بهداشت و نگهداری از مواد غذایی یکی از دغدغه های اصلی هر خانواده است. از این رو اهمیت نگهداری مواد غذایی در شرایط عالی، به خصوص آنهایی که نیاز به تازگی دارند مهم می باشد. برای نگه داشتن آنها در حالت بهینه تا زمانی که انقضا دارند، لازم است آنها را به درستی توزیع کنیم، کاری که ما همیشه انجام نمی دهیم، به خصوص زمانی که همینجوری انباشته می کنیم و برای خرید عجله داریم.

به خاطر داشته باشید که مواد غذایی تازه به دمای نگهداری متفاوتی نیاز دارند و اگر بخواهیم از تداخل بو و طعم نا مطبوع جلوگیری کنیم، نباید بسیاری از آنها را مخلوط و در هر جایی نگهداری کرد.

در مرحله بعد، ما یک روش مناسب برای مرتب کردن یخچال پیشنهاد می کنیم:

میوه ها و سبزیجات: در کشو

کشوها مکان ایده آلی برای نگهداری انواع سبزیجات و همچنین میوه هایی هستند که نیاز به یخچال دارند. در صورت امکان بدون کیسه یا توری تا بتوانند "نفس بکشند". فضای کشو یخچال جای مناسبی برای آنهاست، زیرا به این ترتیب از آلوده شدن بقیه غذا به پوست، ساقه، شل شدن برگ و ... جلوگیری می کنیم.

چگونه یخچال را مرتب کنیم

گوشت و ماهی: در ناحیه وسط

گوشت و ماهی فاسد شدنی ترین غذاها هستند، بنابراین باید آنها را در قسمت پایین (بلافاصله بالای کشوها) قرار دهید، زیرا سردترین مکان در یخچال است و در صورت امکان در ظروف شیشه ای (ظروفی که پلاستیکی هستند می توانند طعم آن را مختل کنند. ) برای جلوگیری از ریختن مایعات آن و اینکه بوی آن در بقیه غذا نفوذ کند.

قفسه گوشت در یخچال

باقی مانده غذا و لبنیات: در طبقه بالا

باقیمانده های روزهای قبل، لبنیات، سوسیس و کالباس و غذاهای نیمه نگهدارنده (که فقط یک بار باز شده نیاز به نگهداری در یخچال دارند) و خلاصه غذاهای آماده، به سردی زیادی نیاز ندارند و به همین دلیل باید در بالای آن قرار داده شوند. ، منطقه ای نه به سردی مناطق قبلی.

ظروف نگهدارنده غذا

نوشیدنی، تخم مرغ و سس: درب یخچال

درب سردترین جای یخچال است و بنابراین برای نوشیدنی ها، تخم مرغ، سس ها، مرباها، کره و غیره مشخص شده است.

روش مرتب کردن و چیدمان یخچال

غذاهای منجمد: روش قرار دادن در فریزر

می توانید غذاهای بدون انقضا را فریز کنید، اما مراقب باشید، نه به طور نامحدود. قبل از اینکه آنها را در فریزر بگذارید، فراموش نکنید که آنها را با تاریخ نگهداری آنها برای بعداً برچسب بزنید. اگرچه حداکثر مدت انجماد غذاهای مختلف به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما به طور کلی، هیچ غذایی نباید بیش از یک سال منجمد بماند، مدتی که برای گوشت بره پیشنهاد شده است (حداکثر 9 ماه)، و برای مواد غذایی روغنی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. ماهی (3 ماه)، تخم مرغ (2 ماه) یا ماست (1 ماه).

بیشتر بخوانید:

طراحی آشپزخانه

10 نکته برای یک آشپزخانه زیست محیطی

3.7/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *