چگونه یک خانه کوچک را مبلمان کنیم؟ چه از روی انتخاب باشد و چه از روی ضرورت، همیشه کاری دشوار است. چگونه راحتی و زیبایی را در یک فضای کوچک ترکیب کنیم؟ زندگی در یک خانه کوچک یک روند رو به افزایش است. به عنوان مثال، در شهرهای بزرگ، با توجه به هزینه های گزاف مسکن، یک ضرورت است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید هنگام دکوراسیون خانه کوچک چه اشتباهاتی را نباید انجام داد. هرگز مبلمان بزرگ و حجیم را انتخاب نکنید زیرا فضاها را باریک تر و ظالم تر می کند. لازم است اندازه های خانه را به خوبی انجام دهید و خود را به موارد ضروری در اثاثیه محدود کنید، اما مهمتر از همه نقشه را مطالعه کنید تا نحوه قرار دادن مبلمان را نیز درک کنید.

مبلمان خانه کوچک

دکوراسیون یک خانه کوچک: چگونه این کار را انجام دهیم؟


بهترین راه حل برای دکوراسیون یک خانه کوچک، انتخاب مبلمان کم فضا و کاربردی است. به عنوان مثال، در یک اتاق خواب کوچک، قرار دادن یک کمد لباس بزرگ غیرممکن است، بهتر است یک کمد لباس کوچک با درهای کشویی و بدون لولایی و یک تخت کانتینری زیبا که بتوانید تمام پتوها و ملحفه ها را در آن قرار دهید و در فضا صرفه جویی کنید.

یکی دیگر از رازهای تجهیز یک آپارتمان کوچک، انتخاب سایه های روشن، رنگ های ملایم مانند سفید، کرم، کرم است زیرا روشن هستند و فضاها را از نظر بصری تقویت می کنند. برعکس از رنگ های تیره هم برای مبلمان و هم برای رنگ آمیزی دیوارها باید پرهیز کرد زیرا فضاها را تیره و محدود می کند. اگر یک آپارتمان استودیویی است، یک قطعه مبلمان اجتناب ناپذیر باید دیوار مجهزی باشد که اتاق ها یا بهتر است فضای نشیمن و اتاق خواب را از هم جدا کند.


راز دیگر این است که از آینه ها به خوبی استفاده کنید زیرا مانند رنگ های روشن قدرت بزرگنمایی نوری فضاها را دارند. به گفته کارشناسان طراحی داخلی، به همان اندازه مهم این است که هرگز سبک ها را با هم ترکیب نکنید تا از آشفتگی و سردرگمی بصری جلوگیری کنید و محیط را مانند یک انبار یا در حالت جابجایی دائمی قرار دهید.
شما باید یک سبک واحد را انتخاب کنید و تمام موارد اضافی را حذف کنید، در نتیجه هارمونی بصری و فضاهای بصری بزرگتر ایجاد کنید. علاوه بر این، مهم است که از مناطق سایه دار خودداری کنید، زیرا خطر کوچکتر کردن خانه را به همراه دارد.


اگر قبلاً توصیه می‌کردیم یک تخت کانتینری یا یک مبل تختخواب شو برای محل خواب انتخاب کنید، چگونه یک حمام کوچک را تجهیز می‌کنید؟ وان را فراموش کن یک دوش خوب برای شماست. در انتخاب سینی دوش مناسب دقت کنید، برای حمام های باریک و بلند نیز اندازه های کوچکی وجود دارد. همچنین می توانید یک دوش جمع شونده افسانه ای را انتخاب کنید که سینی دوش خود کف است و پس از استفاده پارتیشن های شیشه ای بسته می شوند. برای بازیابی فضا، لوازم بهداشتی معلق را انتخاب کنید. نور سبز تا سفید خالص و سبک مینیمالیستی برای تبدیل حمام کوچک شما به فضایی آسایش و آرامش که در آن می توانید خود را وقف مراقبت از بدن در شبی که یک روز کاری طولانی دارید، کنید.
و برای آشپزخانه کوچک؟ برای آشپزخانه شما هرگز نباید یک میز ثابت بزرگ انتخاب کنید، بلکه بهتر است یک میز بزرگ و کوچک انتخاب کنید. از "مثل طاعون" برای گرفتن یک مجموعه 6 صندلی دست و پا گیر که هرگز استفاده نمی کنید، بهتر است 4 صندلی تاشو بپرهیزید. شاید بتوانید آنها را پشت در نگهداری کنید یا اگر درهای اتاق جمع شونده هستند، سپس صندلی ها را با قلاب به دیوار آویزان کنید.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

مبله کردن خانه کوچک: ترفندها

با توجه به اینکه برای خرید مبلمان مناسب و نه حجیم باید اندازه‌گیری تک تک اتاق‌های خانه را به خوبی اندازه‌گیری کرد و انتخاب را به موارد ضروری تقلیل داد و مبلمان کم‌مصرف را انتخاب کرد، ترفندهایی برای گسترش بصری فضا وجود دارد. همه ما آرزوی داشتن یک خانه بزرگ و راحت را داریم، اما همه ما خوش شانس نیستیم که یک خانه داشته باشیم. برای اینکه خانه ای دلپذیر و غیر طاقت فرسا بسازید، به نبوغ نیاز دارید.

اولین ترفند:

اولین ترفند برای بهترین سبک دکوراسیون خانه های کوچک استفاده از رنگ های روشن است. سفید یک رنگ همیشه سبز برای کلاس، ظرافت و عملکرد است. نکته مهم این است که آن را با بیش از دو سایه ترکیب نکنید: تنوع بیش از حد رنگ ها باعث ایجاد آشفتگی بصری و محدود شدن فضاها می شود. اگر رنگ سفید خیلی واضح است، می‌توانید کرم (هم در مبلمان و هم روی دیوار) را انتخاب کنید و شاید یک دیوار را با رنگی انرژی‌بخش مانند اسطوخودوس رنگ کنید. اگر گوشه تاریکی در اتاق وجود دارد، دیوار باید با رنگ سفید کننده نوری رنگ شود تا نور بیشتر منعکس شود. برای کف نیز بهتر است پوششی با رنگ روشن و در ترکیب با بقیه محیط انتخاب کنید.

دومین ترفند:

یکی دیگر از ترفندها برای دکوراسیون خانه های کوچک فریب دادن چشم و فضاسازی بیشتر محیط، کاغذ دیواری سه بعدی یا کاغذدیواری با منظری توهمی است. به این ترتیب بدون صرف هزینه های گزاف و بدون نیاز به متوسل شدن به اشخاص ثالث می توانید فضا را دوچندان کنید و توهم عمق ببخشید. Trompe l'oeil همچنین یک ترفند عالی برای ایجاد حس عمق و فریب چشم است. می توانید از برچسب دیواری ترومپ لوئیل در هر نوع و سبکی استفاده کنید. آیا می خواهید پنجره ای مشرف به دریا داشته باشید؟ منظره ای شگفت انگیز از باغ لیمو در تابستان؟ با این ترفند هر آرزویی برآورده می شود!

ترفند مبله کردن خانه کوچک

سومین ترفند:

ترفند سوم که قبلا ذکر شد، درهای کشویی و مبلمان باریک و سبک است. همچنین پرهیز از تزئینات که باعث سردرگمی و کاهش فضا می شود، مهم است. همچنین برای انتخاب پارچه های مبل تختخواب شو یا صندلی راحتی نباید از پارچه های طرح دار یا سنگین استفاده کرد، بلکه پارچه های روشن و تک رنگ را انتخاب کرد.

چهارمین ترفند:

ترفند پنجم استفاده خوب از آینه است. بیایید این افسانه را کنار بگذاریم که آینه در حمام خوب است. آینه ها می توانند در هر جایی باشند. پهن و آویزان ها حس فضایی را افزایش می دهند. یک ایده خوب نیز کمد لباس با درهای آینه ای کشویی است. در نهایت، راز خانه های کوچک استفاده حداکثری از نور طبیعی است.

دکوراسیون خانه کوچک: خودتان این کار را انجام دهید

تجهیز یک خانه کوچک، اما با بودجه صفر، به معنای توسل به DIY است. بدیهی است که شما به کمی مهارت دستی، زمان و صبر زیادی نیاز دارید. در یوتیوب آموزش های ویدیویی بی پایانی برای الهام بخشیدن به شما وجود دارد، نکته مهم این است که در مورد سبکی که باید به خانه داده شود واضح باشید. یک ایده همچنین این است که در سایت‌ها یا گروه‌های تبادل فیسبوک یا هدایای مبلمان دست دوم به دنبال مبلمان دست دوم بگردید.

فرنیش خانه های کوچک

هزینه دکوراسیون خانه های کوچک

برای کسانی که مجبورند یک خانه کوچک را مبله کنند، اما بودجه کمی در دسترس دارند، یک راه حل خوب می تواند این باشد که خودتان این کار را انجام دهید. در وب، آموزش های ویدیویی بی شماری وجود دارد که کمک بزرگی هستند و همچنین منبع الهام هستند. راه حل دیگر خرید پورتال های باریک موبایل دست دوم با هزینه بسیار کم یا با پیشنهاد رایگان است. یکی دیگر از ایده های برنده بازیافت خلاقانه است که به شما امکان می دهد مبلمان سفارشی بسازید و در نتیجه با توجه به فضاهای کوچک و بدون هدر دادن پول حجیم نباشید. سپس امکان تکیه بر برندهای ارزان قیمتی در فروشگاه دکوراسیون داخلی AE وجود دارد که راه حل های جالب و راحت بسیار، اما بسیار زیادی را برای محیط های کوچک اما دلپذیر و زیبا ارائه می دهد.

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *