ هایی که حس آرامش را منتقل می کنند. به طور مشابه، ما می توانیم رنگ مرجانی را انتخاب کنیم که از رنگ گل فوشیا و نارنجی گرفته شده است که نماد سرزندگی و خوش بینی است.

از سوی دیگر، برای منسوجات، بسته به فصل نیز می‌توانید اتاق خود را خوشایند کنید: رنگ‌های سبز که روی مبلمان با سایه‌های خنثی خودنمایی می‌کنند، یا رنگ‌های بنفش روی خاکستری کبوتری، راهی برای نوسازی بدون دموده کردن محیط هستند.

مبلمان محل خواب

لوازم جانبی مبلمان

برای تسهیل آرامش، توصیه می شود در اتاق خواب از لوازم جانبی مبلمان زیاد استفاده نکنید، هر چه اشیاء کمتر باشد بهتر است. در عوض، چند شی با طراحی منحصر به فرد را با دقت بالا انتخاب کنید. همینطور برای دیوارهایی که نباید بیش از حد پر از طرح و نقش شوند، یک عدد بالای سر تخت کافی است. حتی الامکان از قرار دادن کامپیوتر و وسایل الکترونیکی در اتاق خودداری کنید و همچنین باید از تلویزیون نیز پرهیز کرد. برای هماهنگی، حتی پاف ها نیز مکمل ایده آلی هستند.

تخت خواب جدید 1

حمام

حمامی که در قسمت خواب مورد استفاده قرار می گیرد به اصطلاح «حمام اصلی» است. اینجاست که می‌توانید همه چیزهای شخصی‌تان را که دوست ندارید در اختیار هیچ مهمانی قرار نگیرید (که در صورت وجود از حمام دیگر استفاده می‌کند) را نگه دارید. همچنین در این محیط، رنگ‌ها و پوشش‌هایی را انتخاب کنید که با سبک اتاق خواب همخوانی داشته باشند، انگار که یک محیط جدا است.

قیمت مبلمان محل خواب

بنابراین برای تجهیز مبلمان یک اتاق خواب، مجموعه ای از عناصر ضروری را انتخاب کرده ایم که نمی توان آنها را از دست داد: تخت خواب، کمد، میز کنار تخت، شلف، منسوجات و پارچه. برای اینکه به طور کلی بفهمیم که مبلمان فضای خانه مورد استفاده برای استراحت چقدر می تواند برای ما هزینه داشته باشد، نمی توان به قیمت های استاندارد اشاره کرد. این به این دلیل است که بسته به کیفیت مواد (به عنوان مثال استفاده یک محصول از چوب یا ام دی اف یا نئوپان)، مارک انتخابی و مبلمان، قیمت ها می تواند بسیار متفاوت باشد. بیایید یک مثال در زیر بیاوریم:

تشک دو نفره مدل ونوس با ابعاد 180*200 سانتی متر در حدود 5.900.000 تومان قیمت دارد.

تخت خواب دو نفره کشودار سیدا با عرض 180 و هد برد mdf در حدود قیمت 14.300.000 تومان میباشد.

پا تختی دو کشو مدل سیدا که از جنس تمام mdf  میباشد 3.300.000 تومان است.

سرویس خواب مدل فانتزی که از منسوجات درجه یک میباشد قیمت آن 1.228.000 تومان است.

و بسیاری کالاهای دیگر برای مبلمان محل خواب که میتوانید در قسمت خوابیدن فروشگاه دکوراسیون AE ببینید.

محل خواب را از قسمت نشیمن جدا کنید

گفتیم که محل خواب همیشه از قسمت نشیمن تفکیک واضحی ندارد. می توان آن را در طبقه فوقانی یافت یا در اتاق زیر شیروانی می توان فضایی برای استراحت و خواب خوب ایجاد کرد، اما در بسیاری از موارد نمی توان چنین تقسیم بندی واضحی ایجاد کرد. پس بیایید ببینیم چگونه می توانید محل خواب را از قسمت نشیمن تقسیم کنید

 • با بالا بردن دیوار، قسمت نشیمن را از محل خواب جدا کنید

در یک آپارتمان بزرگ یا در یک فضای باز، فضای خواب و فضای نشیمن را می توان با یک دیوار گچd یا کارهای بنایی یا با یک دیوار نیمه تقسیم کرد. صحبت از مبلمان در این زمینه شد، aekala راه حل های بسیاری را با قیمت های عالی ارائه می دهد.

 • با یک قفسه کتاب دو طرفه، قسمت نشیمن را از قسمت خواب جدا کنید

قفسه کتاب دو طرفه یک راه حل عالی برای تقسیم فضای خواب از قسمت نشیمن است. همچنین مبلمانی است که از هر دو ناحیه قابل دسترسی است، بنابراین راه حل معقول تری است.

 • قسمت نشیمن را از قسمت خواب با درهای کشویی تقسیم کنید

درب کشویی، هم سطح با دیوار، به شما این امکان را می دهد که اتاق ها را به روشی ساده و زیبا ببندید. به این ترتیب حریم خصوصی و جداسازی مناسب از نویز را تضمین می کند و همچنین می توانید از بین طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت ها انتخاب کنید.

 • قسمت نشیمن را از قسمت خواب با طبقات مختلف جدا کنید

تقسیم بندی بین فضای خواب و محل نشیمن نیز می تواند ایده آل باشد، به عنوان مثال با قرار دادن طبقات مختلف که به راحتی می تواند احساس عدم تداوم را ایجاد کند. به عنوان مثال، برای فضای استراحت، می توانید یک پارکت چوبی را انتخاب کنید که ایده فضای اختصاص داده شده به استراحت و آرامش را منتقل می کند.

 • قسمت نشیمن را از قسمت خواب با پرده جدا کنید

پرده مدرن، به‌ویژه پرده‌های کشویی، می‌تواند به‌عنوان جداکننده بین محل خواب و محل نشیمن عمل کند. تمرکز بر پرده هایی ضروری است که تداوم سبک مبلمان را تضمین می کند

 • با بالا بردن زمین، قسمت نشیمن را از محل خواب جدا کنید

با قرار دادن یک پله و بالا بردن چند سانتی متری کف، به شما این امکان را می دهد که تفاوت بین فضای خواب و نشیمن را برجسته کنید. اگر محل استراحت شما به شما حس آرامش می دهد، پس آن را به روشی درست مبله کرده اید. (همچنین نگاه کنید به: اتاق خواب کوچک )

ببینید: ویدئو نحوه مرتب کردن تخت خواب و رو تختی

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *