کابینت آشپزخانه

چگونه اندازه سینک آشپزخانه خود را انتخاب کنیم

روش محاسبه سینک ظرفشویی آشپزخانه

سینک های آشپزخانه دارای طیف گسترده ای از اندازه ها و سبک ها هستند. چه در حال تعویض سینک فعلی خود باشید و چه در حال انجام فرآیند طراحی در زمان بازسازی یا نوسازی آشپزخانه هستید، اندازه سینک آشپزخانه مناسب، به اندازه و فضای کابینت آشپزخانه موجود، بستگی دارد.

در کابینت های سفارشی aekala.com، ما در مورد طراحی های کاربردی آشپزخانه متخصص هستیم. با این تجربه، ما درک میکنیم که چقدر برای مشتریان مهم است که سینک ظرفشویی با اندازه مناسب را برای آشپزخانه خود انتخاب کنند تا تا حد امکان کارآمد باشد.

ابعاد و اندازه سینک کابینت آشپزخانه

این پست به شما کمک می‌کند تا اندازه مناسب سینک آشپزخانه خود را تعیین کنید. ما ابعاد، اندازه‌ها و سبک‌های مختلف ظرفشویی موجود را به تفصیل توضیح می‌دهیم، همچنین به شما نشان می‌دهیم که چگونه فضای خود را اندازه‌گیری کنید تا بتوانید تعیین کنید کدام سینک برای آشپزخانه شما مناسب است.

بیا شروع کنیم!

اندازه استاندارد سینک آشپزخانه

در مورد اندازه سینک آشپزخانه، شما گزینه های زیادی دارید. تعیین نیازهای شخصی و هدف خود بابت استفاده از سینک، قبل از انتخاب سایز، مهم ترین عامل میباشد.

سینک های ثانویه کوچکتر می توانند تا 22 سانتیمتر باریک باشند، در حالی که سینک های اولیه بزرگتر می توانند تا 100 سانتیمتر عرض داشته باشند. اگر به دنبال نصب سینک در جزیره آشپزخانه خود برای کمک به سهولت در آشپزی هستید، احتمالاً به سینک آماده سازی کوچکتری به طول 60 سانتیمتر نیاز خواهید داشت.

از طرف دیگر، سینک آشپزخانه شما باید از نظر اندازه مهم باشد.

ابعاد سینک آشپزخانه با اندازه استاندارد 55cm در 76cm است. در حالی که اندازه‌گیری رو به عقب سینک معمولاً یکسان است (تقریباً 55cm) به دلیل اندازه اکثر کابینت‌ها، طول سینک‌های آشپزخانه های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

این حدود اندازه اکثر سینک‌هایی است که هنگام خرید پیدا خواهید کرد. سینک های کوچکتر از 76 سانتیمتر معمولا یک لگن بزرگ دارند. در این سینک‌ تک لگن می‌توانید قابلمه‌ها و تابه‌های بزرگ‌تر را بشویید و برای خانواده‌های پرجمعیتی که زیاد پخت و پز روی اجاق گاز انجام می‌دهند عالی هستند.

سینک تک لگن آستیاک 104

ممکن است سینک دو لگن مورد نظر شما باشد. با این حال، آنها در زیر 76 سانتیمتر بسیار رایج نیستند. سینک هایی با طول بیش از 76cm معمولاً دو یا چند لگن دارند.

سینک های آشپزخانه دو لگنه

با این حال، ممکن است سینک‌های تک کاسه‌ای در اندازه‌های بزرگ‌تر در دسترس باشند. اگر ترجیح می دهید قسمت آماده سازی غذا را از ظروف کثیف خود جدا کنید، سینک ظرفشویی دو یا سه کاسه بهترین انتخاب است.

سینک های آشپزخانه بزرگ و کابینت های سفارشی

سینک های آشپزخانه با طول بیشتر از 90 سانتیمتر از اندازه های بزرگ محسوب می شوند. این سینک ها برای آشپزخانه های بزرگتر یا آشپزخانه هایی با کابینت های سفارشی ایده آل هستند.

همانطور که در بالا ذکر شد، سینک های آشپزخانه می توانند تا 100 سانتیمتر طول داشته باشند!

نیازی به گفتن نیست، این انتخاب ها در کابینت آشپزخانه استوک نمی گنجد. کابینت پایه متوسط تقریباً 60 سانتیمتر عمق دارد و طول استاندارد آن از 60 تا 85 سانتیمتر است.

واضح است که قرار دادن یک سینک بزرگ در یک کابینت با اندازه متوسط کارایی ندارد. به همین دلیل است که اگر تمایل به انتخاب سینک ظرفشویی بزرگتر برای آشپزخانه خود دارید، باید کابینت های سفارشی را در نظر بگیرید.

در کابینت های سفارشی ای ئی، ما نیازهای منحصر به فرد مشتریان خود را درک کرده ایم. تمایل به اندازه سینک که به درستی با کابینت های شما مطابقت نداشته باشد می تواند در فرآیند طراحی یا نوسازی دردسرساز باشد.

به همین دلیل است که کابینت های سفارشی به سینک های آشپزخانه بزرگ اجازه می دهند که به درستی در یک کابینت جادار و بدون مشکل نصب شوند. برخلاف کابینت های استوک، کابینت های سفارشی با ابعاد خاص شما طراحی شده اند، بنابراین سینک شما مطمئناً در آشپزخانه رویایی شما، قرار می گیرد.

اگر به دنبال یک سینک با اندازه بزرگتر از 90 سانتیمتر هستید، باید کابینت های پایه سفارشی را برای تناسب بهینه در نظر بگیرید.

سبک های مختلف سینک آشپزخانه که باید در نظر بگیرید

انتخاب اندازه سینک آشپزخانه اغلب به سبک سینک مورد علاقه شما بستگی دارد. در حالی که هر مدل سینک می تواند لگن را در اندازه ها و ابعاد مشابه داشته باشد، همه سینک ها برابر نیستند.

برای مثال، سینک‌هایی که بر زیر کار سوار میشوند با سینک هایی که روی کار نصب میشوند، متفاوت هستند.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه هر سبک فردی بر اندازه سینک آشپزخانه تأثیر می گذارد.

سینک هایی که لبه آن روی کابینت قرار میگیرد

سینک ظرفشویی که در بالا قرار دارد، به عنوان خود لبه دار شناخته می شود، محبوب ترین پیکربندی سینک آشپزخانه است زیرا نصب آن آسان است و تقریباً با هر متریالی روی میز کار می کند.

سینک به داخل سوراخی در میز می لغزد و لبه سینک آن را در موقعیت خود نگه می دارد. اگر نگران کمبود تکیه گاه هستید یا فقط می خواهید استحکام بیشتری داشته باشید، سینک ها را روی پایه با گیره برای افزایش پایداری بیشتر نصب کنید.

اندازه سینک ظرفشویی آشپزخانه مدل روکار

برخی از افراد به دلیل نمایان بودن لبه، از سینک هایی که لبه آن روی کابینت قرار میگیرد اجتناب می کنند. نه تنها غذا و زباله در لبه بیرونی به دام می افتند، بلکه فضای با ارزشی را نیز اشغال می کنند.

به همین دلیل، اگر فضای آشپزخانه شما محدود است، ممکن است مزایای یک سینک ظرفشویی را ترجیح دهید که فضای کلی روی میز را به حداکثر می رساند و در عین حال حوضچه سینک با همان اندازه را ارائه می دهد.

سینک هایی که در زیر صفحه کابینت قرار میگیرند

“زیر کار” اصطلاحی است که سینک نصب شده از زیر پیشخوان را توصیف می کند.

این پیکربندی سینک، لبه یا لبه آن در بالا را از بین می برد و می تواند ظاهری براق و یکپارچه را در صورت ترکیب با میزهای سطح جامد مانند گرانیت یا کوارتز ارائه دهد.

وزن سینک شما یک فاکتور مهم در هنگام نصب در زیر کار است.

بسته به اندازه و چگالی مواد سینک شما، نصب صحیح یک سینک بزرگتر و سنگین تر می تواند چالش برانگیز باشد و چیزی است که ارزش آن را دارد که قبل از آن با لوله کش یا پیمانکار خود صحبت کنید.

چگونه سایز سینک را مشخص کنیم؟

  • طول و عرض فضایی که سینک در حال حاضر در آن نصب شده است را اندازه گیری کنید. برای این کار احتمالا باید سینک را بیرون بیاورید.
  • شما همچنین باید عمق کاسه سینک خود را اندازه گیری کنید. این کار برای تعیین اندازه کاسه ها و اینکه آیا تغییراتی در کانتر، کابینت یا لوله کشی شما لازم است یا خیر، مورد نیاز است.
  • اگر قصد دارید از یک سینک کم عمق به یک سینک عمیق تر تغییر دهید، لوله کشی را اندازه گیری کنید.
  • اگر لگن خیلی عمیق باشد ممکن است سینک به درستی تخلیه نشود و به همین منظور تغییراتی در پشت دیوار لازم است. به عنوان مثال: ارتفاع لوله ای که به دیوار وصل می شود را باید کاهش دهید، سپس طول لوله ای که زهکش سینک را به زیر سینک متصل می کند اندازه گیری کنید.

بیشتر بخوانید:

سینک ظرفشویی: راهنمای خرید سینک با عکس و قیمت

انواع کابینت آشپزخانه: جنس و متریال کابینت پر مصرف

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۶ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *