بالش ها انواع مختلفی دارند!

بالش های سخت و بلند، بالش های نرم و نازک، بالش برای گردن درد، بالش برای زنان باردار، بالش برای پاها و انواع بی پایان بالش برای خواب وجود دارد.

اما با عرض پوزش به اطلاع شما می‌رسانیم که اگرچه از نمونه کرکی خود راضی هستید، اما همه آنها برای استراحت خوب نشان داده نشده‌اند.

 

بله، برای تضمین استراحت، باید در نظر داشته باشید که بالش وظیفه خود را انجام می دهد: سر را نگه دارد (که وزن خود را دارد) و ستون فقرات به خوبی در راستای جلوگیری از مشکلات کمر قرار دارد.

و اینطور نیست که ما بگوییم، اما مثل همیشه به پزشکان متخصص خواب خود متوسل شده ایم و آنها به ما گفته اند که حتی مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد کیفیت خواب بسیار به نوع بالش شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، یک مطالعه علمی وجود دارد که نشان می دهد "شرکت کنندگانی که از یک بالش معمولی استفاده می کردند در مقایسه با افرادی که از یک بالش ارگونومیک استفاده می کردند، رضایت کمتری از عوامل متعدد خواب داشتند."

کسانی که از بالش های ارگونومیک استفاده می کردند سردرد کمتری داشتند و خستگی کمتری در گردن و شانه داشتند. و البته، این تأثیر مثبت قابل توجهی بر کیفیت خواب داشت: درد کمتر، استراحت بهتر.

خوب حالا ما قصد داریم به همه مواردی که باید در زمان انتخاب و خرید بالش خود در میان انواع زیاد بالش ها اشاره بنماییم:

خرید انواع بالش راحت

نحوه انتخاب بالش: جنبه هایی که باید در نظر بگیرید

برای انتخاب بین انواع بالش‌های موجود، باید سه متغیر اصلی را در نظر گرفت: جنس آن، اندازه و شکل.

علاوه بر این جنبه ها، همچنین خواهید دید که روکش های مختلفی برای بالش ها وجود دارد و همچنین پرکننده هایی که کم و بیش سفتی و نرمی به آن ها می بخشد.

و نباید فراموش کرد که هر فردی خودش و شرایطش است و آنچه برای برخی مفید است برای برخی دیگر خوب نیست.

اما اجازه دهید به بخش هایی بپردازیم که از اینجا باید حرفه ای بودن را در خرید بالش کنار بگذارید.

 

متریال

پرکردن بالش مسئول استحکام، فواید و عمر مفید آن است.

بیایید انواع پر کردن بالش را بررسی کنیم. انواعی از متریال برای انتخاب وجود دارد:

 

بالش های فوم 

ما با بهترین گزینه در بازار شروع می کنیم: بالش ویسکوالاستیک بهترین نوع متریال برای بالش است.

آنها با شکل شما تطبیق می یابند، پوشش دهنده، تنفسی و تنظیم کننده حرارت هستند، که بالش ها را برای همه انواع اشخاص عالی می کند.

در این گروه متوجه خواهید شد که سازندگانی وجود دارند که پیشرفت هایی را در نوع بالش به آنها اضافه می کنند.

به عنوان مثال امکان تنفس بیشتری می‌دهد.

شاید نام بالش آلوئه ورا را نیز شنیده باشید که در پوشش خود درمانی بر پایه این گیاه وجود دارد که آن را نرم می کند و خاصیت تسکین دهنده طبیعی برای پوست دارد.

و برای پایان دادن به مجموعه بالش های فومی، می توانید آنها را با ذرات کربن نیز پیدا کنید که از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند. و مراقب کسانی باشید که موهای مجعد دارند: قرار است الکتریسیته ساکن را کاهش دهد و موهای شما کمتر وز شود.

 

بالش های لاتکس

پرکننده بالش لاتکس می تواند مصنوعی، طبیعی یا مخلوطی از هر دو باشد و در غیر این صورت، بهترین بالش ها با استفاده از بالش طبیعی مانند بالش لاتکس ساخته می شوند.

درست مانند انواع ویسکوالاستیک، لاتکس نیز در صورتی که به کنه حساسیت دارید و کاملاً با شکل سر و گردن شما سازگار است، عالی هستند. تست را انجام دهید و دست خود را فرو کنید: آیا می بینید که شکل فرو رفتن دست چگونه باقی می ماند؟

البته کاملا سنگین هستند و باید هر از چند گاهی آن ها را پخش کنید.

 

بالش پر

به دور از بالش های با استحکام بالا که در مورد آن صحبت کردیم، بالش پر معمولاً یک بالش نرم و نازک است.

چرا؟

خوب، چون بسیار قالب‌پذیر هستند و با استفاده از آنها، پر بدن خود را از دست می‌دهد و هوای داخل روکش از بین می‌رود. برای اینکه آنها را به شکل اولیه خود برگردانید، باید آنها را تکان دهید و زمانی که سر خود را روی آن گذاشتید دوباره حالت سر را به خود خواهد گرفت.

این نوع پرکردن بالش فقط برای کسانی که روی شکم می خوابند توصیه می شود که اتفاقاً یکی از بهترین حالت های خوابیدن نیست.

بالش مواد مصنوعی

مزیت اصلی بالش پرکننده مصنوعی قیمت آن است. که قابل شستشو در ماشین لباسشویی هم هستند.

زیرا در غیر این صورت، دوام چندانی ندارند و به خوبی به گردن و سر نمی چسبند.

بنابراین برای تصمیم گیری در مورد پر کردن بالش با ابن نوع متریال خودتان تصمیم بگیرید.

 

معیارهای انتخاب

هنگام تصمیم گیری اینکه کدام نوع بالش برای شما مناسب است، باید ضخامت آن را در نظر بگیرید زیرا بسته به موقعیتی که در آن می خوابید، متفاوت خواهد بود:

بالش برای خوابیدن روی شکم باید کوچک باشد، حدود 10 سانتی متر. و همین طور برای کودکان کوچک، اگرچه در هر دو مورد ممکن است بهتر باشد بدون بالش بخوابید.
اگر شما از جمله کسانی هستید که به پشت می خوابید و تمام پشت خود را روی تشک قرار می دهید، ارتفاع و سختی متوسط ​​(حدود 12-13 سانتی متر) برای شما بهترین است.
و اگر ترجیح می دهید به پهلو بخوابید، می توانید این کار را با یک بالش بالاتر تا 15 سانتی متر انجام دهید تا سر و گردن شما به خوبی در یک راستا قرار گیرند.


اشکال بالش

اگرچه رمز و راز زیادی وجود ندارد، اما شکل بالش می تواند برای کیفیت استراحت شما تعیین کننده باشد، به خصوص اگر شما یکی از افرادی هستید که از میگرن رنج می برند یا روز به روز با تورتیکولی از خواب بیدار می شوید.

تورتیکولی که به نام چروک نیز شناخته می شود، پیچ خوردگی گردن است که باعث چرخش و کج شدن سر در یک زاویه فرد می شود .

اساساً فرم های بالش سه تا هستند.

  • از سنتی شروع می کنیم: این نوع بالش مستطیل است، این نوع بالش برای خوابیدن در هر موقعیتی و در هر حالتی که اکثریت استفاده می کنند توصیه می شود.
  • سپس بالش پروانه ای را داریم که همانطور که از نامش پیداست در مرکز باریک و در انتها پهن می شود. این بهترین نوع بالش است که پشت شما را می کشد.
  • و در نهایت، بالش طبی وجود دارد که همانطور که می توانید تصور کنید، برای همه کسانی که به خصوص از گردن درد، میگرن، آپنه رنج می برند یا تصادف کرده اند، مناسب است.

و صحبت از بیماری ها و شرایط مختلف: بیایید ببینیم چه نوع بالش هایی برای خوابیدن با توجه به کلیدهایی که دارید بهترین هستند.

بالش برای شرایط یا آسیب شناسی های مختلف

همانطور که در ابتدا گفتیم، بالش ها انواع مختلفی دارند و همه آنها برای همه مناسب نیستند.

بیایید ببینیم چه نوع بالشی برای هر نفر و شرایط آن توصیه می شود.

 

بالش گردن

چند لحظه پیش صحبت کردیم که اگر از ناراحتی گردن رنج می برید، بالش گردن ممکن است راه حل شما باشد.

به گفته پزشکان متخصص برای کاهش خستگی گردن و درد شانه، طراحان باید ارتفاع مناسب گردن را در موقعیت جانبی در نظر بگیرند.

و آنها اضافه می کنند که "مناسب ترین مواد برای بالش های گردنی معمولا لاتکس یا فوم ویسکوالاستیک است که حمایت خوبی از گردن می کند و می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد."

بالش بارداری
بالش طبی

بالش برای پلاژیوسفالی

این بالش‌های مخصوص نوزاد برای اصلاح هرگونه تغییر شکل وضعیتی احتمالی در جمجمه استفاده می‌شوند.

نترسید، این چیزی خطرناک نیست!

حتماً نوزادی را دیده‌اید که پشتی صاف‌تر از حد معمول دارد یا جمجمه‌ای کمی برآمده دارد. خب، این پلاژیوسفالی وضعیتی یا پوزیشنال است که در اثر دراز کشیدن طولانی مدت روی همان نقطه سر ایجاد می شود.

خوب، اگر در مورد کودک شما اینطور است، ما به شما می گوییم که اصلاً بالش نداشته باشید.

طبق گفته انجمن پزشکان اطفال، خوابیدن نوزاد با بالش خطرناک است و برای اصلاح شکل جمجمه بهتر است وضعیت آن را تغییر دهید.

بالش بارداری

به خصوص در سه ماهه آخر بارداری، خوابیدن به یک ماموریت غیرممکن تبدیل می شود: شکم سنگین است، پزشکان فقط خوابیدن به پهلو را توصیه می کنند و کودک مانند یک موجود بیگانه در درون شما حرکت می کند.

به همین دلیل است که بالش برای زنان باردار باید بلند و به شکل U یا C باشد. با این بالش برای خوابیدن به پهلو می توانید علاوه بر شکم، یک پا را نیز حمایت کنید.

 

بالش کمر

اگر به دنبال بالش پشتی هستید که ناراحتی کمر شما را تسکین دهد، بالش هایی در بازار وجود دارند که این کار را انجام می دهند.

با این حال، آنها باید با یک فرم مناسب زیر سر و گردن و دیگری زیر زانو ترکیب شوند. با قرار گرفتن این سه نقطه تکیه گاه به پشت، کمر استراحت می کند و بهتر می خوابید.

 

بالش ضد خروپف

بالش ضد خروپف و آپنه خواب احتمالاً بیشترین درخواست را دارد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مانند خرس خروپف می کنید یا در سکوت از آشفتگی هایی که همسرتان هنگام خواب ایجاد می کند رنج می برید، این مورد برایتان جالب است.

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های زیادی در درمان‌های موضعی برای حل این مشکل از طریق تغییر در وضعیت بدن صورت گرفته است. اکنون مشخص شده است که خروپف و آپنه در وضعیت خوابیده به پشت (رو به بالا) بیشتر از حالت مستعد (رو به پایین) است.

بنابراین لازم است فرد خروپف کننده را به پشت بخواباند.

چگونه؟ خوب، با یک بالش هوشمند ضد خروپف.

بله، بله، همانطور که می شنوید.

آنها بالش هایی هستند که قادر به تشخیص صدای خروپف از طریق حسگرهایی هستند که حرکاتی را در بالش فعال می کنند و موقعیت سر خروپف کننده را تغییر می دهند.

و نه تنها برای متوقف کردن خروپف مفید است، بلکه حتی "در کاهش شاخص آپنه-هیپوپنه در افراد مبتلا به سندرم آپنه-هیپوپنه خفیف یا متوسط ​​نیز موثر است."

 

بالش کنه گرد و غبار

اگر شما یکی از کسانی هستید که آلرژی دارید، بهترین بالش برای خواب در مورد شما ویسکوالاستیک و لاتکس است.

یک بالش ضد کنه خوب باید از این مواد در داخل ساخته شده باشد و روی جلد آن دارای پوشش خاصی باشد، زیرا این حشرات کوچک به خوبی دوست دارند روی هر سری قرار بگیرند.

و صحبت از روبالشی‌هایی که به مبارزه با این حیوانات کوچک کمک می‌کنند: بالشت هایی که از پنبه یا ابریشم ساخته شده‌اند بهترین هستند زیرا اجازه عبور هوا را می‌دهند و تعریق را محدود می‌کنند.

 

بالش برای خواندن در رختخواب

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از یک کتاب خوب برای استراحت قبل از خواب لذت میبرید چند نوع بالش وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

اما اگر تمایلی به سرمایه گذاری روی آنها ندارید یا چیز دیگری در اتاق خواب ندارید، سعی کنید یک کوسن بزرگ که تا سر شما را بپوشاند و دیگری کوچکتر زیر زانو بگذارید. خواهید دید که کمر و گردن شما چقدر از آن قدردانی می کنند.

برای انتخاب بالش های مناسب میتوانید به فروشگاه AE مراجعه نمایید. ما در فروشگاه خود به کیفیت کالاها بها میدهیم زیرا بالا بردن سطح کیفیت زندگی شما برای ما یک هدف است و به همین مهم است که مجموعه ای از بهترین کالاها را برای شما فراهم نموده ایم.

 

 

همچنین در ادامه بخوانید:

 

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *