ما دکوراسیون داخلی را با مجموعه ای از ایده ها می گذرانیم: هر چه فضا بزرگتر، چالش ها بیشتر و بهتر. طبیعتاً یک ویلا به دلیل اندازه آن یک گزینه نسبتاً ارجح برای داشتن خانه دلخواه است. ممکن است بگوییم چیزی شبیه یک رویا برای هر شخصی است. با این حال، کار تنها با خرید یک ویلا تمام نمی شود، انجام طراحی داخلی ویلا به همان اندازه خریدن آن نیز مهم است. ای ئی بهترین طراحی داخلی ویلا را برای شما انجام می دهد، که سبک شخصی شما را منعکس کند. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانیم.

طراحی داخلی برای خانه ویلایی

نحوه چیدمان فضای داخلی ویلا

اگر شما هم ویلایی خریداری کرده اید یا قصد دارید به زودی این کار را انجام دهید، بدون شک به این فکر می کنید که چگونه باید طراحی داخلی ویلا را انجام داد. روش های بسیاری برای طراحی داخلی ویلا وجود دارد. اما قبل از هر چیزی بهتر است از یک طراح داخلی ماهر کمک گرفته تا تمام نیازهای شمارا با بهترین کیفیت و کمترین قیمت مدیریت کند.

یک ویلای لوکس باید دارای یک محیط نشیمن بزرگ، استخر، فضایی برای غذاخوری با مبلمان شیک و موارد دیگر باشد. در یک ویلای لوکس باید یک فضا را مجلل طراحی کرد، تا منعکس کننده شکوه و زیبایی باشد. همچنین، اتاق ها باید لاکچری طراحی بشود، طوریکه امکانات مورد انتظار در یک زندگی مدرن را برآورده کنند از جمله اینکه مجهز به ابزار سرگرمی و تفریح باشند.

اصول طراحی داخلی ویلا

 • زیبا سازی محوطه ویلا
 • انتخاب یک نمای درست و شیک
 • استفاده از نورپردازی برای جلوه دادن به ویلا
 • ایجاد امکاناتی چون باربیکیو و استخر
 • استفاده از رنگ مناسب برای طراحی داخلی ویلا
 • استفاده از گل و گیاهان زینتی در محوطه داخلی و خارجی ویلا
 • قرارگیری پنجره در موقعیت زیبا
 • استفاده از طراحان با تجربه برای طراحی و ساخت ویلا
 • استفاده  از بهترین و با کیفیت ترین اجناس

برنامه ریزی اولین مرحله از طراحی داخلی ویلا

بررسی فضاها طبق نیازهای خانواده مهم ترین کار در طراحی داخلی ویلا است. اولین کاری که برای طراحی هر فضای داخلی یک ویلا باید انجام داد، مطالعه طراحی فضاها مطابق با نیازهای خانواده است. ابتدا باید ارزیابی کنید که چند طبقه باید ساخته شود و ساختار هر طبقه چگونه باید باشد؟ سپس جوانب لازم را باید ارزیابی کرد.

با داشتن نقشه ای از ویلا، می توان به ارزیابی نیازهای خانواده برای مطالعه طراحی داخلی مناسب پرداخت. به طور کلی، منطقی ترین راه حل، سازماندهی فضای اتاق نشیمن در طبقه همکف و محل خواب در طبقه بالا است. با این حال، با توجه به سلایق و نظرات افراد خانواده و حتی مهندس معمار، این طرح ساده می تواند در معرض تغییرات زیادی قرار گیرد.

همچنین ممکن است پیش بیاید که بخواهید اتاق های شخصی در یک ویلا داشته باشید. گر فضای کافی برای ساخت اتاق مستقل وجود نداشت می تواند تنها با گذاشتن در ورودی مستقل این کار را انجام دهید. آگاهی از این نیازهای خانواده بدیهی است که انتخاب طراحی در دکوراسیون داخلی را مشروط می کند.

دکوراسیون داخلی ویلا

بیشتر بخوانید: 9 سبک دکوراسیون داخلی: آشنایی با انواع سبک های طراحی و دکوراسیون

طراحی داخلی ویلا با انتخاب سبک مناسب

در طرای داخلی ویلا بسیاری از گزینه‌ها تاثیر برانگیزند. به عنوان مثال اینکه از نظر مادی بخواهید هزینه کنید کاملا می توانید سبک های مختلف را در کنار هم داشته باشید.  مثل اینکه بخواهید مبلمان کلاسیک را برای اتاق نشیمن و پذیرایی انتخاب کنید و مبلمان مدرن تری را در اتاق خواب مدنظر قرار دهید.

اگر تصمیم گرفته اید یک فضایی را به کودکان اختصاص دهید، می توانید به آنها اجازه دهید تا طبق سلیقه خود آنجا را طراحی کنند. البته در طراحی داخلی ویلا بین قسمت های مختلف باید هارمونی مناسب برقرار  باشد.

انتخاب متخصص برای طراحی داخلی ویلا

انتخاب اثاثیه و چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی بر زیبایی منزل و عملکرد آن اثاثیه تاثیر زیادی دارد. مبلمان در واقع بخشی از طراحی نهایی ویلا است و بنابراین باید با دقت انتخاب شود. اگر در این بخش متخصص نیستید، بهترین راه حل این است که خودتان را به یک معمار بسپارید که بتواند آن را مدیریت کند. یک متخصص با شروع از نیازهایی که برای او توضیح می دهید، با انتخاب مناسب ترین راه حل ها، شما را در انتخاب مبلمان راهنمایی می کند.

به یاد داشته باشید که مبلمان را نمی توان تنها بر اساس استانداردهای زیبایی شناسی ارزیابی کرد، بلکه جنبه هایی مانند جنس، ویژگی های کاربردی و رنگ های بکار رفته در آن نیز باید در نظر گرفته شود.

انواع ویلا از نظر دکوراسیون داخلی

 1. ویلاهای حومه شهر
 2. ویلاهای لوکس
 3. ویلاهای اکولوژیکی
 4. ویلاهای مدرن

بیشتر بخوانید:

ترکیبی از دکوراسیون کلاسیک و مدرن، کلید خانه ای با شخصیت و منحصر به فرد

8 ایده برای تجهیز آشپزخانه به سبک صنعتی

4.2/5 - (6 امتیاز)

مطالب مرتبط